لاغری موضعی و روش‌های آن

Untitleسسd-2

بر هیچ‌کس پوشیده نیست که نوع نگاه ما به خارج می‌تواند احساس درونی ما را به‌طورمستقیم تحت تأثیر قرار دهد. اگر شما ازجمله افرادی هستید به متخصص تغذیه رجوع نموده و تمام انواع رژیم‌های غذایی و برنامه‌های ورزشی موجود را برای کاهش وزن امتحان کرده‌اید،‌ ممکن است راز کاهش وزن شما در برخی از روش‌های بالینی کاهش وزن نهفته باشد.

شما در مورد اهداف سلامت و کاهش وزن خود، نیاز به اتخاذ یک تصمیم مطمئن و آگاهانه دارید. در این راستا شما می‌توانید در طول یک جلسه مشاوره با دکتر طرزی، اهداف خود را با ایشان در میان بگذارید. وی تمام درمان‌های موجود را برای شما توضیح خواهد داد و به شما کمک می‌کند تا بهترین تصمیم‌گیری را داشته باشید.

خدمات ارائه شده:

 • کاهش چربی به‌طورایمن
 • کاهش علائم کشیدگی
  کاهش سایز، در اکثر مواقع تنها پس از یک جلسه درمانی
 • کاهش سلولیت و سفت کردن پوست اضافی و لاغری موضعی شکم و پهلو
 • کاهش وزن نقطه‌ای بدون نیاز به زمان بهبودی
 • برطرف نمودن چربی غبغب با روش غیر جراحی
 • از بین بردن چربی زیر شکم به‌راحتی و بدون زحمت و نیاز به رژیم غذایی

روش‌های لاغری موضعی


sizeist-weight-loss-bias

لیپوساکشن

این روش استاندارد _‌که لیپوساکشن ورم‌کرده نیز نامیده می‌شود_  تحت بی‌حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام می‌گیرد و شامل یک ‌راه‌حل درمانی است که در آن محل درمان بی‌حس می‌شود،‌ رگ‌های خونی به‌منظور کاهش کبودی منقبض می‌شوند و این امکان را برای جراح فراهم می‌سازند تا چربی را به‌راحتی از طریق لوله‌های تخصصی به نام کانول مکش کند. این روش همچنان رایج‌ترین فرم لیپو بوده و بنا بر عقیده جراحان پلاستیک برای تغییر فرم کلی بدن به‌خوبی عمل می‌کند. مدت‌زمان انجام این روش کمی طولانی‌تر از برخی از تکنیک‌های دیگر است.

ترماژ

یکی دیگر از روش های لاغری موضعی ترماژ است. ترماژ یک روش زیبایی است که از انرژی فرکانس رادیویی برای ایجاد انرژی حرارتی در درم پوست و ایجاد یک ناحیه کانونی از آسیب حرارتی استفاده می‌کند. انرژی حرارتی باعث انقباض فوری کلاژن در پوست و درنتیجه ایجاد پوست سفت‌تر می‌گردد. علاوه بر این، ترماژ همچنین باعث بازسازی کلاژن از طریق سلول‌های فیبروبلاست پوست می‌شود.

لیپولیزر

روش دیگر لاغری موضعی لیپولیز است. انرژی لیزر سلول‌های چربی را هدف قرار داده و به‌طور ایمن در پوست (لایه زیر جلدی) نفوذ می‌کند. با نفوذ انرژی لیزر، سلول‌ها اسیدهای چرب، آب و گلیسرول، یا تری‌گلیسرید را آزاد می‌کنند. در لیپولیزر تری‌گلیسیریدها از سلول‌های چربی آزاد می‌شوند و بدن آن‌ها را به‌عنوان یک منبع انرژی استفاده می‌کند. سپس سلول‌های چربی به‌طور قابل‌توجهی جمع شده و منجر به کاهش سایز و حذف سلولیت و لاغری پا و دیگر اندام هدف می‌شوند.

کویتیشن

جراحان کویتیشن لاغری را تحت بی‌حسی موضعی و با استفاده از اولتراسوند برای تبدیل چربی به مایع و تسهیل فرآیند مکش انجام می‌دهند.کویتیشن زمان جراحی را کاهش می‌دهد. کویتیشن یک‌راه حل سریع برای از بین بردن "مقادیر زیادی" از چربی ارائه می‌دهد.

لیپو با کمک نیرو

این روش با استفاده از یک کانول تخصصی با جنبش مکانیزه، به ایجاد ارتعاش در بافت چربی و شل شدن آن کمک کرده و درنتیجه تخلیه آن را آسان‌تر می‌سازد. بیمارانی که بر نواحی دارای بافت فیبروز تمرکز دارند، ممکن است این روش را انتخاب کنند. "این روش کارآمدتر است، اما دست جراح در اثر نگه‌داشتن کانول ارتعاشی خسته می‌شود". همانند روش‌های دیگر، جراحان می‌تواند این درمان را تحت بیهوشی موضعی یا عمومی انجام دهد.

روش فوق مرطوب (Super-wet technique)

این روش، همانند لیپوساکشن استاندارد، از راه‌حل‌های پزشکی کمتری استفاده می‌کند و به زمان کمتری نیاز دارد. دلیل نام‌گذاری این روش به "روش فوق مرطوب" این است که نسبت به لیپوساکشن "مرطوب"‌ از محلول بیشتری استفاده می‌کند. این روش اغلب به تزریق آرام‌بخش با IV و یا بیهوشی عمومی نیاز دارد.

مزوتراپی

لیپوساکشن درمانی برای سلولیت نیست و ممکن است سلولیت را آشکارتر سازد. مزوتراپی به‌طورمستقیم به درمان سلولیت می‌پردازد و به ایجاد پوستی صاف‌تر و نرم‌تر منتهی می‌شود. مزوتراپی چربی را در نواحی خاص، به‌طور مثال پهلوها کاهش می‌دهد. مزوتراپی یک روش غیر جراحی است. این روش به بستری در بیمارستان، بیهوشی عمومی، یا زمان نقاهت پس از عمل نیازی ندارد.
مزوتراپی می‌تواند نواحی هدف خاص و یا نقاطی از بدن که دارای ذخیره بیش‌ازحد چربی هستند، را شناسایی کند. فرمول مزوتراپی در مزو-پوست تزریق می‌شود و مانع از ذخیره چربی توسط سلول‌ها شده و به جمع شدن سلول‌های چربی کمک می‌کند. سپس بدن شما چربی شکسته شده را دفع می‌کند. مزوتراپی می‌تواند برای غبغب، پهلوها و هر ناحیه دیگر که دارای انباشته‌های چربی است، استفاده می‌شود.

لیپوماتیک

لیپوساکشن لیپوماتیک نسل جدیدی از دستگاه است که از یک سطح بسیار پایین انرژی برای شل کردن بافت چربی و حذف آن از نواحی موردنظر استفاده می‌کند.

این تکنولوژی برای ایمنی و آسایش بیمار طراحی‌شده است. درواقع دلیل انتخاب چنین نامی برای این روش این است که درصد قابل‌توجهی از بیماران طی عمل به دلیل قلقلک ناشی از دستگاه می‌خندند. تکنولوژی به‌کاررفته در این دستگاه سریع‌ترین و کارآمدترین تکنولوژی موجود است و امکان دستیابی به نتایج بزرگ را برای پزشکان فراهم می‌آورد. لیپوماتیک دارای یک مکش همزمان است که همراه با شل کردن آرام سلول‌های چربی آن‌ها را حذف می‌کند.

 • لیپوماتیک را می‌توان با بیهوشی عمومی و یا بدون آن انجام داد.
 • بیماران دوره نقاهت کوتاهی را تجربه می‌کنند.
 • میزان کبودی کمتر است.
 • پوست نرم و صاف می‌شود.
 • به ایجاد فرم بدنی بهتری منتهی می‌شود.

کرایولیپولیز

کرایولیپولیز، که به "انجماد چربی" و یا نام تجاری کول اسکالپتینگ نیز معروف می‌باشد، یک روش جدید است که شامل خنک کردن غیرتهاجمی چربی بدن باهدف شکستن سلول‌های چربی و درنتیجه کاهش چربی بدن بدون آسیب به بافت‌های دیگر است. نتایج پس از گذشت چند ماه ظاهر می‌شوند.
در طول این روش یک اپلیکاتور خلأ بر روی پوست قرار داده می‌شود تا پوست در تماس با پانل‌های خنک‌کننده قرار گیرد. بیماران برای چند دقیقه یک احساس سردی را تجربه می‌کنند، زیرا  یک اثر کرختی را در پوست ایجاد می‌کند. چربی برای بیش از یک ساعت سرد می‌شود.

جراحی کاهش وزن برای لاغری موضعی

یکی دیگر از روش های لاغری موضعی جراحی کاهش وزن برای درمان افراد مبتلابه چاقی بالقوه تهدیدکننده مناسب است و زمانی استفاده می‌شود که درمان‌های دیگر، مانند تغییر در شیوه زندگی، کارآمد نبوده‌اند.
به دلیل وجود خطرات مرتبط، اکثر جراحان، تنها فردی را  برای عمل جراحی در نظر می‌گیرند که نیاز بالینی داشته باشد، و نه به دلایل زیبایی.
جراحی برای کمک به کاهش وزن، جراحی چاقی نامیده می‌شود. انواع مختلفی از جراحی چاقی وجود دارد. در یک نوع، عمل جراحی سایز معده را کوچک می‌کند به‌طوری‌که شما قادر به خوردن غذای زیاد نیستید. شما سریعاً احساس سیری می‌کنید. نوع دیگری از جراحی چاقی باعث می‌شود غذایی که شما می‌خورید از بخشی از روده عبور کند. این بدان معنی است که بدن شما قادر به جذب میزان معمول کالری غذایی نیست. تکنیک‌های جدیدتری نیز وجود دارند که برای کمک به کاهش وزن توسعه‌یافته‌اند، ازجمله بالن داخل معده (بالن‌های کوچک که داخل معده شما کار گذاشته می‌شوند).

آبدومینوپلاستی

silverman51111

آبدومینوپلاستی، و یا جراحی زیبایی شکم برای زیبایی اندام  ، یک عمل جراحی زیبایی شایع است که با هدف ایجاد شکمی صاف‌تر و خوش‌فرم تر، پوست و چربی را از ناحیه شکم حذف می‌کند. همچنین ممکن است عضلات جدا‌شده یا ضعیف را به دیواره شکم  بازگرداند. جمع‌کردن شکم ابزاری برای کاهش وزن نیست. تمامی مردان و زنانی که در شرایط سلامتی خوبی به سر می‌برند می‌توانند جراحی جمع‌کردن شکم را انجام دهند.
جراح پس از اعمال بیهوشی عمومی، یک برش در بالاتنه ایجاد می‌کند.در طول یک آبدومینوپلاستی کامل، که جمع‌کردن شکم به روش سنتی نامیده می‌شود، جراح برش را به‌صورت افقی بین شکم، ناف و خط ناحیه تناسلی ایجاد می‌کند.

جراح بافت اضافه، پوست و چربی را برداشته و برای کمک به سفت شدن عضلات محل را بخیه می‌زند. لیپوساکشن ممکن است در این زمان انجام شود. درنهایت، برش‌ها با بخیه، کلیپس، نوار یا چسب پوست بسته می‌شوند.یک دیدگاه

 • سلام , مهمان