بزرگ و برجسته کردن سینه با تزریق چربی و ژل

happy-woman-1500x750

دکتر طرزی با مهارت و تجربه و تخصص خود، بدون انجام عمل برجسته و بزرگ کردن سینه، با استفاده از روش لیپوساکشن سلول‌های چربی را از یک ناحیه بدن خودتان بردارد و از آن برای بزرگ کردن سینه و بهبود شکل سینه‌های شما استفاده کند. هدف دکتر طرزی کمک به بیماران خود برای دستیابی به بهترین و طبیعی‌ترین نتایج می‌باشد و تا جایی که ممکن است تجربه آسان و راحتی از عمل برای آنها فراهم کند.

برای بررسی اینکه آیا شما گزینه مناسبی برای تزریق چربی به سینه هستید یا خیر، با ما تماس بگیرید و از دکتر طرزی وقت مشاوره بگیرید.

بسیاری از زنان دوست دارند سینه‌هایی پُر داشته باشند. با این حال آن‌ها با عمل جراحی برجسته و بزرگ کردن سینه راحت نیستند. آن‌ها نمی‌خواهند که پروتز سینه سیلیکونی یا سالینی به داخل سینه‌هایشان تزریق شود. با پیشرفت تکنولوژی پزشکی روش‌های جایگزینی برای جراحی کاشت سینه به وجود آمده است. اولین آن‌ها روش تزریق چربی است. از آنجایی که برای افزایش حجم سینه از چربی بدن خود بیمار استفاده می‌شود، روش تزریق چربی ایمن‌تر از عمل برجسته و بزرگ کردن سینه است. دومین روش، روش پُرکننده‌های سینه است. ماکرولان (Macrolane)، هیاکروپ (Hyacrop) و آکوالیفت (Aqualift)، سه نوع از پُرکننده‌های پستان هستند.

تزریق چربی برای بزرگ کردن سینه


 fat-injections1

روش

روش تزریق چربی برای بزرگ و برجسته کردن سینه را می‌توان به عنوان یک فرایند سه مرحله‌ای توضیح داد: 1- برداشت چربی 2- تصفیه و انتقال 3- قرار دادن و جایگذاری

 • برداشت- شما یک ناحیه از بدن خودتان را برای برداشت چربی انتخاب خواهید کرد. این ناحیه با تزریق یک بی‌حسی موضعی بی‌حس می‌شود. سپس پزشک یک برش کوچک در آن مکان ایجاد می‌کند تا چربی را بردارد (از روشی استریل استفاده می‌کند) سپس برای استخراج دقیق چربی یک کانولا یا ماسوره که به سرنگ متصل است را در داخل برش می‌گذارد. به این کار لیپوساکشن می‌گویند.
 • تصفیه و انتقال- وقتی که چربی کافی از ناحیه موردنظر برداشته شد، آن چربی آماده می‌شود تا به یک سرنگ کوچک مخصوص تزریق چربی، انتقال داده شود. برای تصفیه چربی به یک سانتریفیوژ نیاز است تا چربی را به چرخش درآورد و ناخالصی‌های آن را حذف کند.
 • قرار دادن و جایگذاری- چربی به درون نقطه برش محلی که قرار است افزایش حجم داشته باشد، جایگذاری می‌شود. سوزن تزریق معمولاً چندین بار داخل می‌شود و بیرون می‌آید تا حجم دلخواه بدست آید.

مزایای تزریق چربی برای بزرگ و برجسته کردن سینه

 1. چربی از بدن خودتان است (جایگزینی نظیر به نظیر) و به همین دلیل احتمال واکنش‌های آلرژیک به مواد خارجی کاهش پیدا می‌کند.
 2. تأمین چربی به صورت نامحدود است.
 3. نتایج تزریق چربی طبیعی، طولانی مدت و بی‌خطر هستند.
 4. روی سینه‌ها هیچ جای زخم بزرگی باقی نخواهد ماند.
 5. حجم و اندازه نواحی پُرچربی بدن مانند بازوها، باسن، شکم و ران‌ها کاهش پیدا می‌کند.
 6. ظاهر سینه‌ها بازمی‌گردد و افتادگی سینه رفع می شود .
 7. سینه‌ها خوب به نظر می‌رسد و به سینه‌های خودتان بیشترین شباهت را دارد.
 8. در این روش خطرات مرتبط با برجسته و بزرگ کردن سینه وجود ندارد.

جای زخم‌های ایجاد شده چگونه خواهد بود؟

جای زخم‌ ممکن است نتیجه‌ی لیپوساکشن باشد که ناشی از برشی است که برای برداشت چربی از محل موردنظر ایجاد می‌شود.

 • از آنجا که برش‌های لیپوساکشن کوچک هستند، جای زخم آنها نیز بسیار کوچک است و در نواحی پنهان و دور از دید قرار دارد.
 • اکثر جا‌های زخم لیپوساکشن در طول زمان کمرنگ و محو می‌شوند و به زحمت قابل دیدن هستند.

تزریق چربی چه مدت دوام دارد؟

در مقدار چربی که می‌توان با ایمنی به یک ناحیه از بدن تزریق کرد، محدودیت وجود دارد. مقدار چربی که در طول زمان باقی خواهد ماند از یک بیمار به بیمار دیگر متفاوت است. در بیشتر بیماران 50 تا 60 درصد چربی تزریق‌شده تا بعد از یک سال باقی خواهد ماند. اما ممکن است این مقدار کافی نباشد تا شما را راضی نگه دارد. از تزریق چربی برای چاق شدن صورت نیز میتوان استفاده نمود .

آیا عمل لیفت و بزرگ و برجسته کردن سینه ارزش انجام دادن دارد؟

بله. عمل لیفت سینه و بزرگ و برجسته کردن سینه و یا بزرگ کردن باسن با تزریق چربی از عمل‌های زیبایی ارزش انجام دادن را دارد به شرطی که شما یک پزشک باتجربه در تزریق چربی و جراحی زیبایی سینه انتخاب کنید.

افراد مناسب برای تزریق چربی به منظور بزرگ و برجسته کردن سینه

اگر هدف شما رسیدن به سینه‌های خیلی بزرگ تنها با یک عمل است، ممکن است این روش برای شما مناسب نباشد. با این حال اگر شما به یک نتیجه طبیعی با استفاده از بافت زنده بدن خودتان به جای مواد بشر ساخته (پروتزهای تولیدشده برای سینه که ممکن است درنهایت تخریب شوند، نشت کنند یا عوارض دیگری داشته باشند) تمایل دارید، جراحی زیبایی سینه به صورت طبیعی و با استفاده از چربی خودتان می‌تواند نتایجی ارائه دهد که انتظارات شما را برآورده می‌کند.

نتایج

وقتی عمل با موفقیت انجام شد، چربی تزریق‌شده یک جریان خون جدید از بدن می‌گیرد و تغذیه‌ای را که برای باقی ماندن نیاز دارد دریافت می‌کند. وقتی این اتفاق افتاد، نتایج قابل‌رؤیت و اغلب دائمی هستند. خوشبختانه، در عمل تزریق چربی ایجاد عوارض مهم بسیار نادر است.

تزریق ژل و پُرکننده‌ها به سینه


روش

ژل‌ها و پُرکننده‌های سینه ترکیباتی هستند که به سینه تزریق می‌شوند تا سایز آن را افزایش دهند. در روش استفاده از پُرکننده‌ها و تزریق ژل سینه برای افزایش اندازه سینه، هیچ احتیاجی به عمل جراحی نیست. به دلیل ماهیت غیرتهاجمی این روش، بیمار می‌تواند فعالیت‌های روزانه خود را بلافاصله بعد از عمل از سر بگیرد.

چه کسی برای تزریق ژل به سینه مناسب است؟

خانم‌هایی که شرایط زیر را دارند برای این روش مناسب هستند:

 • خانم‌هایی که به طور طبیعی سینه‌های کوچکی دارند.
 • خانم‌های که تنها می‌خواهند سینه آنها یک سایز بزرگ‌تر شود.
 • بعد از بارداری (کسانی که دیگر قصد باردار شدن ندارند)

چه کسی برای تزریق ژل به سینه مناسب نیست؟

 • خانم‌هایی که سینه‌هایشان دارای بافت خیلی کمی است- فقدان بافت باعث می‌شود سینه احساس سفتی و غیرطبیعی داشته باشد، زیرا بافت کافی برای پوشش دادن ژل‌ها وجود ندارد.
 • خانم‌هایی که بافت سینه‌هایشان شُل و افتاده است- وقتی که سینه‌ها بیش از حد شُل و افتاده باشند، ژل‌ها قادر به بهبود اندازه و حجم آن‌ها نیستند.

ژل‌های تزریق‌شده به سینه چقدر دوام می‌آورند؟

روش تزریق ژل به سینه در هر نقطه معمولاً از 9 ماه تا 2 سال دوام می‌آورد. با گذشت زمان، بدن ژل‌ها را تجزیه می‌کند و درنتیجه اندازه سینه‌ها کوچک می‌شود.

پُرکننده‌های پوستی- ژل‌های با بافت نرم حاوی لیدوکائین هستند تا درد و ناراحتی‌های مربوط به تزریق را کم کنند. مواد استفاده شده در پُرکننده‌های پوستی عبارتند از:

مواد قابل‌جذب (موقت)

 1. کلاژن
 2. اسید هیالورونیک
 3. هیدروکسی لپاتیت کلسیم (Calcium hydroxylapatite)
 4. پلی ال لاکتیک اسید (PLLA)

مواد غیر قابل‌جذب (دائمی)

 1. دانه‌های پلی متیل متاکریلیت (ریزدانه‌های PMMA)

روش

 1. همه بیماران باید با سونوگرافی یا ماموگرافی موردبررسی قرار گیرند تا درمورد وضعیت غده‌های پستانی آن‌ها اطمینان حاصل شود.
 2. ژل‌ها از طریق سوراخ کردن بافت زیر پوست و با یک سوزن نازک یا یک کانولای (ماسوره) 1.5 میلی‌متر تزریق می‌شوند.
 3. به هر سینه 100 تا 200 میلی‌لیتر ژل می‌تواند تزریق شود (به طور میانگین 150 میلی‌لیتر)
 4. جاهای سوزن همواره تا چند روز بعد ناپدید می‌شوند و هیچ جای زخمی به صورت دائمی باقی نخواهد ماند.

 مزایای تزریق ژل

 1. این روش حدود یک ساعت طول می‌کشد و تنها یک بی‌حسی موضعی نیاز است.
 2. این روش دارای حداقل تهاجم است و کاملاً بدون درد است.
 3. این روش به زمان نقاهت درازمدتی نیاز ندارد.
 4. بیمار مجاز است چند ساعت پس از عمل بیمارستان را ترک کند.
 5. نتیجه این روش قابل تحسین است و بلافاصله بعد از عمل قابل‌رؤیت است اما نتیجه نهایی بعد از گذشت چند روز از عمل بدست می‌آید (وقتی که تورم کاملاً ناپدید شد).
 6. این روش بسیار ایمن است و هیچ‌گونه عوارض جانبی جدی گزارش نشده است.

توصیه‌های بعد از عمل چیست؟

 1. به مدت پنج تا هفت روز نقاط برش را با آب نشویید. این دستور بسیار مهم است.
 2. برای سه تا چهار هفته بعد از درمان سینه‌بندهای مخصوص پزشکی بپوشید.
 3. از اعمال فشار به ناحیه درمان شده بپرهیزید.
 4. ورزش‌هایی که شامل انعطاف اندام‌های فوقانی است را انجام دهید.
 5. در یک وضعیت درازکش بخوابید.
 6. در طول ماه اول باید از سونا و آفتاب گرفتن نیز اجتناب شود.

 ژل‌های با بافت نرم بهترین انتخاب برای بهبود شکل سینه هستند. آنها بالاترین راندمان بالینی و رضایت بیمار را در جراحی زیبایی سینه نشان می‌دهند.

یکی از راه‌های تغییر سایز سینه‌ها و رسیدن به اندازه‌ی مناسب و ایده‌آل این اندام، استفاده از حرکات ورزشی و تمرینات فیزیکی می‌باشد.  بزرگ کردن سینه با ورزش کاربرد داشته و می‌توانند در داشتن سینه‌هایی سفت و خوش‌فرم بسیار مؤثر باشند.به این پست امتیاز دهید.
بزرگ و برجسته کردن سینه با تزریق چربی و ژل
4.5 از 2 رای