تزریق بوتاکس : مزایا، نحوه و نتایج آن

08-botox

تزریق بوتاکس یکی از روش‌های درمان سرپایی است که عمدتاً برای درمان چین و چروک‌های دور چشم و پیشانی به کار می‌رود. بعد از تزریق بوتاکس بین سه تا هفت روز طول می‌کشد تا تمامی تغییرات ناشی از تزریق بوتاکس در صورت ایجاد شود و پس از این زمان شما مشاهده خواهید کرد که خطوط عمیق پوستی از بین رفته‌اند و چین و چروک‌های سطحی نیز با تزریق بوتاکس صاف شده‌اند.این روش درمانی همچنین برای از بین بردن پف زیر چشم نیز استفاده می‌گردد.

بوتاکس چگونه عمل می‌کند؟


بوتاکس با کاهش دادن میزان فعالیت ماهیچه‌هایی که باعث بروز چین و چروک‌های پوستی شده‌اند، عمل می‌کند و همچنین باعث پیشگیری از دائمی شدن خطوط ایجاد شده در چهره می‌شود. تزریق بوتاکس یکی از آسان‌ترین راه‌ها‌ی درمان و همچنین پیشگیری از پیری پوست و از بین بردن خط خنده است.

در ابتدا شما با متخصص ما مشاوره خواهید کرد تا تعیین شود که تزریق بوتاکس برای شما مناسب هست یا خیر. سپس در صورت تایید، برای درمان چین و چروک‌های نواحی مورد نظر، چند تزریق بسیار کوچک در سطح پوست شما انجام می‌شود.  نحوه‌ی تزریق بوتاکس همیشه به نحوی انجام می‌شود که بتوان به نتایج مورد نظر بیماردست یافت، بنابراین می‌توانید مطمئن باشید که نتایج تزریق بوتاکس در این کلینیک کاملا مطابق با خواسته‌های شما خواهد بود.

b1++b2++jpg

مزایا


  •  خطوط صورت را از بین می‌برد.
  • چین و چروک‌های پوستی را صاف می‌کند.
  • از تشکیل خطوط بیشتر در صورت جلوگیری می‌کند.
  • نتایج آن بسیار زیبا و ظریف هستند.
  • تزریق بوتاکس توسط افراد متخصص انجام می‌شود.
  • نتایج آن بین 2 تا 5 ماه مانگاری دارند.
  • روشی سریع و آسان است.
  • روشی غیر تهاجمی است.

آیا تزریق بوتاکس دردناک است؟


 سوزن‌های استفاده شده برای تزریق بوتاکس بسیار ظریف و باریک هستند و مقدار ماده‌ی تزریق شده نیز بسیار کم است و به همین دلیل میزان درد ناشی از تزریق بوتاکس ناچیز است و نیازی به بی‌حسی یا تزریق آرام‌بخش نیز وجود ندارد و فقط ممکن است در ناحیه‌ای که بوتاکس تزریق شده، کمی احساس خارش داشته باشید.

متقاضی


 تزریق بوتاکس برای افرادی که نگران خطوط تشکیل شده در پیشانی و همچنین خطوط اخم بین دو ابرو و چروک‌های دور چشم خود هستند، بسیار عالی و ایده‌آل است. بعد از تزریق بوتاکس بیمار همچنان قادر خواهد بود مانند قبل حالات مختلفی به صورت خود بگیرد و صورت او بی‌حرکت و غیر‌طبیعی نخواهد شد و بنابراین نیازی نیست که به اطرافیان خود بگوید که تزریق بوتاکس انجام داده است.

بسیاری از افراد روش تزریق بوتاکس را انتخاب می‌کنند تا پوست آن‌ها شاداب‌تر و جوان‌تر به نظر بیاید. همیشه بهترین کار این است که قبل از بروز چین و چروک‌های پوستی و اقدام برای از بین بردن آن‌ها، از بروز آن‌ها پیشگیری کنیم و انجام درمان با بوتاکس به این شیوه، بسیار موثر و نتیجه‌بخش‌تر است. برای جوان کردن صورت تزریق بوتاکس را می‌توان همزمان با تزریق ژل جهت برطرف نمودن گودی زیر چشم انجام داد.

تزریق بوتاکس چگونه انجام می‌شود؟


 تزریق بوتاکس معمولاً در ناحیه یک سوم بالایی صورت انجام می‌شود تا خطوط افقی پیشانی، خطوط اخم بین دو ابرو و چین و چروک‌های اطراف چشم توسط آن از بین بروند. اما با تزریق بوتاکس می‌تواند خطوط دور لب را نیز درمان کرد. نحوه تزریق بوتاکس به این صورت است که به طور مستقیم در محل بروز چین و چروک‌های صورت توسط یک سوزن بسیار باریک تزریق می‌شود. این تزریق موجب می‌شود که عضلات صورت در ناحیه مورد نظر کمی شل شوند و در نتیجه خطوط و چین چروک‌های موجود از بین می‌روند و همچنین از تشکیل خطوط بیشتر در نواحی مورد نظر پیشگیری می‌شود.

تزریق بوتاکس چه قدرطول می‌کشد؟


 تزریق بوتاکس معمولا بیشتر از 10 تا 15 دقیقه طول نمی‌کشد. مدت زمان لازم برای تزریق بوتاکس به این موضوع بستگی دارد که چه تعداد از نواحی صورت قرار است که تحت درمان قرار بگیرند.

از تزریق بوتاکس انتظار چه نتایجی را می‌توانم داشته باشم؟


 معمولا بین 4 تا 10 روز طول می‌کشد تا نتایج نهایی تزریق بوتاکس آشکار شوند. نتایج تزریق بوتاکس با توجه به سبک زندگی شما و همچنین چگونگی واکنش عضلات صورت شما به بوتاکس، بین 2 تا 4 ماه ماندگاری دارد.

برای ریکاوری بعد از تزریق به چه مدت زمان نیاز است؟


 هیچ دوره‌ی ریکاوری بعد از تزریق بوتاکس وجود ندارد. شما می‌توانید بلافاصله بعد از تزریق بوتاکس کلینیک را ترک نمایید و هیچ‌کس متوجه این موضوع نخواهد شد که شما تزریق بوتاکس انجام داده‌اید.

عوارض


 تزریق بوتاکس یکی از ایمن‌ترین روشهای درمانی زیبایی موجود است و بروز عوارض بوتاکس به ندرت اتفاق می‌افتد. این امکان وجود دارد که در صورت استفاده از تکنیک نامناسب در هنگام تزریق بوتاکس، مقدار بیشتری ماده تزریق شود و در نتیجه ماده‌ی تزریق شده با ماساژ دادن صورت، پخش شود، که این مسئله باعث ضعیف شدن موقتی عضلات صورت می‌شود. به همین دلیل است که انجام درمان در کلینیکی که استاندارد‌های لازم را دارا باشد، از اهمیت بالایی برخوردار است.

بعد از آن‌که بوتاکس تزریق شده در صورت شروع به اثرگذاری می‌کند، ممکن است به طور موقتی احساس عجیبی داشته باشید، چرا که عضلاتی که در آن بوتاکس تزریق نشده باید خود را با وضعیت جدیدی وفق بدهند. این موضوع در هنگام انجام مشاوره با متخصصین ما به شما گفته خواهد شد و در مورد آن صحبت می‌شود. با تجربیات زیادی که ما در این زمینه داریم، این اطمینان را به شما می‌دهیم که تزریق بوتاکس در این کلینیک کمترین خطرات را به دنبال دارد.

چه کسانی نباید تزریق بوتاکس انجام دهند؟


 در مورد تاثیر بوتاکس بر زنان باردار و زنانی که به کودک خود شیر می‌دهند، مطالعه‌ای صورت نگرفته‌است. هرچند به طور منطقی به نظر نمی‌رسد که تزریق بوتاکس خطری برای این دسته از افراد داشته باشد، اما بهتر است از تزریق بوتاکس در این دوران‌ها خودداری شود.

در صورتی که شما به بیماری یا مشکلی دچار هستید که موجب آسیب به سیستم عصبی شما یا ضعف عضلانی در بدن شده است، تزریق بوتاکس برای شما توصیه نمی‌شود. همچنین در صورتی که سابقه خانوادگی در ابتلا به چنین بیماری‌هایی دارید، بهتر است در این مورد به پزشک خود اطلاع دهید – به طور مثال ابتلا به بیماری میستونی گراویس یا سابقه‌ی ابتلا به فلج بل.

در صورتی‌که در حال حاضر تحت درمان با داروهای آنتی بیوتیک سفالوسپورین یا اسپکتینومایسین هستید، باید تا زمان تکمیل و اتمام دوره‌ی درمانی خود صبر کنید و سپس بوتاکس صورت را انجام دهید. همچنین کسانی که به آلبومین انسانی حساسیت دارند نباید تزریق بوتاکس انجام دهند.

نتایج تزریق بوتاکس چقدر ماندگاری دارند؟


 شما احتمالا تا 3 الی 4 ماه بعد از تزریق بوتاکس، نیازی به تکرار درمان ندارید. با تکرار جلسات تزریق بوتاکس، رفته رفته مدت زمان ماندگاری نتایج نیز بیشتر و بیشتر می‌شود. متخصص مورد نظر در مورد نتایجی که از تزریق بوتاکس می‌توانید انتظار داشته باشید و همچنین زمانی که باید برای تکرار تزریق مراجعه کنید به شما توضیحات کاملی خواهد داد.

در صورتی که خطوط و چروک‌های پوستی شما زیاد عمیق نباشند، بعد از یکسال درمان بوتاکس تغییرات بسیار چشمگیری را در عمق و طول خطوط و چروک‌های صورت خود مشاهده خواهید کرد، چرا که در طول این مدت به کمک تزریقات بوتاکس، عضلات صورت شما دیگر به پوست شما فشار نمی‌آورند و آن را جمع نمی‌کنند و در این زمان پوست شما این فرصت را پیدا می‌کند که خودش را ترمیم و بازسازی کند.

آیا می‌توان تزریق بوتاکس را همزمان با سایر روش‌های درمانی انجام داد؟


 در صورتی که تزریق بوتاکس و تزریق ژل به صورت همزمان انجام شود نتایج خوبی را به دنبال خواهد داشت. طریقه‌ی عملکرد بوتاکس و ژل در صاف کردن چروک دور چشم و دیگر چین و چروک‌های پوستی کاملا با یکدیگر متفاوت است. ژل‌های تزریقی تاثیری مشابه با هیدراته کردن پوست دارند و با بازگرداندن حالت هیدراته به پوست شما، باعث می‌شوند که پوست شما حالت ارتجاعی خود را دوباره به‌دست آورد. ژل‌های تزریقی باعث پر شدن فضای تو رفته در محل خطوط و چین و چروک‌های صورت می‌شوند و همچنین می‌توانند جای جوش و زخم و هر ضایعه پوستی دیگری را پر کنند و حجم از دست رفته‌ی پوست را به آن بازگردانند.

بهترین گزینه‌ برای درمان با ژل تزریقی خطوطی هستند که اصطلاحا خطوط ثابت یا استاتیک نامیده می‌شوند. خطوط ثابت صورت، آن‌هایی هستند که به صورت دائمی روی صورت شما هستند و حتی در صورتی که هیچ حالتی به چهره خود نگیرید نیز این خطوط وجود دارند. این خطوط بر اثر از دست رفتن خاصیت ارتجاعی پوست به وجود می‌آیند که این موضوع می‌تواند به خاطر آسیب ناشی از تابش آفتاب، سیگار کشیدن یا عوامل ژنتیکی باشد.

از طرف دیگر بوتاکس با شل کردن عضلات مورد نظر در صورت باعث از بین رفتن خطوط و چین چروک‌هایی مانند خطوط پیشانی، خطوط اخم و چروک دور چشم و چروک دور لب می‌شود. بوتاکس برای درمان خطوط دینامیک صورت به کار می‌رود. خطوط یا چین و چروک‌های دینامیک، آن‌هایی هستند که در حالت عادی وجود ندارند، اما هنگامی که صورت خود را حرکت می‌دهید یا حالت خاصی به چهره خود می‌گیرید، روی صورت شما ایجاد می‌شوند.هزینه تزریق بوتاکس  بسته به محل تزریق و میزان تزریق متفاوت است .به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است