تزریق چربی در صورت و بدن:مزایا و هزینه

ta

همان‌طور که سن شما بالاتر می‌رود، به تدریج حجم و پُری صورت شما کاهش می‌‌یابد. این پدیده در هر جایی در صورت رخ می‌دهد. مثلاً ممکن است گونه‌های شما لاغر شده و برجستگی خود را از دست بدهد و یا لب‌های شما باریک و کم حجم شده و پر از چین و چروک گردد. صاف کردن و رفع چروک‌های این مناطق لاغر و چروکیده با جبران حجم از دست رفته و پر کردن مجدد آنها و درمان لاغری صورت راه‌ حل فوق العاده‌ای است که آثار پیری را به حداقل رسانده و سبب جوان‌سازی و زیبایی صورت می‌شود. انواع گسترده‌ای از ژل‌های تزریقی مانند Restylane و Juvéderm وجود دارد که برای پر کردن مجدد قسمت‌های لاغر صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای این منظور از تزریق چربی بافت‌های بدن نیز می‌توان استفاده کرد. در این روش سلول‌های چربی (گرافت چربی) از بدن بیمار استخراج شده و سپس برای صاف کردن چین و چروک‌ها و مناطق دیگری که نیاز به افزایش حجم دارند، تزریق می‌شود.

در حال حاضر درمان‌های جوان‌سازی صورت به طور روز افزونی در دسترس طیف وسیع‌تری از بیماران قرار گرفته است. البته برای دستیابی به نتایج مطلوب، یافتن یک متخصص زیبایی مجرب از اهمیت زیادی برخوردار است. متخصصین زیبایی ما تجربه زیادی در انجام بسیاری از درمان‌های ضد پیری و جوان‌سازی صورت از جمله تزریق چربی دارند. شما می‌توانید از طریق مشورت با یک پزشک متخصص، درمان مناسب‌ برای وضعیت خود را دریافت نموده، همچنین اطلاعات بیشتری در مورد هزینه‌های تزریق چربی کسب کنید.

در صورتی که مایل به انجام جوان‌سازی پوست خود هستید، می‌توانید از یکی از متخصصین ما در مرکز مشاوره زیبایی ایران وقت مشاوره بگیرید و در مورد انتظاراتی که دارید با آن‌ها صحبت کنید.

فوائد و مزایای تزریق چربی


 • این روش با استفاده از چربی طبیعی بدن شما انجام می‌شود، بنابراین از یک ماده تزریقی 100٪ طبیعی استفاده می‌شود.
 • تزریق چربی می‌تواند برخی از چین و چروک‌های عمیق را برطرف کرده و لب‌های باریک و یا بافت‌های نرم و شل شده گونه و چانه را حجیم و برجسته سازد، همچنین به رفع افتادگی پلک کمک می‌کند.
 • برای تزریق چربی به مناطقی که نیازمند افزایش حجم بیشتری هستند، معمولاً منبع کافی از چربی در بدن وجود دارد.
 • از آنجا که چربی تزریقی از بافت بدن شما گرفته می‌شود، هیچ‌گونه خطر آلرژیک وجود ندارد.
 • تزریق چربی روشی ایمن و بی‌خطر بوده و با حداقل درد و ناراحتی همراه است.
 • پس از تزریق چربی می‌توانید بدون هیچ‌گونه وقفه‌ای به برنامه روزانه خود بازگردید.
 • با این روش، چروک‌ها و خطوط صورت شما صاف و پُر شده، نهایتاً پوستی جوان و شاداب خواهید داشت.
 • با تزریق چربی می‌توانید لب، گونه، منطقه زیر چشم و حتی سینه و باسن خود را حجیم و برجسته سازید.

تزریق چربی برای کدام قسمت‌های بدن قابل انجام است؟


 لب‌ها

 برای بزرگ و برجسته کردن لب، با ایجاد برش‌های کوچکی در یک گوشه‌ از دهان، یک تا دو واحد چربی با حجم دو میلی‌متر به لب بالا و پایین تزریق می‌شود. تزریق این نوارهای کوچک چربی به لب اثرات حجم دهنده دارد و نسبت به تزریق ژل‌های مصنوعی، روشی مطمئن‌تر و ایمن‌تر است.

ta1

صورت

 در حقیقت تزریق چربی به صورت معمولاً برای پر کردن گودی زیر چشم، برجسته کردن گونه، رفع خطوط پیشانی، کاهش خطوط خنده و چین و چروک‌ها و خطوط اطراف لب انجام می‌شود.

ta2 دست

 دستهای استخوانی، چروکیده و پر از شیارهای عمیق، شما را مسن‌تر نشان می‌دهد. تزریق چربی می‌تواند چین و چروک‌های دست شما را صاف کرده و با افزایش حجم جزئی، ظاهری سالم و جوان‌تر به آن ببخشد. نتایج تزریق چربی نسبت به ژل‌های مصنوعی دوام بیشتری دارد.

ta3

باسن

 تزریق چربی به باسن راه مؤثری برای بهبود فرم، انحنا و برجستگی باسن است. در این روش ده‌ها ردیف رشته‌های چربی در داخل شیارهای پوست قرار داده می‌شود تا حجمی یکنواخت در باسن ایجاد شود.

سینه

 در بیمارانی که منبع کافی چربی دارند، می‌توان از تزریق چربی برای بزرگ کردن سینه و همچنین ترمیم ناهنجاری و یا دفورمیتی سینه ( به دلیل ماستکتومی، لامپکتومی، عدم رشد کافی سینه‌ها و یا پروتز سینه) استفاده کرد. لازم به ذکر است که بزرگ کردن سینه‌ با استفاده از تزریق چربی طبیعی بدن، متفاوت با روش پروتز سینه  است. هزینه بزرگ کردن سینه نیز در افراد متفاوت است.

فرد مناسب برای تزریق چربی


اگر مبتلا به یک عارضه پزشکی مانند فشار خون بالا هستید، باید قبل از انجام تزریق چربی این مشکل را برطرف کنید. اگر باردار هستید یا از بیماری‌های خود ایمنی رنج می‌برید و یا به لیدوکائین حساسیت دارید، ممکن است کاندیدای مناسبی برای این روش نباشید.

مراحل تزریق چربی چگونه است؟


ta4

ابتدا مقداری چربی از یک منطقه مناسب (معمولاً شکم یا ران بیرونی) برداشت می‌شود. این چربی پس از تصفیه و خالص شدن، دوباره به ناحیه صورت تزریق می‌شود. این روش با حداقل درد و ناراحتی همراه است و معمولاً حدود 45 دقیقه طول می‌کشد.

دوره بهبودی پس از تزریق چربی


به طور معمول پس از تزریق چربی، حداقل درد و ناراحتی در ناحیه دهنده چربی وجود دارد. معمولاً در طی 4-5 روز، تغییر رنگ و تورم بخش‌های تزریق در ناحیه صورت برطرف خواهد شد. بیماران معمولاً پس از یک هفته قادرند به کار و فعالیت‌های اجتماعی خود بازگردند. هر چه ناحیه تزریق چربی گسترده‌تر باشد، دوره بهبودی ممکن است طولانی‌تر باشد.

 نتایج تزریق چربی


نتایج تزریق چربی نسبت به بسیاری از ژل‌های تزریقی (مانند JUVEDERM، Restylane، Perlane و Radiesse) طولانی‌تر است. از آنجا که چربی یک ماده طبیعی است، به طور معمول بدن واکنش کمتری به آن نشان می‌دهد. سلول‌های چربی تزریق شده این قابلیت را دارند که سالهای بسیار در محل جدید زنده بمانند. مدت بقاء چربی در مناطقی که حرکت محدودی دارند (گونه‌ها، پشت دست) بیشتر است، اما در مناطق حرکت دائمی (لب‌ها و دهان) بقاء سلول‌های چربی کمتر است. چربی تزریق شده به مناطق لب و دهان در طی زمان جذب بدن می‌شود، به همین دلیل برای حفظ حجم لب‌ها تکرار تزریق ممکن است لازم باشد.

هزینه


عوامل بسیاری بر هزینه تزریق چربی تاثیرگذار است. دلیل انجام تزریق چربی، مهم‌ترین عامل تعیین کننده هزینه است. به عنوان مثال، هزینه حجیم کردن لبها ممکن است با هزینه لیپوآتروفی یا اصلاح اسکار آتروفی تفاوت قابل توجهی داشته باشد. وسعت منطقه تزریق یکی دیگر از عوامل تعیین ‌کننده هزینه درمان است. تعداد دفعات تزریق و میزان حفظ چربی در ناحیه گیرنده، از دیگر عوامل دخیل در تعیین هزینه این روش می‌باشد. ترکیب روش تزریق چربی با سایر درمان‌های زیبایی یا پزشکی ممکن است هزینه درمان را پایین بیاورد.

عوامل خطر


 • واکنش آلرژیک به ماده بی‌‌حسی
 • تورم موقت
 • کبودی و یا قرمزی در


به این پست امتیاز دهید.
تزریق چربی در صورت و بدن:مزایا و هزینه
5 از 2 رای