راه‌های رفع و درمان لاغری صورت و گونه‌ها

Untisstled-1

گونه‌های برجسته باعث می‌شوند شما زیباتر و جوان‌تر به نظر برسید. اما با گذشت زمان، صورت چربی‌های خود را از دست می‌دهد، درنتیجه صورت تخت و فرورفته به نظر می‌رسد؛ اگرچه برخی از افراد به‌طور طبیعی دارای گونه‌های برجسته می‌باشند. پزشک می‌تواند از طریق روش‌های گونه گذاری بدون جراحی یا با جراحی، گونه گذاری را برای شما انجام داده و حجم و برجستگی گونه‌هایتان را بازگرداند. ممکن است پزشک برای بازگرداندن حجم صورت شما و بازگرداندن خطوط آن به حالت دوره جوانی و برجسته سازی گونه از روش‌های مختلفی ازجمله: کاشت پروتز، تزریق ژل و یا تزریق چربی استفاده نماید.

برجسته کردن گونه‌ها برای چه کسانی مناسب است؟


اگر شما شرایط زیر را داشته باشید، درمان لاغری صورت می‌تواند برای شما مناسب باشد:

 • تخت شدن گونه‌ها یا ایجاد نمای فرورفته در آن‌ها
 • گونه‌هایی که به‌خوبی برجسته نیستند
 • ایجاد چال و یا فرورفتگی در گونه یا شقیقه‌ها
 • تورم زیر چشم، بروز چین‌و‌چروک فراوان بروی گونه‌ها

کسانی که مشکلی با ظاهر خود ندارند یا صورتشان دچار فرورفتگی قابل‌توجهی نیست نباید از این روش‌ها استفاده کنند.

مزایای درمان لاغری صورت


در اینجا برخی از مزایایی رفع لاغری صورت آورده شده است:

 • اصلاح ساختار گونه‌های فرورفته
 • ایجاد تعادل و تقارن گونه با اعضای دیگر صورت مانند بینی، چشم‌ها، لب‌ها و چانه
 • بازسازی گونه‌ها پس از آسیب یا تصادف
 • تقویت اعتمادبه‌نفس
 • افزایش زیبایی ظاهر
 • ایجاد آرامش روحی پس از درمان گونه‌ها
 • ایجاد احساس رضایت و خوشنودی در اثر افزایش حجم گونه‌ها
 • افزایش عزت‌نفس افراد

درمان لاغری صورت


mtm1mti1oda2mji0ntq1mdqy

با پزشک در  مورد مناسب بودن تقویت گونه‌ها برای خود، مشورت کنید و نگرانی‌های خود را با او در میان بگذارید. دکتر طرزی به شما کمک خواهد کرد که بهترین تصمیم را اتخاذ کنید. تمام شیوه‌های درمانی و عوارض جانبی آن‌ها با شما در میان گذاشته خواهد شد. دغدغه‌های شما در خصوص زیبایی صورت و ایجاد تقارن بین اجزاء آن کاملاً لحاظ خواهد شد.

تزریق چربی برای درمان لاغری صورت

با افزایش سن، تغییراتی در چربی‌های زیرگونه رخ می‌دهد. این چربی‌ها در یک بستر خاص بر روی استخوان گونه‌ها در زیر پلک‌ها قرار می‌گیرند و ظاهر صورت را برجسته و تو پر نشان می‌دهند. زمانی که ما جوان هستیم، ساختار این چربی‌ها حجیم و انعطاف‌پذیر است، تقریباً شبیه یک بالش. همان‌طور که سن ما افزایش می‌یابد، ساختار آن سست و نرم می‌شود و کم‌کم حجمشان کاهش می‌یابد و ممکن است باعث شود زیر چشم برجسته به نظر برسد. در مناطقی از صورت که چربی‌های آن تحلیل یافته و ظاهر صورت را فرورفته و نامتوازن کرده است، می‌توان با تزریق چربی، حجم چربی‌ها را افزایش داد.

تزریق چربی که به آن "پیوند چربی" و یا "انتقال چربی اتولوگ" نیز گفته می‌شود، روشی است که در آن سلول‌های چربی از قسمت‌های دیگر بدن (مانند باسن، شکم یا ران) جمع‌آوری می‌شوند و پس از پردازش، به مناطق موردنیاز جهت افزایش حجم افزوده می‌شود. یکی از مزایای این روش این است که از چربی بدن خود بیمار استفاده می‌شود، بنابراین خطر واکنش آلرژیک یا رد پیوند وجود نخواهد داشت. زمانی که چاق یا لاغر می‌شویم حجم بدن ما در اثر تغییر حجم چربی‌ها کم یا زیاد می‌شود، درست همین مفهوم در درمان لاغری صورت استفاده می‌شود. ما می‌دانیم که در زیرپوست صورت، بخش‌های مختلف چربی طبق یک الگوی خاصی استقرار یافته‌اند، درنتیجه ظاهر صورت ما را بخصوص در گونه‌ها و زیر چشم برجسته و تو پر نشان می‌دهند. برخی از سلول‌های چربی دیرتر ذخیره خود را از دست می‌دهند، درحالی‌که برخی دیگر مانند چربی‌های گونه و زیر چشم، سریع‌تر ساختار خود را از دست می‌دهند.

هنگامی‌که چربی‌های این مناطق حساس کاهش می‌یابد، همزمان با تغییراتی که در استخوان گونه‌ها روی می‌دهد، باعث می‌شود آثار پیری و گذر زمان ‌بر چهره شما نمایان شود. مزیت درک این فرایندها به جراح پلاستیک اجازه می‌دهد تا با شیوه‌های مناسب چربی‌ها را درست در مناطق موردنظر اضافه کرده و زیبایی چهره افراد را ارتقا دهد. هنگامی‌که چربی‌ها به‌صورت منتقل می‌شوند، 30 تا 50 درصد از چربی‌ها به‌طور دائم در محل باقی می‌مانند. اثر تزریق چربی  برای مدت طولانی باقی خواهد ماند، همچنین به خاطر ایجاد یک ظاهر طبیعی در چهره افراد، بسیاری از پزشکان از این روش بسیار رضایت دارند.

 برخی از گزارش‌ها نشان می‌دهد که تزریق چربی علاوه بر چاقی صورت و گونه ، حتی می‌تواند رشد کلاژن‌ها در بافت پوست را نیز تحریک نماید. درنتیجه سلامتی پوست ارتقا یافته و اثر طولانی‌مدت را مطابق با خواسته بیمار ایجاد می‌کند.

تزریق چربی یکی از بهترین درمان لاغری صورت است به این دلیل که نه‌تنها کمبود چربی‌های ازدست‌رفته را جبران می‌کند، بلکه می‌تواند به‌عنوان یک فعال‌کننده سلول‌های بنیادی عمل کرده و پوست را دوباره احیا کند. درنتیجه به طرز چشمگیری کیفیت پوست بهبودیافته و حتی ناهمواری‌های سطح آن نیز کمتر می‌شود.

پروتز گونه‌ها برای درمان لاغری صورت

پروتز گونه یک راه‌حل دائمی برای درمان لاغری صورت و برجسته کردن گونه‌ها محسوب می‌شود. تغییرات در استخوان‌ها، به همراه اثر جاذبه و همچنین گذر زمان، منجر به تضعیف و چروکیده شدن پوست می‌شود. هنگامی‌که پوست شل می‌شود و اندازه استخوان‌ها تغییر می‌کند، پوست و عضلات به‌خوبی بروی استخوان‌ها استقرار نمی‌یابند. دقیقاً مشخص نیست که چرا استخوان‌ها دستخوش تغییر می‌شوند، اما اعتقاد بر آن است که تغییرات هورمونی در این امر دخیل هستند. پروتزهای صورت، مانند پروتز گونه، می‌توانند نواحی صورت را برجسته‌تر کرده و خلأ فرورفتگی‌های صورت را جبران نمایند. اما برخی از پزشکان، تغییرات استخوانی صورت را جزء اصلی روند پیری در نظر نمی‌گیرند. مگر آنکه دندان‌های فرد ازدست‌رفته باشد و استخوان جمجمه حدود یک میلی‌متر کاهش عمق داشته باشد. اگرچه عمل گونه گذاری با پروتز می‌تواند در درمان لاغری صورت مؤثر باشد، اما جلوه طبیعی تزریق چربی را به‌صورت نمی‌دهد.

تزریق ژل برای درمان لاغری صورت

متخصصین به‌طور مداوم در جست‌وجوی یافتن راه‌های جدید برای درمان لاغری صورت و استفاده‌ی مناسب از ژل‌ها هستند. نگرش آن‌ها نسبت به افزایش سن و تغییر ظاهر افراد تغییر کرده است. بدین معنی که دیگر فقط به اصلاح چین‌وچروک‌های صورت فکر نمی‌کنند. بخش مهمی از زیبایی صورت که نمایی جوان به آن می‌دهد، به حجم صورت مربوط می‌شود که از دست دادن آن تأثیر زیادی بر چهره خواهد گذاشت. یکی از کاربرد ژل‌ها در حوزه‌ی زیبایی به بازگرداندن حجم گونه‌ها مربوط می‌شود (و همچنین لب‌ها، زیر چشم، بهبود ظاهر دست‌ها و لاله گوش و البته به حداقل رساندن خطوط خنده).

 با استفاده از ترکیبی از مواد تزریقی، پزشک می‌تواند گونه شمارا برجسته کرده و حجم ازدست‌رفته آن را بازگرداند. ژل‌های مشتق‌شده از اسید هیالورونیک مانند ""Perlane، Radiesse"" و Sculptra""، برای حجم‌دار کردن گونه‌ها و درمان لاغری صورت ایده‌آل هستند. اثر آن‌ها به‌طور متوسط از شش ماه تا یک سال و گاهی بیشتر باقی می‌ماند. با استفاده از آن‌ها گونه‌ها برجسته شده و ظاهری جوان برای فرد ایجاد می‌کنند.

تزریق ژل‌های اسید هیالورونیک و ژل‌های تحریک‌کننده کلاژن، می‌توانند گونه‌ها را حجیم کنند و برای درمان لاغری صورت بدون نیاز به عمل جراحی و به‌صورت غیر دائم، نتیجه خوبی را برای بیمار به ارمغان داشته باشند. تزریق ژل در لبه حدقه چشم- جایی که اغلب نشانه‌های پیری از آنجا شروع می‌شود- برای تغییر ظاهر گونه‌ها مفید است. تزریق در این منطقه باید عمقی‌تر صورت پذیرد و باید دقت نمود که به بینایی فرد آسیبی وارد نشود. برای به دست آوردن جلوه طبیعی، تزریق باید در مقابل گونه‌ها و قسمت خارجی استخوان گونه و با دقت بالایی اعمال شود. اگر گونه‌ها بیش‌ازحد برجسته شوند، گودی زیر چشم بیش‌ازحد نمایان می‌شود. از ژل‌ها یا چربی می‌توان استفاده کرد تا قسمت خارجی گونه‌ها کشیده شود. می‌توان به نحوی گونه‌ها را حجیم کرد که تناسب گونه‌ها و چشم‌ها در بهترین حالت قرار بگیرند. با استفاده از برند ""Sculptra می‌توان تولید کلاژن‌ها را تحریک نمود، این کار باعث می‌شود ناحیه بالایی گونه‌ها حجیم‌تر گردد و زیر گونه‌ها نیز که ممکن است تخت شده باشند، بالا می‌آید. با کشیده شدن گونه‌ها، سایر قسمت‌ها هم به نحو مؤثری کشیده خواهند شد، مانند گوشه‌های دهان و خط فک که در پی آن تناسب چهره و زیبایی آن افزایش خواهد یافت. برای دستیابی به نتایج مشابه می‌توان از برندهای "Radiesse"، JUVEDERM"" و "Artefill" نیز استفاده کرد.به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است