راههای لاغر و کوچک کردن بازو و رفع افتادگی و شلی پوست بازو

Brazos-flacidos-700x499

بسیاری از خانم‌ها بعد از آنکه وزن بدن خود را کم می‌کنند، همیشه بازوهای خود را پوشیده نگه می‌دارند و تمایلی به پوشیدن لباس‌های بدون آستین یا آستین کوتاه ندارند. از طرفی ممکن است شما این احساس را داشته باشید که بازوهایتان خیلی بزرگ است یا پوست بازویتان آویزان شده یا خیلی شُل است. خوشبختانه امروزه چندین روش کارآمد برای کوچک کردن بازو و از بین بردن چربی و پوست اضافه آن وجود دارد. در اینجا ما مهم‌ترین روش‌هایی که برای درمان افتادگی پوست بازو وجود دارد را شرح می‌دهیم.

عمل لیفت بازو چیست؟


لیفت بازو یکی از عمل‌های فرم‌دهی بدن است که طی آن، چربی‌ها و پوست اضافه‌ای که از قسمت بالایی بازوها به طرف آرنج آویزان شده است، برداشته می‌شود. این کار باعث می‌شود که بازو شکل مناسب و زیبایی پیدا کند و چربی‌های ناخوشایند آن حذف شود. این عمل معمولاً همراه با لیپوساکشن برای حذف چربی‌های زائد بازو انجام می‌شود و یک جراحی زیبایی بازو محسوب می شود. نکته مهم در مورد این عمل آن است که هیچ تأثیری بر ساعد و قسمت‌هاي پایین دست نمی‌گذارد.

پیری، عوامل ارثی و کاهش وزن بدن مهم‌ترین عواملی هستند که باعث شل شدن و افتادگی پوست بازوها می‌شود.

کاندید مناسب برای عمل لیفت بازو چه کسی است؟


هر فردی که از شکل ظاهری بازوهای خود به دلیل شل بودن و افتادگی پوست و وجود چربی‌های زائد در آن رضایت نداشته باشد، می‌تواند کاندید خوبی برای عمل لیفت بازو باشد.

به طور کلی کاندیدهای مناسب برای عمل لیفت بازو عبارتند از:

• بزرگسالانی که مقدار قابل توجهی چربی زائد و پوست اضافی در بازوهای خود دارند و با استفاده از ورزش و رژیم غذایی نتوانسته‌اند آن را حذف کنند.

• افراد بزرگسال در هر سنی که وزن بدن آنها نسبتاً ثابت است و اضافه وزن زیاد ندارند.

• افرادی که از نظر سلامت عمومی در وضعیت خوبی بوده و مبتلا به بیماری‌هایی که بر بهبودی بعد از عمل تأثیر منفی دارند و یا خطرات مربوط به جراحی را افزایش می‌دهند، نباشند.

• افرادی که سیگاری نباشند.

علاوه بر موارد فوق، یک کاندیدای مناسب برای عمل لیفت بازو باید نگاه خوش‌بینانه و انتظارات واقع‌بینانه‌ای در مورد نتایج نهایی این عمل داشته باشد.

روش های جایگزین برای لاغر کردن بازو با لیفت


در جلسه مشاوره اولیه، ما وضعیت سلامتی شما را ارزیابی کرده و مشخص می‌کنیم که چربی‌های زائد در کدام قسمت از بازوی شما انباشته شده است. همچنین شکل پوست بازوی شما به دقت مورد بررسی قرار می‌گیرد. ما یک برنامه درمانی کامل که به بهترین شکل با شرایط و نیازهای شما منطبق باشد، برایتان تهیه می‌کنیم. هدف این برنامه درمانی کوچک کردن بازوهای شما است تا با شکل و اندازه سایر قسمت‌های بدن شما تناسب بیشتری پیدا کند. در جلسه مشاوره سعی کنید که تمامی انتظارات و اهداف خود از انجام این عمل را بدون هیچ ملاحظه‌ای با ما در میان بگذارید. مطمئن باشید که ما هم متقابلاً و بدون هیچ ملاحظه‌ای، تمامی روش‌های موجود برای این عمل و خطرات آن، عوارض و محدودیت‌های مربوط به هر روش را با جزئیات کامل برای شما شرح خواهيم داد.

امروزه در کلینیک‌های زیبایی در سراسر دنیا روش‌های متعددی اعم از جراحی و غیر جراحی برای فرم‌دهی بدن و حذف چربی‌های اضافه مورد استفاده قرار می‌گیرد. اغلب روش‌های جدیدتر که در این عرصه معرفی شده‌اند، بر مبنای حذف چربی‌ها با استفاده از انرژی عمل می‌کنند. این انرژی معمولاً به صورت گرما یا سرما بر روی اندام مورد نظر اعمال می‌شود و سلول‌های چربی را از بین می‌برد. مهم‌ترین روش‌های غیر جراحی که برای این منظور وجود دارد، عبارت است از:

کرایولیپولیز

کرایولیپولیز از طریق کشیدن چربی‌های اضافه شما به سمت صفحات سرد کننده‌ای که بر روی پوست شما قرار داده شده‌اند، عمل می‌کند. این صفحات در طول مدتی که عمل انجام می‌شود، بافت‌های چربی را با نیروی مکش قدرتمندی نگه می‌دارند. دستگاه کرایولیپولیز در دمای خاصی تنظیم می‌شود تا سلول‌های چربی را بدون آسیب رساندن به رگ‌ها، بافت‌ها، سلول‌ها یا پوست ناحیه اطراف منجمد کند.

هنگامی که سلول‌های چربی یخ می‌زنند، شروع به از بین رفتن می‌کنند و بدن از طریق یک ساز و کار طبیعی، این سلول‌های مرده را به بیرون دفع می‌کند. در این روش هر چند شما بلافاصله بعد از پایان عمل، تغییراتی را در وضعیت بازوی خود مشاهده می‌کنید اما حدود دو تا چهار ماه طول می‌کشد تا بتوانید تفاوت عمده‌ای در شکل ظاهری بازو و چربی‌های آن ببینید. نهایتاً نتایج کامل این عمل بعد از حدود 6 ماه قابل مشاهده خواهد بود.

کویتیشن

در روش کویتیشن اصولاً از امواج اولتراسوند که مشابه با امواج صوتی با فرکانس بالا هستند، استفاده می‌شود. اما فرکانس این امواج به قدری زیاد است که گوش انسان قادر به شنیدن آن نیست. در زمان انجام این عمل، شما یک گرمای ملایم در اثر کار دستگاه احساس می‌کنید که شبیه به یک ماساژ گرم خواهد بود. اما گرمای آن به هیچ وجه ناراحت کننده و غیر قابل تحمل نیست. در بعضی از افراد ممکن است تا حدود 24 ساعت بعد از پایان عمل، کمی قرمزی و حساسیت در محل عمل مشاهده شود.

لیزر

کشیدن پوست با لیزر نیز یک جراحی زیبایی بازو است و یک عمل پزشکی با حداقل تهاجم است که در آن از یک طرف، چربی‌های انباشته در ناحیه بازو با استفاده از لیپولیز به کمک چربی حذف می‌شوند و از طرفی پوست بازو هم کشیده و سفت می‌شود.

رادیوفرکانسی (آر اِف)

در این روش از انرژی امواج رادیویی برای گرم کردن پوست استفاده می‌شود. گرم شدن پوست باعث تقویت رشته‌های بافت همبند و القاء تولید کلاژن در پوست می‌شود و افتادگی و شل‌شدگی پوست را برطرف می‌کند. انرژی امواج رادیویی باعث تحریک تولید فیبروبلاست‌ها در پوست و افزایش لطافت و انعطاف‌پذیری پوست، افزایش تولید کلاژن و القاء تولید پیش‌سازهای کلاژن می‌شود. تولید پیش‌سازهای کلاژن در درازمدت اثرات چشمگیری در افزایش نرمی و لطافت پوست خواهد داشت.
بلافاصله بعد از پایان اولین جلسه درمانی به روش رادیوفرکانسی، شما می‌توانید آثار آن در افزایش لطافت پوست و بهبود ساختار و استحکام آن را مشاهده کنید.

لیپوساکشن

برای اغلب خانم‌هایی که بازوهای بزرگ یا کلفت دارند، لیپوساکشن بهترین گزینه‌ای است که می‌توانند برای فرم‌دهی و لاغر کردن بازو های خود از آن استفاده کنند. پزشکان با استفاده از این روش به گونه‌ای بازوها را فرم می‌دهند که انگار شما به مدت 6 ماه در باشگاه بدنسازی بر روی بازوهای خود کار کرده‌اید. عمل لیپوساکشن از نظر چگونگی انجام آن یک عمل نسبتاً ساده محسوب می‌شود که در آن، بریدگی‌های ریزی به طول حدود 6 میلی‌متر در اطراف آرنج و پایین بازوها ایجاد می‌شود. محل این بریدگی‌ها به گونه‌ای انتخاب می‌شود که تا جایی که ممکن است، مخفی بماند. بهبودی بعد از عمل لیپوساکشن نیز روند کاملاً ساده‌ای دارد و نهایتاً بعد از سه تا چهار روز استراحت می‌توانید فعالیت‌های عادی خود را از سر بگیرید و به محل کار خود باز گردید. اگر شغل خانم‌هایی که این عمل را انجام می‌دهند به گونه‌ای باشد که نیاز به بلند کردن یا جابه‌جا کردن اجسام سنگین دارند، لازم است که دوره استراحت طولانی‌تری برای آنها در نظر گرفته شود. تنها کاری که برای لیپوساکشن بازوها باید انجام شود، آن است که یک پوشش مخصوص (گارمنت) در دوره‌هاي زماني شش‌هفته‌اي بر روی بازوها بسته شود. اغلب خانم‌ها ترجیح می‌دهند که این عمل را در فصول سرد سال انجام دهند تا بتوانند این پوشش را به راحتی در زیر لباس‌های خود مخفی کنند.

جراحی زیبایی بازو (براکیوپلاستی)


 

پزشکان معمولاً جراحی براکیوپلاستی(جراحی زیبایی بازو) را برای مواردی توصیه می‌کنند که پوست بازو دچار شلی و افتادگی شدید شده و یک ناهنجاری در شکل ظاهری آن به وجود آمده است. غالباً خانم‌هایی که بعد از انجام جراحی بای‌پس روده‌ای، مقدار زیادی وزن کم می‌کنند، دچار این گونه از ناهنجاری‌ها در شکل بازوی خود می‌شوند و نیاز به انجام جراحی براکیوپلاستی دارند تا شکل زنانه بازوی آنها بازیابی شود. البته خانم‌های مسنی که پوست بازویشان در اثر پیری و از دست رفتن انعطاف‌پذیری، دچار افتادگی شدید شده و نگرانی‌های شدیدی را برای آنها به وجود آورده است نیز از جراحان زیبایی می‌خواهند که عمل براکیوپلاستی (جراحی زیبایی بازو) را برایشان انجام دهند. عمل جراحی لیفت بازو یا همان براکیوپلاستی (جراحی زیبایی بازو) از نظر پیچیدگی و تهاجمی بودن، سنگین‌تر از روش‌های غیر جراحی است. چراکه پزشک باید برای انجام آن یک بریدگی طولانی از زیر بغل تا آرنج شما ایجاد کند. سپس تمامی پوست اضافی و افتاده را بردارد تا بازوها شکل زیبا و زنانه خود را دوباره پیدا کنند.

عمل جراحی براکیوپلاستی (جراحی زیبایی بازو) می‌تواند خطرات و عوارضی را هم برای بیمار به دنبال داشته باشد، هر چند که احتمال آن بسیار کم است. بعضی از مهم‌ترین این عوارض شامل موارد زیر است:
نامتقارن شدن بازوها : ممکن است که بعد از پایان عمل جراحی زیبایی بازو، یک عدم تقارن کوچکی بین اندازه یا شکل بازوی چپ و راست شما به وجود آید. اگر این تفاوت خیلی چشمگیر باشد، ممکن است به یک عمل دیگر هم برای اصلاح آن نیاز باشد.

باقی ماندن جای زخم : شکل نهایی جای زخم که برای انجام این عمل ایجاد شده است، می‌تواند متغیر باشد و به خصوصیات ژنتیکی خود شما بستگی دارد. به طوری که ممکن است در بعضی از افرادی که این عمل را انجام داده‌اند، جای زخم‌ها به خوبی بهبود پیدا کرده و محو شود و در بعضی دیگر به شکل قابل مشاهده‌ای بر روی پوست باقی بماند. به طور کلی جای زخم‌ها هیچ گاه قابل دیدن بر روی بازوها نخواهد بود، حتی ممکن است به مرور زمان به طور کامل محو شود.

مزاياي عمل جراحي بازو

مهم‌ترين اهداف مورد نظر از انجام عمل جراحي کوچک کردن بازو عبارت اند از:
• حذف پوست اضافي و چربي‌هاي زائد انباشته در ناحيه بازو
• کشيدن و سفت کردن پوست بازو و بهبود کيفيت پوست
• بازيابي ظاهر زيبا و طبيعي بازوها

نتايج جراحي بازو

شما بلافاصله بعد از پايان عمل جراحی بازو که برای لاغر کردن بازو است، مي‌توانيد نتايج و آثار اوليه آن در بهبود شکل بازوهاي خود را مشاهده کنيد. اما تا چند ماه بعد از عمل هم به موازات کاهش ورم بازوها، بهبودي بيشتري در شکل آن حاصل خواهد شد.

نتايج عمل زيبايي بازوها مي‌تواند حالت دائمي داشته باشد، البته تا زماني که وزن بدن شما افزايش زيادي پيدا نکند. شکل جديد بازوهاي شما با گذشت زمان مرتباً بهتر و بهتر خواهد شد. نکته مهمي که در اين زمينه بايد رعايت کنيد آن است که همواره يک رژيم غذايي و يک سبک زندگي سالم داشته باشيد تا ماندگاري نتايج عمل جراحي شما بيشتر شود و روند بهبود زيبايي بازوها در سال‌هاي آینده نيز همچنان ادامه پيدا کند.

هزينه عمل جراحي زيبايي بازو چقدر است؟

هزينه عمل هميشه عامل بسيار مهمي در تصميم‌گيري براي انجام آن مي‌باشد. به طور کلي جراحي زيبايي بازو، عمل بسيار ظريف و مهمي است که پزشک انجام دهنده آن بايد مهارت و تجربه بالايي داشته باشد تا بتواند هم نتايج خوبي از نظر زيبايي ظاهري بازوها به دست آورد و هم به شکل و عملکرد بازوها آسيبي وارد نکند. هزينه کل عمل جراحي زيبايي بازو شامل موارد است

• دستمزد پزشک جراح
• هزينه‌هاي بيمارستان يا مرکز جراحي
• هزينه بيهوشي
• هزينه داروهاي تجويز شده
• هزينه پوشش مخصوص بازو (گارمنت) براي بعد از عمل
• آزمايش‌هاي پزشکي
• هزينه درمان و رفع جاي زخم‌ها

نکته مهمي که بايد به خاطر داشته باشيد آن است که رضايت نهايي شما از نتايج عمل، ارزش بسيار بيشتري از هزينه صرف شده براي آن خواهد داشت.به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است