عمل جراحی پروتز و ایمپلنت سینه: مزایا و هزینه

d44226b7-4320-4a22-b4fe-50cca6d7268c

عمل بزرگ کردن سینه(پروتز سینه) که از لحاظ فنی به عنوان جراحی ماموپلاستی سینه شناخته شده است، یک روش جراحی برای بزرگ کردن اندازه و شکل سینه در زنان است و به دلایل متعددی انجام می‌شود:

 • بهبود کانتور و فرم بدن خانمی که به دلایل شخصی، احساس می‌کند اندازه سینه او بیش از حد کوچک است.
 • اصلاح کاهش حجم سینه و رفع افتادگی سینه پس از بارداری.
 • متقارن کردن اندازه سینه‌ها.
 • به عنوان یک روش ترمیمی بعد از عمل جراحی سینه.

در روش بزرگ کردن سینه و ایمپلنت سینه پزشک با قرار دادن پروتز در پشت سینه‌ها قادر به افزایش دور سینه‌ به اندازه یک کاپ (یا بیشتر) است.

اگر شما قصد انجام جراحی بزرگ کردن سینه با پروتز را دارید، مطالب زیر در درک کلی این روش به شما کمک می‌کند و به تمام سؤالات شما پاسخ می‌دهد؛ اینکه چه زمانی این عمل موثر است، چگونه انجام می‌شود و چه نتایجی را می‌توان از آن انتظار داشت. زیرا این عمل تا حد زیادی بستگی به شرایط فردی شما دارد. اگر در مورد عمل بزرگ کردن و پروتز سینه سوالی دارید، می‌توانید با دکتر طرزی تماس بگیرید.

عمل جراحی بزرگ کردن و پروتز سینه زیر نظر دکتر طرزی


برای بزرگنمایی تصاویر کلیک کنید .

 

مشاوره

در مشاوره اولیه، دکتر طرزی وضعیت سلامت شما را ارزیابی کرده و توضیح خواهد داد که بر اساس شرایط سینه و پوست شما چه تکنیک‌های جراحی برای شما مناسب است. اگر سینه‌های شما شل و آویزان شده، ممکن است عمل لیفت سینه نیز به شما توصیه شود.

حتماً صادقانه و صریح در مورد انتظارات خود با دکتر طرزی صحبت کنید. او نیز به همان اندازه با شما صادقانه صحبت خواهد کرد، گزینه‌های جایگزین و خطرات و محدودیت‌های هر کدام را برای شما شرح خواهد داد. در صورت تمایل می‌توانید یک کپی از پروتز شرکت سازنده را برای آگاهی کامل در مورد آن دریافت کنید. اگر سیگار می‌کشید و یا در حال مصرف هر گونه دارو، ویتامین‌، یا داروهای دیگر هستید، حتماً ایشان خود را در جریان قرار دهید.

دکتر طرزی همچنین نوع بیهوشی مورد استفاده، نوع مرکزی که در آن عمل جراحی انجام خواهد شد و هزینه‌های مشمول این جراحی را برای شما توضیح خواهد داد.

نحوه آماده شدن برای عمل پروتز سینه

پزشک به شما برای آماده شدن جهت جراحی، دستورالعمل‌هایی ارائه خواهد داد، از جمله دستورالعمل خوردن و نوشیدن، سیگار کشیدن، مصرف و یا پرهیز از ویتامین‌ها و داروهای خاص.

علاوه بر آمادگی قبلی برای عمل، مطمئن شوید که بعد از جراحی، فرد همراهتان شما را به خانه ببرد و در صورت نیاز به مدت چند روز به شما کمک کند.

جراحی بزرگ کردن سینه

عمل قرار دادن و جاسازی پروتز به آناتومی شما و توصیه جراح شما بستگی دارد. برش را می‌توان در چین‌ زیر سینه (کریز) یا در اطراف آرئول (هاله اطراف نوک سینه) و یا در چال زیر بغل انجام داد. هر تلاشی انجام خواهد شد تا محل برش در جایی قرار داده شود که زخم ناشی از آن تا حد امکان نامشهود باشد.

پزشک از طریق این برش، بافت سینه و پوست شما را برای ایجاد یک پاکت، به طور مستقیم در پشت بافت سینه یا زیر عضله سینه لیفت می‌کند. سپس پروتز سینه را در زیر نوک سینه شما قرار می‌دهد.

برخی از جراحان معتقدند که قرار دادن پروتز در پشت عضلات قفسه سینه ممکن است احتمال انقباض کپسولی را کاهش دهد. ممکن است برای چند روز پس از عمل، از درناژ استفاده ‌شود. این نوع جاگذاری نسبت به وقتی که به طور مستقیم در پشت بافت سینه قرار داده می‌شود، ممکن است کمتر با معاینه ماموگرافی تداخل داشته باشد. با این حال، پروتز گذاری در پشت عضله از پروتز گذاری به طور مستقیم زیر بافت سینه (به مدت چند روز بعد از عمل جراحی) دردناک‌تر است.

شما می‌توانید قبل از جراحی پروتز خود در مورد جوانب مثبت و منفی و هزینه لیفت سینه با دکتر طرزی بحث و گفتگو کنید، تا به طور کامل مفهوم روشی را که ایشان برای شما توصیه می‌کند، درک کنید.

عمل جراحی پروتز سینه معمولاً یک تا دو ساعت طول می‌کشد. برای بستن محل برش از بخیه استفاده می‌شود. ممکن است برای حفاظت بیشتر با نوار پانسمان بسته شود. همچنین برای کمک به التیام سینه‌ها، ممکن است بانداژ با گاز انجام شود.

مزایای پروتز سینه


پروتز سینه برای بزرگ کردن اندازه سینه‌های فرد انجام می‌شود. مزایای متعددی در ارتباط با روش‌های زیبایی (از جمله احساس بهتر و راحت‌تر با سینه‌های خود) وجود دارد. لیست زیر به تشریح نتایج مثبتی می‌پردازد که شما بعد از عمل جراحی پروتز سینه تجربه خواهید کرد:

 • داشتن احساس زنانه‌تر و داشتن اندامی "زنانه‌تر".
 • برخورداری از سطح بالاتر اعتماد به نفس و عزت نفس.
 • اندازه شدن لباس‌هایتان، که به نوبه خود، به شما احساس بهتری می‌دهد.
 • ظاهر سینه‌های شما می‌تواند تقارن بیشتری داشته باشد.
 • اصلاح تغییراتی که پس از بارداری، شیردهی یا کاهش وزن رخ داده است.

مزایای حاصل از پروتز سینه، بسیار وابسته به فرد و دلایل او برای این عمل جراحی دارد. بسیاری از اوقات، افرادی که برای یک دلیل خاص، تحت جراحی پروتز سینه قرار می‌گیرند، با نتیجه نهایی مطلوب و مورد نظر خود، کلینیک را ترک می‌کنند. برای این منظور، شما باید در طول مشاوره، انتظارات خود را صریحاً با جراح خود در میان بگذارید. با انجام این کار، مناسب‌ترین نوع، اندازه و شکل پروتز می‌تواند برای شما انتخاب شود.

کاندیدای مناسب برای عمل جراحی پروتز سینه


بزرگ کردن و پروتز سینه می‌تواند ظاهر و اعتماد به نفس شما را بهبود بخشد، اما لزوماً این تغییر به معنای مطابقت ظاهر شما با تصویر ایده‌آل‌تان نیست و یا موجب تغییر نگرش و تفاوت برخورد افراد دیگر با شما نخواهد شد. قبل از اینکه تصمیم به انجام عمل جراحی بگیرید، با دقت در مورد انتظارات خود فکر کنید و در مورد آنها با پزشک خود بحث و گفتگو کنید.

بهترین کاندید برای پروتز سینه، زنانی هستند که به دنبال بهبود (نه در حد کمال) ظاهر سینه‌های خود هستند. اگر شما از لحاظ جسمی سالم هستید و انتظارات واقع بینانه‌ای دارید، ممکن است کاندید خوبی برای این عمل باشید.

انواع پروتز سینه


پروتز سینه دارای یک پوسته خارجی سیلیکونی است که از ژل سیلیکون و یا یک سرم نمکی موسوم به سالین پر شده است.

به دلیل این مسئله که اطلاعات کافی و نشان دهنده ایمنی بودن ژل سیلیکون برای پروتز سینه وجود ندارد، سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) اعلام کرده است که ژل پروتز جدید، فعلا" باید تنها برای زنان شرکت کننده در تحقیقات، انجام شود. برخی از زنانی که نیاز به تعویض پروتز دارند، نیز ممکن است واجد شرایط برای شرکت در این تحقیقات باشند.

دسترسی نامحدود پروتز آب نمکی (سالین) برای متقاضیان بزرگ کردن سینه، همچنان در انتظار بررسی بیشتر FDA قرار دارد. شما می‌توانید از پزشک خود اطلاعات بیشتری در مورد تصمیم‌گیری FDA دریافت کنید.

خطرات و عوارض


 خطرات

همه عمل‌های جراحی، تا حدودی با عدم اطمینان و ریسک همراه هستند.

عمل پروتز سینه نسبتاً ساده است. اما مانند هر عمل جراحی دیگر، خطرات ناشی از جراحی و عوارض خاصی در ارتباط با بزرگ کردن و پروتز سینه وجود دارد.

 • شایع‌ترین مشکل، انقباض کپسولی است. این مشکل هنگامی رخ می‌دهد که اسکار یا کپسول اطراف پروتز، کم کم سفت می‌شود. این فشرده شدن پروتز نرم می‌تواند باعث احساس سفتی سینه شود. انقباض کپسولی را می‌توان با راه‌های مختلفی برطرف نمود. گاهی اوقات برداشتن و یا "اسکورینگ" بافت زخم، یا شاید برداشتن و یا تعویض پروتز لازم است.
 • مانند هر عمل جراحی دیگر، خونریزی بیش از حد بعد از عمل جراحی ممکن است موجب مقداری تورم و درد گردد. اگر خونریزی بیش از حد ادامه یابد، عمل دیگری برای کنترل خونریزی و خارج ساختن خون انباشته شده، ممکن است لازم باشد.
 • درصد کمی از زنان، به عفونت اطراف پروتز مبتلا می‌شوند. این عارضه ممکن است در هر زمانی رخ ‌دهد، اما اغلب در طی یک هفته بعد از عمل جراحی سینه دیده می‌شود. در برخی موارد، ممکن است برداشتن پروتز به مدت چند ماه لازم باشد، تا زمانی که عفونت برطرف گردد. پس از آن یک پروتز جدید می‌تواند در سینه قرار داده شود.
 • شواهدی وجود ندارد که ایمپلنت سینه بر قدرت باروری، حاملگی و توانایی نگهداری از نوزاد، تاثیر منفی داشته باشد. اما اگر شما یک سال قبل از جراحی پروتز سینه، به کودک خود شیر داده‌اید، سینه‌های شما ممکن است تا چند روز بعد از عمل جراحی هنوز قادر به تولید شیر باشد. این امر ممکن است مقداری ناراحتی ایجاد کند، اما با تجویز دارو توسط پزشک شما قابل درمان است.
 • گاهی اوقات، پروتز سینه ممکن است شکسته شده و یا پاره گردد. این پارگی می‌تواند ناشی از ضربه و یا حتی فشار دادن نرمال و حرکت سینه و پروتز شما باشد و باعث سوراخ شدن این پوسته مصنوعی گردد. اگر پروتز پر شده با سالین شکسته شود، پروتز در عرض چند ساعت خالی خواهد شد و آب نمک بدون هیچ خطری توسط بدن جذب خواهد شد.

عوارض پس از جراحی پروتز سینه

چند روز پس از عمل جراحی، به احتمال با عوارض پروتز سینه روبرو شده و دچار احساس خستگی و درد خواهید شد، اما ظرف 24 تا 48 ساعت، قادر به تحرک و راه رفتن خواهید بود. درد و ناراحتی خود را می‌توانید با داروی تجویز شده توسط پزشک، تا حد زیادی کنترل کنید.

در طی چند روز، پانسمان گاز (در صورت وجود) از سینه شما برداشته خواهد شد و احتمالا" به شما سینه بند جراحی داده خواهد شد. شما باید آن را طبق دستورات جراح خود بپوشید. همچنین ممکن است به مدت حدود دو هفته کمی احساس سوزش در نوک سینه خود داشته باشید، اما این سوزش با محو شدن کبودی، کاهش می‌یابد.

بخیه شما در طی یک هفته تا 10 روزکشیده خواهد شد، اما تورم سینه‌های شما ممکن است ظرف سه تا پنج هفته برطرف گردد.

 یکی از راه‌های تغییر سایز سینه‌ها و رسیدن به اندازه‌ی مناسب و ایده‌آل این اندام، استفاده از حرکات ورزشی و تمرینات فیزیکی می‌باشد.  بزرگ کردن سینه با ورزش کاربرد داشته و می‌توانند در داشتن سینه‌هایی سفت و خوش‌فرم بسیار مؤثر باشند.به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است