لیزر لیپولیز برای لاغری ران، شکم و بازو

1-0x0

دستگاه لیزر لیپولیز (تجزیه کننده چربی‌ها)، پرتوهای لیزری با سطح انرژی پایین تولید می‌کند. این پرتوها یک سیگنال شیمیایی در سلول‌های چربی ایجاد می‌کنند و باعث می‌شوند تری‌گلیسیرید ذخیره شده به اسیدهای چرب آزاد و گلیسرول تبدیل شود. مواد تجزیه شده از طریق کانال‌هایی از غشای سلول خارج می‌شوند. سپس اسیدهای چرب و گلیسرول در بدن منتشر می‌شوند. بنابراین بدن قادر خواهد بود آن‌ها را در طول سوخت و ساز بدن برای تولید انرژی استفاده نماید. انتشار اسیدهای چرب ذخیره شده یک فرایند طبیعی برای بدن محسوب می‌شود، بنابراین بدن واکنش غیرمعمولی در برابر آن نخواهد داشت. همچنین، بافت‌های اطراف از جمله پوست، رگ‌های خونی و اعصاب محیطی نیز طی عمل لیزر آسیب نخواهند دید. انجام ورزش برنامه‌ریزی شده پس از درمان، حذف و سوخت ساز کامل چربی‌ها را تضمین می‌کند.

34

چرا لیزر لیپولیز؟


امروزه ابزارهای تخصصی پیشرفته‌ای در خصوص جراحی زیبایی در دسترس هستند. افزایش زیبایی از طریق لیزر لیپولیز روشی غیرتهاجمی محسوب می‌شود. در این روش نیازی به بیهوشی بیمار نیست. با توجه به سطح پایین انرژی لیزر، این روش برای حذف چربی‌ها ، سلولیت و افزایش تناسب اندام کاملاً بی‌خطراست. همچنین دستگاه لیپولیز شامل دو ابزار مخصوص است (پروب) که به حذف ضایعات از طریق سیستم لنفاوی کمک می‌نمایند.

چه مناطقی از بدن می‌تواند تحت درمان قرار بگیرد؟


پزشکان لیزر لیپولیز را در نواحی مختلف بدن بکار می‌گیرند، از جمله: چانه، گردن، غبغب، لاغری بازو ، شکم و اطراف آن، پشت بدن، لگن و پهلوها، باسن، لاغر کردن ران ( قسمت داخلی و بیرونی ران )، پاها و حتی سینه مردان.در روش لیپولیز ، نه تنها چربی اضافه‌ی زیر چانه جهت رفع غبغب برداشته می‌شود، بلکه پوست این ناحیه که دچار افتادگی شده است تا حدودی جمع می گردد، به همین دلیل این عمل برای کوچک کردن شکم بعد از زایمان بسیار مفید می باشد .

لیزر لیپولیز چیست؟


در این ویدئو ما به شما مزایای لیزر لیپولیز را نشان خواهیم داد و این که چگونه لیزر لیپولیز به اب شدن چربی ها کمک می کند .

تجزیه چربی‌ها از طریق لیزر یک درمان پیشرفته جدید است که با استفاده از فیبر نوری لیزر، چربی‌های بدن ذوب و حذف می‌شوند. به‌جای بیهوشی عمومی که در برخی از موارد لیپوساکشن استفاده می‌شود، در این روش تنها از یک بی‌حسی موضعی در ناحیه مورد نظر بطور مثال برای از بین بردن غبغب ، استفاده می‌گردد.

روش جراحی

در جراحی لیپولیز، پس از اعمال بی‌حسی موضعی، یک برش بسیار کوچک (کمتر از 3 میلی‌متر) در پوست ناحیه مورد نظر داده می‌شود. پروب دستگاه لیزر از طریق این برش وارد ناحیه مورد نظر می‌شود. چربی‌های ناخواسته ذوب شده و از طریق یک لوله بسیار کوچک (کانول)، چربی‌ها مکش می‌شوند. سپس  لیزر مجدداً بکار گرفته می‌شود تا تولید کلاژن در منطقه هدف تحریک گردد. این کار باعث می‌شود ظاهر پوست بهتر شده و سطح آن صاف‌تر و نرم‌تر گردد. به‌طور معمول می‌توان انتظار داشت در هر فرایند درمانی 500 میلی لیتر الی 1 لیتر چربی خارج گردد. بسته به ناحیه مورد نظر معمولاً زمان درمان بین 45 الی 90 دقیقه طول می‌کشد. نیازی به بستری شدن نخواهد بود. بلافاصله پس از درمان شما تغییرات قابل ملاحظه‌ای را مشاهده خواهید نمود که هفته به هفته بهتر می‌شود. اثر کامل درمان 6 الی 12 ماه پس از عمل قابل مشاهده است.

مراقبت‌های بعد از درمان

پس از درمان، ممکن است مقداری کبودی، تورم، قرمزی و شل شدگی پوست در اطراف ناحیه مورد نظر دیده شود که معمولاً بعد از یک هفته فروکش خواهد نمود. پزشکان توصیه می‌کنند قبل از شروع فعالیت‌های عادی، یک الی دو روز استراحت نمایید. همچنین به شما توصیه می‌شود به مدت 2 هفته از لباس‌های کشی و چسبان استفاده کرده تا روند بهبودی سریع‌تر طی شود.

خطرات و عوارض جانبی


مانند هر جراحی دیگر، لیزر لیپولیز هم می‌تواند خطرات خاص خود را داشته باشد. در زمان مشاوره پزشکان در مورد جزئیات عوارض لیپولیز توضیحات لازم را ارائه خواهند کرد، بنابراین شما می‌توانید آگاهانه تصمیم‌گیری نمایید.

دکتر طرزی به شما راهنمایی‌های لازم را ارائه می‌کند. بنابراین شما فرصت کافی برای تصمیم‌گیری خواهید داشت. او به همه سؤالات شما پاسخ خواهد داد و نگرانی‌های شمارا مد نظر قرار می‌دهد. اگر پس از مراجعت به منزل، سؤالی برای شما پیش آمد، می‌توانید با ما تماس گرفته و پاسخ خود را دریافت کنید. شما از صداقت و رفتار حرفه‌ای ما احساس رضایت خواهید کرد.

سؤالات رایج


لیزر لیپولیز چه مدت طول می‌کشد؟

برای لیزر درمانی کوچک کردن شکم می‌توان 30 الی  40 دقیقه زمان را انتظار داشت. ممکن است جلسه اول درمان کمی بیشتر طول بکشد، زیرا که پزشک یک معاینه جامع انجام خواهد داد و سوابق پزشکی شمارا بررسی خواهد کرد.

آیا در اثر لیزر لیپولیز کبودی ایجاد می‌شود؟

به هیچ وجه، با توجه به این که لیپولیزر تقریباً یک درمان غیرتهاجمی محسوب می‌شود، کبودی و همچنین جای زخمی بر روی پوست باقی نخواهد ماند، به همین دلیل این روش مورد استقبال پزشکان و بیماران قرار گرفته است.

آیا در طول درمان آسیبی به بدن وارد می‌شود؟

لیزر لیپولیز درد یا ناراحتی برای بیمار ایجاد نمی‌کند. شما در ناحیه تحت درمان کمی احساس حرارت خواهید نمود که این موضوع حس مطلوبی به شما می‌دهد. پس از درمان قادر خواهید بود فعالیت‌های روزمره و عادی خود را از سر بگیرید.

آیا نتایج دائمی است؟

بله، نتایج دائمی هستند. با این حال، هنوز هم احتمال دارد در نواحی تحت درمان قرار گرفته، افزایش وزن داشته باشید، بنابراین پزشکان توصیه‌هایی را خواهند نمود تا بعد از عمل بتوانید از طریق ایجاد تعادل در رژیم غذایی و داشتن وزن طبیعی، نتایج عمل را حفظ نمایید.

آیا با عمل پیشرفته لیپو لیزر، اضافه وزن من بر طرف می‌شود؟

لیزر لیپولیز درمان اضافه وزن محسوب نمی‌شود. این روش به شما کمک خواهد کرد تا ظاهر فیزیکی بدن شما مطلوب‌تر شود، بطور مثال کوچک کردن بازو یا همان لاغرکردن بازو  اتفاق می افتد ، هرچند پس از لیپولیزر، مقداری کاهش وزن را تجربه خواهید نمود.

چه زمانی می‌توان به فعالیت‌های عادی روزمره بازگشت؟

ما توصیه می‌کنیم که افراد تا یک هفته بعد از عمل به سر کار خود باز نگردند (به‌خصوص اگر شغل آن‌ها نیاز به فعالیت‌های سنگین فیزیکی داشته باشد). فعالیت‌های شدید، بلند کردن اجسام سنگین و ورزش شدید باید برای حدود 6 هفته پس از عمل لاغر کردن بازو اجتناب شود.

آیا جایگزین برای این عمل جراحی وجود دارد؟

بله، جایگزین‌هایی برای لیزر لیپولیز وجود دارد، ازجمله ویزر (VASER) لیپوساکشن و لیپوساکشن سنتی. شما می‌توانید اطلاعات لازم در خصوص این روش‌ها را در طول مشاوره رایگان خود به دست آورید.

چه وزنی برای این روش درمانی مناسب است؟

برای کسب بهترین نتیجه برای کوچک کردن شکم ممکن پزشکان توصیه می‌کنند، وزن افراد متعادل باشد. اگر افراد بیش از حد چاق یا لاغر باشند، ممکن است نتیجه عمل تحت تأثیر قرار بگیرد. روش لیپولیزر برای افرادی که تناسب اندام دارند، بهترین نتیجه را به ارمغان می‌آورد.به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است