لیفت و کشیدن پوست گردن

عمل لیفت گردن يا درمان افتادگی پوست یا کشيدن پوست گردن براي خانم‌ها و آقاياني که قصد دارند وضعيت ظاهري گردن خود را اصلاح کنند، گزينه بسيار مناسبي است. عمل لیفت گردن مي‌تواند موجب شود که پوست گردن شما سفت‌تر و جوان‌تر به نظر برسد. در جريان عمل لیفت گردن، پوست و عضلات گردن کشيده و سفت شده و چربي‌هاي اضافي آن هم برداشته می‌شود. عمل لیفت گردن مي‌تواند موجب شود که پوست گردن شما سفت‌تر و جوان‌تر به نظر برسد.

زمان مناسب برای انجام لیفت گردن


نشانه‌هاي پيري و افزايش سن، مي‌تواند هم در پوست صورت و هم در گردن ظاهر شود. عمل کشيدن پوست گردن مي‌تواند اين نشانه‌ها را اصلاح کند. به طور کلي مهم‌ترين مواردي که با انجام عمل لیفت گردن اصلاح مي‌شود، عبارتند از:

  • افتادگي پوست و عضلات گردن
  • خطوط نواري عمودي که در ناحيه گردن به وجود آمده است
  • چربي‌هاي انباشته شده در ناحيه گردن
  • پوست شُل و اضافي در گردن

اگر شما هم فکر مي‌کنيد که پوست پیشانی و گردنتان باعث پير به نظر رسيدن شما شده است و يا مي‌خواهيد ظاهر جوان‌تر و شاداب‌تري داشته باشيد، عمل کشيدن پوست گردن مي‌تواند برايتان گزينه مناسبي باشد.

هر چقدر ما پيرتر مي‌شويم، پوست بدن ما قابليت ارتجاع و انعطاف‌پذيري خود را بيشتر از دست مي‌دهد و عوامل ژنتيکي و برخي بيماري‌ها و عوارض خاص نيز افتادگي پوست و ظاهر فرسوده گردن را تشديد مي‌کنند. عمل‌هايي که در آن از تزريق برخي مواد مخصوص به زير پوست استفاده مي‌شود، مي‌تواند بافت‌هاي زير پوست را انباشته از گوشت کند و توليد کلاژن در داخل بافت پوست را افزايش دهد. اين روش‌ها کارآيي مناسبي در درمان افتادگی پوست گردن و بافت‌هاي فرسوده آن دارند.

دکتر طرزي، نگراني‌ها و حرف‌هاي شما را با حوصله مي‌شنود و همه گزينه‌هاي موجود را به همراه شما مورد بحث و بررسي قرار مي‌دهد. بعضي افراد ترجيح مي‌دهند همان روشي که به آنها توصيه مي‌شود را انتخاب کنند. بعضي اوقات هم ممکن است شخصي بخواهد روش مورد نظر خود را بدون آنکه تغيير و تصحيح زيادي در آن صورت گيرد، انجام دهد.

روش های موجود برای لیفت و کشیدن گردن


کشيدن پوست گردن بدون جراحي

 

عمل جراحي لیفت گردن، همچنان يکي از عمل‌هاي رايج و پرطرفدار جراحي پلاستيک است، اما با اين وجود، هر کسي حاضر به پذيرفتن يک عمل جراحي تهاجمي نيست. براي افرادي که مايل به انجام جراحي پلاستيک نيستند يا کانديداي مناسبي براي انجام اين جراحي‌ها نيستند، روش‌هاي غير تهاجمي ديگري هم وجود دارد که مي‌توانند از آن براي رفع چروک‌ها و افتادگي پوست گردن استفاده کنند. از جمله اين روش‌ها، عمل تزريق بوتاکس است که باعث افزايش لطافت پوست و بهبود شکل ظاهري گردن و فک پاييني مي‌شود.

لیفت با نخ

تکنیک جوانسازی لیفت با نخ، بر مبنای جاگذاری نخ‌های آهسته جذب‌شونده در زیرپوست هست. این نخ‌ها به‌تدریج و طی چهار تا شش ماه تحلیل رفته و سرانجام ناپدید خواهند شد، اما در این مدت، تکثیر سلول‌های فیبروبلاست (سلول‌های سازنده الیاف کلاژن و الاستین که مسئول ایجاد و حفظ شکل و استحکام بافت‌ها هستند) و ساخت‌وساز کلاژن و الاستین و گسترش و نوسازی عروق را در پیرامون خود به‌شدت تحریک می‌کنند.

تکنیک جوانسازی با نخ موجب کشیدن پوست می‌شود تا پوست جوان‌تر، هموارتر و شفاف‌تر شود. ازین روش برای لیفت ابرو نیز می توان استفاده نمود ، در این روش چین‌وچروک‌ها محوشده، منافذ پوست ریزتر و باریک‌تر می‌شوند، قسمت‌های آویزان شده پوست استحکام یافته و درنهایت لیفتینگ صورت بادوام ایجاد می‌شود.در هر ثانیه حضور این نخ‌ها در پوست، ساخت رشته‌های جوانی صورت می‌گیرد لذا یک جوانسازی و پیشگیری از پیری طولانی مدت در طی یک یا دو جلسه درمانی خواهید داشت.

تزريق به روش غير جراحي

براي افرادي که پوست گردن آنها هنوز به مقدار کافي از انعطاف‌پذيري و نرمي خود را حفظ کرده باشد، تزريق بوتاکس که در بعضي موارد همراه با تزريق ژل انجام مي‌شود، راهکار بسيار مؤثري براي عمل لیفت گردن، لیفت پیشانی و بالا بردن ابرو است و اثرات جوانسازي پوست با آن، معمولاً سه تا چهار ماه دوام دارد.

روش‌هاي غير جراحي لیفت صورت و گردن که با عنوان لیفت نفرتيتي هم شناخته مي‌شود، روش‌هاي کم‌هزينه‌اي هستند که براي خانم‌هايي که بعد از سال‌ها افتادگي و شُل شدن عضلات گردن، پوست آنها دچار افتادگي شده و ظاهر مردانه پيدا کرده است، مي‌تواند راهکار مؤثري براي کشيدن پوست و ايجاد يک خط فک زنانه باشد. تزريق بوتاکس مي‌تواند شکل ظاهري اين ماهيچه‌ها را تا 70 درصد اصلاح کند و به اندازه کافي در بازسازي خط فک و زيباسازي گونه‌ها تأثير داشته باشد.

ليپوساکشن گردن

پوست بعضي از افراد هنوز هم انعطاف‌پذيري خود را در حد مناسبي حفظ کرده است (به طوري که وقتي پوست را بکشيد يا فشار دهيد، به سرعت به حالت اوليه خود باز مي‌گردد) و مشکل آنها فقط داشتن چربي اضافه در پوست گردن است. اين دسته از افراد، کانديداي بسيار خوبي براي عمل ليپوساکشن گردن محسوب مي‌شوند. گاهي اوقات، اين عمل با عنوان ليپوساکشن گردني، ليپوکانتورينگ و يا ليپو اسکالپچر هم شناخته مي‌شود. اما صرف نظر از هر اسمي که بر روي اين عمل گذاشته شود، کارکرد آن در حذف چربي‌هاي اضافه‌اي است که در زير چانه و در امتداد خط فک انباشته شده است. با انجام اين عمل، پوست گردن سفت و کشيده شده و با شکل جديد گردن مطابقت پيدا مي‌کند و ظاهر جوان‌تر و شاداب‌تري براي گردن به وجود مي‌آورد.

ليپوساکشن گردن و پلاتيسما پلاستي

افرادي هم وجود دارند که علاوه بر چربي‌هاي اضافه‌اي که در زير چانه آنها انباشته شده است، عضله گردن آنها که پلاتيسما نام دارد نيز شُل شده و ظاهر ناخوشايندي پيدا کرده است. پلاتيسما عضله‌اي است که دقيقاً از زير خط فک در تمام عرض گردن تا استخوان ترقوه کشيده شده است. اگر اين عضله به صورت مادرزادي شُل باشد و یا با افزايش سن، از سفتي و استحکام آن کاشته شود، مي‌تواند ظاهر زمخت و ناخوشايندي در خط گردن ايجاد کند و از زيبايي آن کم کند. براي اين دسته از افراد لازم است که عمل ليپوساکشن گردن همراه با عمل کشيدن عضله گردن (که عمل پلاتيسما پلاستي ناميده مي‌شود)، انجام گيرد.

متخصصين زيبايي براي انجام عمل معمولي ليپوساکشن گردن، يک بريدگي بسيار کوچک در زير چانه ايجاد مي‌کنند و سپس از همين بريدگي براي کشيدن مرحله به مرحله عضله‌ي گردن از قسمت مياني آن استفاده مي‌کنند. به اين ترتيب هم چربي‌هاي اضافه از اين ناحيه حذف مي‌شود و هم عضله پلاتيسما کشيده مي‌شود که در مجموع تأثير زيادي در اصلاح شکل ظاهري گردن خواهد داشت.

هايفوتراپي

هايفوتراپي تنها روش غير تهاجمي داراي تأييديه FDA است که براي کشیدن پوست گردن ، چانه و پيشاني و لیفت صورت مورد استفاده قرار مي‌گيرد. در اين روش از امواج اولتراسوند تمرکز يافته براي تحريک ساخت کلاژن در لايه‌هاي عمقي پوست استفاده مي‌شود و نيازي به استراحت بعد از عمل ندارد. نتيجه آن هم افزايش استحکام و بهبود ساختار پوست، حتي در ناحيه گردن مي‌باشد.

براي اولين بار در عرصه جراحي زيبايي، اين امکان فراهم شده است که با استفاده از هايفوتراپي بتوان امواج صوتي را مستقيماً نه تنها به درون پوست، بلکه به لايه‌هاي عمقي زير پوست و بافت‌هايي که در زمان عمل جراحي زيبايي بر روي آنها کار مي‌شود، هدايت کرد. با اين کار، اين بافت‌ها به صورت ملايم گرم مي‌شوند و پوستي که شل شده است، بدون آنکه بريدگي يا جراحتي بر روي سطح آن ايجاد شود، کشيده و سفت مي‌شود. اين عمل علاوه بر آثار آشکار و مشهودي که از نظر کشيدن و سفت شدن پوست گردن به دنبال دارد، آثار نامشهود ديگري هم دارد. زيرا باعث افزايش توليد کلاژن جديد در پوست مي‌شود که به جوانسازي و شادابي پوست کمک زيادي مي‌کند.

لیفت گردن با ورزش

پوست گردن يکي از اولين جايگاه‌هايي در بدن است که علائم پيري در آن ظاهر مي‌شود. وقتي که عضله گردن در اثر پيري ضعيف مي‌شود، پشتيباني آن از پوست روي عضله هم کاهش پيدا مي‌کند و در نتيجه پوست دچار افتادگي و چروک‌خوردگي مي‌شود. علاوه بر آن هرچقدر پوست پيرتر مي‌شود، نرمي و انعطاف‌پذيري خود را از دست مي‌دهد و بر روي آن خطوط و چروک‌هاي ناخوشايندي به وجود مي‌آيد. اگر مي‌خواهيد بدون انجام عمل جراحي، با افتادگي پوست گردن مقابله کنيد، بايد يک برنامه تمريني مناسب براي گردن خود داشته باشيد.

يکي از حرکاتي که باعث تقويت عضلات گردن مي‌شود، کشيدن لب پاييني است. براي انجام اين حرکت، همان طور که راحت نشسته‌ايد سر خود را به آرامي به عقب ببريد و در مقابل خود به يک نقطه از سقف نگاه کنيد. در اين حالت، لب پاييني خود را بالا بکشيد و آن را روي لب بالايي بيندازيد. به همين حالت چند ثانيه نگه داريد و سپس آن را به حالت عادي بازگردانيد. سپس اين حرکت را حدود 10 بار تکرار کنيد.

يک حرکت مفيد ديگر براي گردن، چرخاندن گردن در حالت خوابيده به پشت است. به پشت بخوابيد و بدن خود را کشيده و محکم نگه داريد، سپس به آرامي سر و گردن خود را کمي از زمين بالا بياوريد. سر خود را به آرامي به چپ و راست بچرخانيد و بعد به روي زمين برگردانيد. اين حرکت را هر روز چند مرتبه و در هر مرتبه 10 بار تکرار کنيد. اين کار باعث تقويت عضلات گردن و افزايش حمايت عضلات از پوست افتاده و چروک خورده مي‌شود.

همچنين شما مي‌توانيد عمل جويدن را به‌گونه‌اي انجام دهيد که به سفت شدن گردنتان کمک کند. صاف بنشينيد و در حالي که دهان خود را بسته‌ايد، چانه خود را به طرف سقف بالا بياوريد. در اين حالت، عمل جويدن را به صورت کنترل شده به مدت 20 ثانيه انجام دهيد. اين حرکت را مي‌توانيد در تمام طول روز تکرار کنيد.

با اضافه کردن اين تمرين‌ها به برنامه روزانه خود، مي‌توانيد به تدريج عضلات گردن خود را تقويت کنيد و جواني و زيبايي پوست گردن خود را دوباره به دست آوريد.به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است