لیفت و بالا کشیدن سینه برای رفع و درمان افتادگی آن

کلمه‌ی لیفت سینه یا ماستوپکسی، به جراحی زیبایی سینه برای بالاکشیدن سینه و سفت کردن سینه اطلاق می‌شود. عمل جراحی ممکن است شامل تغییر جایگاه قرارگیری هاله و نوک سینه باشد. عمل زیبایی سینه می‌تواند در یک کلینیک جراحی سرپایی یا در بیمارستان انجام شود. شما به‌احتمال‌زیاد بیهوشی عمومی خواهید داشت. جراح 1 تا 3 برش جراحی در سینه شما ایجاد خواهد کرد. پوست اضافه چیده خواهد شد و محل نوک سینه و هاله سینه ممکن است تغییر داده شود. گاهی اوقات، زنان برای درمان افتادگی سینه، جراحی زیبایی سینه (بزرگ کردن سینه با پروتز سینه) را انجام می‌دهند.

افرادی که نباید لیفت و بالا کشیدن سینه انجام دهند


شما احتمالاً باید برای رفع افتادگی سینه  منتظر بمانید اگر شما:

 • قصد کاهش وزن را دارید.
 • باردار بوده و یا در دوران شیردهی هستید.
 • قصد بچه‌دار شدن مجدد را دارید.

علل افتادگی سینه


 • به‌اندازه کافی آب‌پرتقال نمی‌نوشید.
 • چیپس، آب‌نبات، و دونات می‌خورید.
 • برنامه کاهش وزن نامنظم دارید.
 • زیاد سیگار می‌کشید.
 • هرروز به مدت طولانی می‌دوید.
 • از سینه‌بند راحت استفاده نمی‌کنید.
 • سینه‌ها را دربرابر نور خورشید محافظت نمی‌کنید.
 • از سینه‌بند نامناسب استفاده می‌کنید.

روش انجام بالا کشیدن و لیفت سینه


اگر شما علاقه‌مند به رفع افتادگی سینه هستید و به جمع‌آوری اطلاعات در مورد روش بالا کشیدن و لیفت سینه تمایل دارید، می توانید برای مشاوره در این زمینه با دکتر طرزی تماس بگیرید. 


متخصصین جراحی زیبایی می‌توانند یکی از چندین تکنیک‌ مختلف جراحی را هنگام انجام جراحی کوچک کردن سینه استفاده ‌کنند. روش کوچک کردن سینه برای هر بیمار، بستگی به آناتومی سینه بیمار، نوع و مقدار بافتی که باید برداشته شود و نتیجه مورد نظر بیمار دارد.

قبل از عمل لیفت و بالا کشیدن سینه

در موارد زیر جراح یا پرستار  را قبل از عمل رفع سینه افتاده در جریان قرار دهید:

 • اگر حامله هستید و یا امکان حاملگی شما وجود دارد.
 • داروهایی که مصرف می‌کنید، حتی داروها، مکمل‌ها و یا داروهای گیاهی که بدون نسخه خریداری کرده‌اید.

یک یا دو هفته قبل از عمل بالا کشیدن و لیفت سینه:

 • ممکن است به ماموگرافی نیاز داشته باشید. جراح پلاستیک شما به‌طور منظم معاینه سینه را انجام خواهد داد.
 • ممکن است از شما خواسته شود که مصرف داروهایی که موجب شل شدن خون می‌شود را متوقف کنید. این داروها شامل آسپرین، ایبوپروفن (ادویل، موترین)، وارفارین (کومادین) و غیره هستند.
 • از جراح خود در مورد داروهایی که باید در روز جراحی هم مصرف کنید، سؤال کنید.
 • اگر سیگار می‌کشید، سعی کنید ترک کنید. سیگار کشیدن خطر ابتلا به مشکلاتی از قبیل کندشدن سرعت بهبودی را افزایش می‌دهد. از مسئول مراقبت‌های بهداشتی کلینیک بخواهید که برای ترک سیگار به شما کمک کند.

در روز عمل جراحی لیفت و بالا کشیدن سینه:

 • دستورالعمل‌های زمان قطع خوردن و نوشیدن را دنبال کنید.
 • داروهایی که جراح شما تجویز کرده را با مقدار کمی آب مصرف کنید.
 • لباس‌های گشاد دکمه‌دار یا زیپ‌دار بپوشید یا همراه خود داشته باشید.
 • به‌موقع به بیمارستان مراجعه کنید.

عمل جراحی بالا کشیدن و لیفت سینه

برای بزرگنمایی تصاویر کلیک کنید .

در طول جراحی بالا بردن سینه ، جراح برای برداشتن و سفت کردن پوست چند برش در سینه شما ایجاد می‌کند. شما ممکن است در این مرحله تصمیم گرفته باشید که برای رسیدن به نتیجه مطلوب عمل کوچک کردن سینه را انجام دهید. یک جابجایی در نوک سینه شما ایجاد خواهد شد و گاهی اوقات سایز هاله دور سینه برای مطابقت بافرم جدید سینه کاهش داده می‌شود.

پس از عمل لیفت و بالا کشیدن سینه

پس از عمل بالا کشیدن سینه دور سینه و قفسه سینه توسط یک گاز (باند)‌ پانسمان خواهد شد یا یک سینه‌بند جراحی می‌پوشید. تا زمانی که جراح تعیین می‌کند از سینه‌بند جراحی و یا یک سینه‌بند محافظ نرم استفاده کنید. این زمان به‌احتمال‌زیاد چند هفته خواهد بود.
لوله‌های تخلیه ممکن است به سینه‌های شما وصل شود. این لوله‌ها پس از گذشت چند روز برداشته می‌شوند.

درد شما باید در عرض چند هفته پس از عمل لیفت سینه کم شود. برای کنترل درد از داروهای مسکن استفاده کنید. داروها را حتماً همراه با غذا و با آب فراوان مصرف کنید. بدون تجویز پزشک از کیسه‌های یخ یا آب داغ بر روی سینه‌های خود استفاده نکنید.
دستورالعمل‌های مراقبتی دیگر را دنبال کنید.
پس از عمل با جراح خود یک قرار ملاقات ترتیب دهید. در آن زمان روند بهبودی شما بررسی خواهد شد. در صورت نیاز بخیه‌ها کشیده می‌شوند. جراح یا پرستار در مورد تمرینات ورزشی مخصوص و یا تکنیک‌های ماساژ با شما صحبت خواهند کرد.

مزایای بالا کشیدن و لیفت سینه


بسیاری از زنان به دلایل مختلف جراحی لیفت و بالا کشیدن سینه را انجام داده‌اند. در اینجا به چند ​​مورد از مزایای جراحی لیف سینه اشاره می‌کنیم:‌
می‌تواند به تقویت عزت‌نفس شما کمک کند: مطالعات نشان داده‌اند که لیفت سینه به بهبود ظاهر بدنی و عزت‌نفس در زنان کمک می‌کند. خانم‌های صاحب فرزند ممکن است احساس کنند که بارداری بر فرم سینه‌های آن‌ها تأثیر منفی داشته و جراحی لیفت و بالا کشیدن سینه می‌تواند به بازگرداندن فرم سینه‌های آن‌ها به زمان پیش از بارداری کمک کند. اگرچه بالا کشیدن و لیفت سینه موجب افزایش سایز سینه‌ها نمی‌شود، اما سینه‌ها ممکن است به دلیل بالا آمدن و سفت‌تر شدن بزرگ‌تر به نظر برسند.

 می‌تواند شمارا در مسیر یک شیوه زندگی سالم قرار دهد: آماده‌سازی برای عمل جراحی بالا کشیدن و لیفت سینه درواقع می‌تواند شمارا به سمت انتخاب یک سبک زندگی سالم‌تر  سوق دهد. قبل از انجام هرگونه عمل جراحی به شما توصیه می‌شود که تا حد امکان در وضعیت سلامت قرار گیرید، و عادات غذا خوردن سالم و ورزش منظم بخشی از آن است.

بهبود کیفیت زندگی: زنانی که از یک فرم بدنی نامناسب برخوردار هستند، ممکن است احساس نارضایتی کنند. لیفت و بالا کشیدن سینه می‌تواند به  بهبود ظاهر بدنی کمک کند. در یک مطالعه، 92 درصد از زنانی که در معرض جراحی بالا کشیدن و لیفت سینه قرارگرفته بودند از بهبود عزت‌نفس، و 64 درصد آن‌ها از بهبود کیفیت زندگی خود صحبت کردند. همچنین اظهار داشتند که دیگر به خاطر فرم سینه‌های خود احساس خجالت نمی‌کنند.


درمان‌های جایگزین


هایفوتراپی

هایفوتراپی یک روش پزشکی است که از انرژی اولتراسوند متمرکز با شدت بالا برای تولید گرمای موضعی در پوست به‌منظور لیفت و بالا کشیدن سینه استفاده می‌کند. هایفو یک نوع جدید از روش غیرجراحی و غیرتهاجمی است که از اولتراسوند متمرکز استفاده کرده و پوست شل سینه‌ها را بالا کشیده و سفت می‌کند. از این روش در نواحی مختلف ازجمله صورت، گردن، زیر چانه، باسن و حتی قفسه سینه (ناحیه بالایی قفسه سینه) نیز استفاده می‌شود.

لیفت با نخ

برخی از جراحان در حال حاضر روش لیفت با نخ را برای زیبایی سینه پیشنهاد می‌دهند. لیفت سینه با نخ  به لیفت صورت با نخ شباهت زیادی دارد. نخ‌های خاردار در داخل سینه قرار داده‌شده و بافت زیرپوست به سمت بالا کشیده می‌شود. نخ‌ها از ماده قابل‌جذبی که برای بخیه جراحی مورداستفاده قرار می‌گیرد-  پلی دیاکسانون یا PDO – ساخته‌شده‌اند. PDO به‌طور مداوم سنتز کلاژن در زیرپوست را تحریک می‌کند، بدین معنا که نتایج باگذشت زمان آشکارتر می‌شوند.  هنگامی‌که نخ‌ها در داخل سینه قرار داده شدند،  شبیه به یک داربست برای پوست عمل کرده و موجب مقاومت پوست در مقابل تأثیرات جاذبه می‌شوند. نخ‌ها در طول 4 تا 6 ماه جذب می‌شوند و تنها ساختاری جدید از پوست را برجای می‌گذارند که برای 18 تا 24 ماه حفظ می‌شود.

خطرات لیفت و بالا کشیدن سینه


خطرات عمل جراحی بالا کشیدن سینه عبارت‌اند از:

 • عدم توانایی در شیردادن به کودک بعد از عمل جراحی
 • زخمهای بزرگ که بهبود آن‌ها مستلزم گذشت زمان زیادی است.
 • از دست دادن حس در اطراف نوک سینه‌ها
 • بزرگ‌تر بودن یک سینه نسبت به سینه دیگر (عدم تقارن سینه‌ها)
 • محل قرارگیری  نابرابر نوک سینه‌ها

هزینه


قبل از انجام عمل فوق با جراحان مختلفی صحبت کرده و از آنها پیشنهاد قیمت گرفته و هزینه لیفت سینه را بپرسید.الته توجه داشته باشید همانگونه که قیمت فاکتور مهمی ‌می‌باشد اطلاعات و تجربه متخصص نیز بسیار مساله با اهمیتی است.هزینه دستمزد جراح و عوارض مربوط به عمل می‌تواند بر روی قیمت پیشنهادی جراح مربوطه تاثیرگذار باشد.به این پست امتیاز دهید.
لیفت و بالا کشیدن سینه برای رفع و درمان افتادگی آن
5 از 1 رای