لیفت و بالا کشیدن پیشانی و ابرو بدون جراحی

d

در مرکز زیبایی دکتر طرزی، متخصصان ما روش‌های درمانی مختلفی را  برای رفع و از بین بردن افتادگی ابروها، شل شدن پوست پیشانی و چین و چروک‌های صورت به شما ارائه می‌دهند. 

درمان چین و چروک‌های پیشانی و خطوط اخم


 144-1

خطوط اخم

خطوط اخم در طی چندین سال و در اثر منقبض شدن ماهیچه‌های صورت به هنگام تمرکز و یا اخم کردن ایجاد می‌شوند. با گذشت زمان، یک یا دو خط در بین ابروها شکل می‌گیرند.

درمان

خطوط اخم بر روی پیشانی، یکی از ساده‌ترین مشکلات بوده و درمان آن آسان است.

بوتاکس یا دیسپورت. بوتاکس یک مایع تزریقی است که برای درمان خطوط پیشانی، خطوط اخم و چین و چروک‌های صورت استفاده می‌شود. با شل کردن بافت‌های زیرین، این خطوط برجستگی خود را از دست می‌دهند. مقادیر کمی از بوتاکس و یا دیسپورت می‌توانند ماهیچه‌های بیش‌فعال (دلیل ایجاد چین و چروک) را آرام کرده و با گذشت زمان، خطوط صورت را کمرنگ کرده و آن‌ها را از بین ببرند. نتیجه‌ی این کار، ابروهایی آرام و بدون تنش می‌باشد. تزریق بوتاکس برای درمان خطوط اخم معمولاً به حدود یک هفته زمان نیاز دارد ولی پس‌ازآن نتایج عالی به دست خواهند آمد.

هزینه‌ی تزریق بوتاکس برای درمان خطوط اخم نیز زیاد بالا نبوده و به سن و محل انجام این عمل بستگی دارد. اکثر افراد می‌توانند با استفاده از این روش خطوط اخم خود را از بین ببرند. برای سال‌های اولیه احتمالاً هر 3 تا 4 ماه نیاز به تزریق مجدد خواهید داشت. پس‌ازآن، این فاصله‌ی زمانی به 4 تا 6 ماه افزایش می‌یابد. به یاد داشته باشید که بوتاکس عضله‌ی ایجادکننده‌ی خطوط را شل کرده و از بین رفتن خود چین و چروک‌ها نیز به زمان احتیاج دارد.

بوتاکس و ژوودرم / رستیلین. درصورتی‌که خطوط صورت شما عمیق‌تر هستند، استفاده از بوتاکس به همراه ژوودرم و یا رستیلین کارآمدتر بوده و مدت‌زمان بیشتری باقی خواهد ماند. این مواد مکمل یکدیگر بوده و ترکیب آن‌ها باهم می‌تواند نتایج خوبی را به همراه داشته باشد.

رستیلین یا ژوودرم. اگر می‌خواهید چین و چروک‌ها تقریباً بلافاصله ناپدید شوند، باید از تزریق ژل - ژوودرم یا رستیلین - استفاده کنید. نتایج این عمل تقریباً بلافاصله ظاهر می‌شوند ولی به‌خوبی بوتاکس و یا ترکیبی از بوتاکس و ژل نخواهند بود. درصورتی‌که با انجام عمل بوتاکس راحت نیستید، می‌توانید از یک روش جایگزین برای درمان خطوط اخم استفاده کنید که در آن از ژل‌های تزریقی رستیلین و ژوودرم استفاده می‌شود. ژل تزریق‌شده در زیر خطوط، سطح پوست را بالا آورده و از عمق چین و چروک‌ها می‌کاهد. پس‌ از انجام این عمل، ماهیچه هنوز به فعالیت خود ادامه می‌دهد پس این روش کاملی نیست.

1111

خطوط افقی پیشانی

خطوط افقی روی پیشانی در اثر انقباض ماهیچه‌ها به هنگام بالا بردن ابروها ایجاد می‌شوند. برخی از ما این کار را به‌عنوان یک حالت چهره و برخی دیگر (بیش از 40 درصد) معمولاً این کار را از روی عادت و برای باز نگه‌داشتن بیشتر چشمان انجام می‌دهیم.

درمان

بوتاکس. همانند خطوط اخم، بوتاکس بهترین روش درمانی بوده و معمولاً بهترین نتیجه‌ها را برای لیفت پیشانی به همراه خواهد داشت. خانم‌ها معمولاً با داشتن یک پیشانی صاف و بدون چین و چروک زیباتر به نظر می‌رسند. بااین‌حال در آقایان داشتن پیشانی کاملاً صاف کمی غیرطبیعی به نظر خواهد رسید. در بیشتر آقایان، هدف از انجام عمل بوتاکس، صاف کردن خطوط چهره و جلوگیری از عمیق‌تر شدن آن‌هاست نه از بین بردن کامل این خطوط.

000-1-300x90

خطوط بالای بینی

زمانی که اخم می‌کنید، خطوطی در نزدیک بالای بینی شما پدیدار می‌شوند. برخی از افراد این حالت را بیشتر از دیگران در چهره‌ی خود ایجاد می‌کنند ولی تقریباًهمه‌ی ما با افزایش سن به این مدل از چین و چروک‌ها دچار می‌شویم. این خطوط ممکن است در بالا و یا در کنار بینی به وجود بیایند.

درمان

بوتاکس. همانند خطوط اخم، بوتاکس برای درمان خطوط اطراف بینی نیز بهترین گزینه می‌باشد. مقادیر کمی از بوتاکس می‌توانند نتایج عالی همراه داشته باشند. هزینه‌ی این عمل به مناطق انجام تزریق بستگی دارد. همانند خطوط اخم می‌توانید این چین و چروک‌ها را نیز با کمک عمل لیفت ابرو و یا تزریق ژل نیز از بین ببرید.

2222-300x146

تورفتگی شقیقه‌ها

یکی از دلایل داشتن پوست نرم و لطیف در کودکان، وجود یک لایه چربی در زیر پوست آن‌هاست. یکی از نتایج افزایش سن، از بین رفتن این لایه‌ی چربی می‌باشد. درصورتی‌که فرد لاغراندام باشد، در برخی از موارد نواحی اطراف شقیقه‌ها گود شده و ظاهری سالخورده به او می‌دهند.

درمان

درمان گودی شقیقه‌ها کمی دشوار است ولی امروزه درمان آن با کمک اسکالپترا انجام می‌شود.

اسکالپترا نوعی اسید لاکتیک ساختگی است که تولید کلاژن در بافت را تحریک می‌کند. معمولاً برای حصول نتایج نهایی، 2 تا 3 جلسه‌ی درمانی با فاصله‌ی 3 تا 6 ماهه صورت می‌گیرند. برای حفظ این نتایج نیز هر 12 تا 18 ماه یک جلسه‌ی درمانی موردنیاز خواهد بود.

به دلیل هزینه‌ی بالا، باز کردن یک ویال کامل اسکالپترا تنها برای تزریق آن به شقیقه‌ها توصیه نمی‌شود. ولی درصورتی‌که از اسکالپترا بر روی نواحی دیگر صورت خود استفاده می‌کنید، می‌توانید مقداری از آن را نیز برای شقیقه‌های خود به کار ببرید.

77777

افتادگی ابروها

نیروی جاذبه‌ی زمین تنها باعث افتادن سیب از درخت نمی‌شود، بلکه بر روی افتادگی اجزای صورت انسان نیز اثرگذار خواهد بود. ایجاد تغییرات کوچک از جمله لیفت ابرو در صورت می‌تواند ظاهر آن را تا حد قابل‌توجهی بهبود بخشد. برای اثبات این کار می‌توانید انتهای ابروهای خود را تنها به میزان نیم سانتی‌متر بالابرده و اثر آن را در ظاهر کلی صورت خود مشاهده کنید. به این دلیل که چشمان فرد معمولاً اولین بخشی از بدن است که دیگران را متوجه خود می‌سازد، انجام عمل لیفت در بافت‌های اطراف آن می‌تواند ظاهر فرد را جوان‌تر کند.

درمان

دو روش استفاده‌شده برای بالا کشیدن و لیفت ابرو، عمل ترماژ و تزریق بوتاکس (چند قطره) می‌باشند. این روش‌ها اثرات متفاوتی خواهند داشت. بنابراین در صورت نداشتن مشکل مالی بهتر است که هر دو را انتخاب کنید. در زیر به توضیح این روش‌ها می‌پردازیم.

لیفت ترماژ پیشانی. سفت کردن پوست پیشانی با روش ترماژ می‌تواند بر روی پوست پیشانی و ابروها اثرگذار باشد. افرادی که تجربه‌ی بیشتری در این زمینه دارند معمولاً بر روی مناطق بالای انتهای ابروها تمرکز بیشتری کرده و این مناطق را بیشتر بالا می‌کشند. سفت کردن پوست پیشانی با روش ترماژ در حدود 2 تا 6 ماه زمان برده و درصورتی‌که فردی بیش از 50 سال سن داشته باشد، باید برای ظاهر شدن نتایج اولیه حداقل تحت دو جلسه‌ی درمان قرار بگیرد.

بوتاکس. یک عضله‌ی کوچک در زیر هر ابرو قرار دارد که وظیفه‌ی آن درواقع پایین نگه‌داشتن نیمه‌ی خارجی ابرو می‌باشد. مقادیر کمی از بوتاکس می‌توانند باعث شل شدن عضله و درنتیجه بالا رفتن نیمه‌ی خارجی ابرو شوند. همانند همه‌ی تزریقات بوتاکس، نتایج این عمل پس از گذشت حدود 3 تا 6 ماه از بین می‌روند ولی بالا رفتن ابروها حتی به میزان چند میلی‌متر می‌تواند چشم‌های فرد را بازتر نشان دهد. معمولاً این عمل همراه با تزریق بوتاکس به دیگر مناطق صورت انجام می‌شود.

اين عمل لیفت ابرو و پیشانی كاملا فوق تخصصي است و بايد توسط فوق تخصص جراحي پلاستيك و ترمیمی كه آشنايي كامل به آناتومي اين ناحيه دارد، انجام پذيرد، در غير اين صورت ممكن است باعث آسيب به عصب پيشاني و درنتيجه ناتواني در بالا بردن ابروها شود.البته عوارض لیفت پیشانی معمولا موقتي است و با مرور زمان بهبود مي‌يابد. از عوارض ديگر كبودي و تورم اطراف چشم‌هاست كه در چند روز اول ديده مي‌شود و تا هفته اول خودبه‌خود برطرف مي‌شود. همچنين ممكن است ابروها پس از عمل بالاتر از حد نرمال به‌نظر برسند كه اين مسئله نيز موقتي است و تا ماه اول به محل طبيعي خود برمي‌گردند.

999-1-300x209به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است