لیپوساکشن : کاربرد، مزایا و هزینه

cosmetic_surgery02

به حذف دائمی سلول‌های چربی از نواحی خاصی از بدن لیپو ساکشن (مکش چربی‌ها) می‌گویند. ممکن است در اثر افزایش بیش از حد وزن و یا عوامل ژنتیکی- حتی پس از رژیم غذایی و ورزش- فرم بدن شما به شکل دلخواه در نیاید. نواحی تجمع چربی در مردان و زنان متفاوت است. معمولاً چربی زنان در نواحی ران، لگن و باسن ذخیره می‌شود. در مردان به‌طور کلی چربی در قفسه سینه (ناحیه سینه)، دور کمر و شکم ذخیره می‌شود. ممکن است به‌صورت ژنتیکی بیماران مستعد ذخیره چربی در مناطقی خاص باشند که با رژیم و ورزش به‌سختی از بین می‌رود. تقبل  قیمت لیپوساکشن و استفاده از این روش می‌تواند در رفع این مشکل و فرم دهی مناسب بدن و رفع غبغب به افراد کمک نماید. در برخی شرایط، به‌منظور از بین بردن چربی‌ها، افراد رژیم‌هایی می‌گیرند که اثرات سوئی بر بدن آنان خواهد داشت، از جمله: بروز مشکل در صورت (افتادگی پوست)، سینه و یا حتی باسن (از دست دادن حجم و تحلیل بافت باسن). این موارد برای بیمار مطلوب نمی‌باشد. عمل لیپوساکشن به شما کمک می‌کنند تا بین از دست دادن وزن و سلامت خود تعادل مناسبی ایجاد کنید. همچنین در کنار آن از یک شکل فیزیکی مناسبی برخوردار گردید.که در ادامه به بررسی قیمت لیپوساکشن برای اعضای مختلف بدن میپردازیم. عمل جراحی لیپوساکشن به روش بادی جت که با نام «لیپوساکشن آب» یا «لیپوساکشن با کمک آب» نیز شناخته می‌شود، یک روش ابتکاری برای حذف چربی‌های اضافی بدن است. این روش از جریان مایعات شور استفاده می‌کند تا چربی‌ها را به آرامی از جای خود براند و بردارد. بادی جت یک روش لیپوساکشن پیشرفته برای لاغری شکم و دیگر اعضای بدن است که برای برداشتن چربی‌های اضافی بدن از فشار آب استفاده می‌کند. لیپوماتیک لاغری، یا به‌اصطلاح رایج‌تر لیپوساکشن بدون درد ، نوعی از لیپوساکشن است که با تجربه نوعی احساس غلغلک در اطراف ناحیه هدف توسط بدن، این تصور را برای بدن ایجاد می‌کند که هیچ دردی وجود ندارد. خصیصه ایمن این شیوه حصول اطمینان از آسیب ندیدن بافت‌های غیر چرب است. در این روش از هیچ منبع گرمایی یا اولتراسوندی استفاده نمی‌شود. در عوض استفاده از انرژی مادون صوت این اطمینان را به وجود می‌آورد که بافت‌های سالم برای جمع شدن بهتر پوست دست نخورده باقی می‌مانند. این روش مورد تأئید FDA به‌اندازه لیپوساکشن سنتی برای حذف چربی و زیباسازی فرم بدن مؤثر است. هزینه لیپوماتیک بسته به نواحی تحت درمان متفاوت است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت لیپوماتیک به کلینیک ما مراجعه کرده و یا برای تعیین وقت مشاوره با ما تماس بگیرید.

مزایا و دستاوردهای لیپوساکشن


این روش از طریق حذف چربی‌های ذخیره شده به شما کمک می‌کنند تا شکل و فرم بدن خود را تغییر دهید ( بطور مثال از بین بردن غبغب ) و از یک ظاهر مناسبی برخوردار گردید. لیپوساکشن کمک می‌کند ظاهر برخی از مناطق بدن شما به حالتی مناسب قبلی خود بازگردد. یکی از جنبه‌های مثبت این روش، کسب نتیجه مطلوب بطور مثال لاغری شکم در کمترین زمان ممکن است. در کنار آن لیپوساکشن می‌تواند در شما انگیزه لازم را ایجاد کرده تا از یک سبک زندگی سالم‌تر برخوردار گردید. همچنین به شما انگیزه می‌دهد تا با ورزش و تعادل رژیم غذایی، تناسب اندام خود را حفظ نمایید. با این حال، این روش جایگزین سبک زندگی سالم نمی‌شود.

نواحی قابل درمان با لیپوساکشن


 lipo-6-pack-etching

مکان‌های متداول عمل لیپوساکشن عبارت‌اند از:

  • ناحیه شکم ( کوچک کردن شکم )
  • کناره‌های کمر (پهلوها)
  • ران‌ها
  • قسمت داخلی زانو
  • بازو
  • غبغب

 چگونگی عملکرد لیپوساکشن برای حذف چربی اضافی نواحی مختلف بدن


 لیپوساکشن از طریق یک لوله تو خالی از جنس استنلس استیل (فولاد ضد زنگ) به نام کانولا انجام می‌شود. این لوله به‌واسطه خلائی که ایجاد می‌کند چربی‌های ناحیه مورد نظر را به درون خود می‌مکد. این روش با کمترین تهاجم و خونریزی، به شکل‌دهی مناسب بدن شما کمک می‌کند. به‌طورمعمول برای انجام فرایند لیپوساکشن برشی به طول 2 الی 3 میلی‌متر در ناحیه مورد نظر داده می‌شود. گاهی اوقات بیش از یک برش مورد نیاز است.

 گاهی اوقات رسوبات چربی موضعی به‌صورت ارثی و در نتیجه ژنتیک افراد ایجاد می‌شوند، بنابراین این چربی‌ها به‌طور معمول به رژیم غذایی و ورزش پاسخ مناسبی نمی‌دهند. اغلب تنها راه‌حل از بین بردن این چربی‌ها لیپوساکشن باسن می‌باشد. شما می‌توانید لیپوساکشن را در هر سنی انجام دهید، اما زمانی که جوان هستید، پوست شما از انعطاف پذیری بیشتری برخوردار است. این باعث می‌شود که پس از حذف چربی‌ها، پوست بهتر بتوانند خود را با شرایط جدید تطبیق دهد. هنگامی که پوست کمتر انعطاف‌پذیر باشد - مانند برخی از بیماران مسن – احتمال دارد پوست به‌خوبی با شرایط جدید منطبق نشود، بنابراین ممکن است در این بیماران کشیدن پوست (عمل لیفتینگ) لازم باشد.

در صورتی که در ناحیه بازوی خود چربی اضافی دارید ولی پوست اضافی بیش از حدی ندارید، لیپوساکشن یک گزینه ایده آل برای لاغر کردن بازو خواهد بود. لیپوساکشن این مزیت‌ها را دارد که انجام آن نسبتاً ساده است، دوره بهبودی آن کوتاه است و جای زخم‌های محدودی به جا می‌گذارد. لیپوساکشن در از بین بردن چربی بازو بسیار خوب است اما این نقطه ضعف را دارد که فقط مقدار متوسطی از پوست این ناحیه را سفت می‌کند.

غبغب می‌تواند یکی از عوارض خجالت‌آور پیری باشد (خصوصاً اینکه، با بالا رفتن سن چروک‌ها و افتادگی پوست آن بیشتر می‌شود). برخی افراد، بدون اضافه وزن نیز دچار غبغب می‌شوند؛ در چنین مواردی، فرد به طور ژنتیکی مستعد غبغب بوده و هیچگونه رژیم غذایی یا ورزشی باعث رفع آن نمی‌شود.
شدت غبغب هر چقدر که باشد، دلیل آن وجود چربی اضافی در گردن است. و از آنجا که دلیل این عارضه وجود چربی است، بیماران برای درمان آن بیشتر به لیپوساکشن رو می‌آورند . از بین بردن غبغب با لیپوساکشن یک روش موثر برای رهایی از آن است.

آنچه برای موفقیت‌آمیز بودن این عمل مورد نیاز است، در نزد ما موجود است. عمل‌های متعدد لیپوساکشن بر روی مناطق مختلف بدن در مرکز ما صورت پذیرفته است. اگرچه روش جراحی لیپوساکشن بسیار مهم است، ولی از آن مهم‌تر مهارت و تجربه جراح در این زمینه می‌باشد.  دکتر طرزی مؤثرترین، امن‌ترین و به‌روزترین تکنیک‌های جراحی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

انواع تکنیک‌های لیپوساکشن


انواع مختلفی از لیپوساکشن وجود دارد که در زیر بیان خواهد شد. به‌طور کلی، ما از روش " تیومسنت لیپوساکشن" (Tumescent) استفاده می‌کنیم. طول جراحی این روش بسیار کوتاه است. همچنین بیمار سریع بهبود یافته و کمترین ناراحتی و کبودی برای بیمار ایجاد می‌شود. بسته به حجم بافت چربی، تیومسنت لیپوساکشن می‌تواند تحت بی‌حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام گیرد.

  تکنیک‌های دیگر عبارت‌اند از:

  • لیپوساکشن با کمک اولتراسوند: این تکنیک برای حذف دقیق‌تر و مختصرتر سلول‌های چربی استفاده می‌شود. با کمک امواج مافوق صوت، چربی‌های اضافی ذوب می‌شوند، بدون آنکه به بافت‌های حیاتی آسیبی وارد شود. در این روش بیمار اذیت نشده و دوره بهبودی را سریع طی خواهد نمود.
  • لیپوساکشن با کمک لیزر: این تکنیک با بهره‌گیری از نور لیزر، الیاف و کلاژن‌های چربی را ذوب می‌کند، در نتیجه قوام پوست بهتر شده و ظاهر آن صاف و نرم‌تر می‌گردد.
  • لیپوساکشن به کمک نیرو: در این روش از یک کانولای مکنده استفاده می‌شود، این روش برای از بین بردن چربی‌ها به‌صورت ظریف و دقیق استفاده می‌شود.
  • مگا لیپوساکشن: این روش برای برداشتن حجم زیادی از چربی در یک نوبت مفید است. همه بیماران برای این روش مناسب نیستند.

دکتر طرزی بر اساس هدف، وضعیت جسمانی و ناحیه‌ای که می‌خواهید درمان لاغری موضعی شود، بهترین روش را ارائه خواهند داد.

زمان بهبودی


دوره بهبودی در هر عمل جراحی، بسته به فرد، شرایط جسمی، سطح عمومی سلامت فرد و غیره متفاوت است. با این حال دستورالعمل‌هایی وجود دارد که بیماران پس از عمل جراحی باید آن‌ها را بکار گیرند.

به‌طورکلی در عرض دو تا سه روز بعد از عمل قادر خواهید بود فعالیت‌های سبک روزمره خود را از سر گیرید. در برخی از موارد خاص ممکن است تا هفت روز هم به استراحت نیاز  داشته باشید. با این حال، توصیه می‌کنیم که حداقل 10 تا 14 روز بعد از عمل از فعالیت‌های شدید مانند، ورزش در سالن‌های ورزشی، مسابقه‌های ورزشی و یا کارهای فیزیکی سنگین خودداری نمایید.

عوارض جانبی شایع


عوارض جانبی شایع شامل درد، کبودی و تورم مختصر می‌شود. لیپوساکشن یک روش بی‌خطر است و سالانه بر روی هزاران نفر از مردان و زنان انجام می‌شود. در طول جلسه‌های مشاوره، جزئیات این عوارض توسط دکتر طرزی برای شما ارائه خواهد شد. توجه داشته باشید که هر نوع عمل جراحی، مخاطرات خاص خود را دارد.

هزینه عمل لیپوساکشن


بیماران مختلف نیازهای متفاوتی دارند، با توجه به این که هر عملی مختص شرایط فرد طراحی می‌شود، بطور مثال عمل  کوچک کردن باسن و عمل کوچک کردن سینه با دیگر اعمال متفاوت است ، مشخص کردن یک هزینه واحد برای تمام افراد دشوار است. در برخی از موارد برای به‌دست آوردن نتیجه مطلوب ممکن است چند ناحیه مختلف نیاز به عمل داشته باشد. در طول جلسه مشاوره دکتر طرزی بهترین گزینه‌ها را به شما پیشنهاد خواهند کرد و هزینه لیپوساکشن را مشخص خواهند نمود، بنابراین شما بر اساس شرایط خود از هزینه کامل مراحل و روش‌ها آگاه خواهید شد.به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است