لیپوماتیک: لیپوساکشن بدون درد و هزینه آن

1

لیپوماتیک (لیپوساکشن بدون درد) برپایه تکنولوژی منحصربفردی بنام لیپوساکشن نوسانی اینفراسونیک بناشده است. از این روش به‌منظور فرم‌دهی بدن و حذف چربی‌های اضافه‌ای که بسیار دیر و سخت از بین می‌روند ، بطور مثال برای لاغری پا استفاده می‌شود. بسیاری از بیماران هنگام انجام این روش، احساس قلقلک می‌کنند و به همین دلیل نام عجیب و غیرمتعارف لیپوماتیک را برای این روش انتخاب کرده‌اند که به معنای لیپوساکشن قلقلکی است. در روند عمل از بین بردن غبغب ، عمل برداشتن چربی درست از زیر دهانه گوش و چانه انجام می‌شود. نتایج مشکل‌آفرین ممکن است فقط در مواردی که پوست در اثر فشار بافت چربی بسیار شل شده و بهبود آن با چسبندگی به بافت زیرین به دلیل مقادیر مازاد بسیار پیچیده باشد به وجود آید. مزایا و هزینه لیپوساکشن در ادامه توضیح داده شده است.

مشاوره با دکتر طرزی پیرامون رویکرد لیپوماتیک به عنوان فردی با سطح دانش و تجربه‌ی بالا و با ذهنی باز از اهمیت بسزایی برخوردار است. ایشان به شما کمک خواهد کرد تا بر روی اهدافی که برای برای بهبود بدن‌تان در ذهن دارید، تمرکز کنید و بهترین و طبیعی‌ترین روش را که مناسب بدن‌تان باشد به شما توصیه خواهد کرد.

لیپوماتیک چیست؟


 

در این روش از یک لوله جراحی سرد و نازک به نام کانولا برای بیرون کشیدن چربی استفاده می‌شود.-سردی لوله باعث عدم سوختگی پوست  و نازکی آن باعث عدم آسیب به دیگر بافت‌های می‌شود.- در این روش کانولا وارد ناحیه مورد نظر شده و با سرعت زیاد شروع به لرزش و ایجاد ارتعاش می‌کند تا سلول‌های چربی را از بدن بیمار جدا کند. در این روش به‌شکلی بسیار کارآمد و بدون ایجاد خطر، بافت چربی جدا می‌شود. این روش نسبت به روش لیپوساکشن سنتی روشی بسیار دقیق‌تر برای جداسازی بافت چربی است، به‌طوری که چربی‌های اضافی بدون ایجاد درد، در کوتاه‌ترین زمان و با کمترین آسیب به بدن بیمار، از بین می‌روند. این روش برای اکثر افراد تحت درمان بدون بی‌هوشی انجام می‌شود و در طول درمان کاملاً هوشیار هستند وتنها حرکت میله کانولا آن‌ها را قلقلک می‌دهد و به همین دلیل است که نام این روش را لیپوماتیک به معنی لیپوساکشن قلقلکی گذاشته‌اند. یکی از بزرگترین وجوه مثبت این روش، جدا سازی سلول‌های چربی به صورت سالم است به‌طوری‌که می‌توان آن‌ها را به  عنوان پرکننده به‌ دیگر جاهای بدن –از جمله به درون سینه‌ها برای بزرگتر کردن آن‌ها- تزریق نمود و یا آن‌ها را برای مصارف آینده ذخیره نمود.

روش لیپوماتیک ، برای چه کسانی مناسب است؟


هم مردان و هم زنان می‌توانند از این روش استفاده کنند. در واقع هرکسی که بخواهد چند کیلو از وزن اضافی خود کم کند و در عین حال هر روز ورزش کند و غذاهای سالم بخورد، بهترین گزینه برای انجام این روش درمانی است. ولی باید به خاطر داشت این روش برای کسانی که می‌خواهند وزن زیادی کم کنند مناسب نیست و برای کسانی مناسب است که می‌خواهند تنها چند کیلو از وزن اضافی بدن خود را کاهش دهند. کسانی که تمرینات بدنسازی منظم انجام می‌دهند و غذاهای مناسب می‌خورند، بدن‌شان بعد از انجام هرکدام از روش‌های لیپوساکشن از جمله لیپوماتیک، در کمترین زمان سلامتی خود را باز می‌یابد و دلیل آن، این واقعیت است که آن‌ها پیش از جراحی سالم‌تر هستند و پس از بهبودی نیز به زندگی سالم خود ادامه خواهند داد.

لیپوماتیک چگونه انجام می‌شود؟


لاغری با لیپوماتیک (لیپوساکشن بدون درد) یا تحت بی‌هوشی موضعی  و یا با استفاده از آرام بخش‌های داخل وریدی انجام می‌پذیرد. این کار به بیماران اجازه می‌دهد تا هرچه سریع‌تر سلامتی خود را بازیافته و دچار عوارض جانبی بی‌هوشی عمومی نشوند. بیمارانی که از بی‌هوشی موضعی استفاده کرده‌اند، از نداشتن درد و داشتن آرامش واقعی در سراسر زمان انجام این روش، ابراز رضایت کرده‌اند. در این روش یک بریدگی در ناحیه مورد نظر ایجاد شده و از طریق آن، میله‌ی کانولا از طریق آن وارد بدن شده و روشن می‌گردد، سپس امواج ریز فراوانی از طریق این میله ارتعاش پیدا ‌کرده، که این ارتعاشات باعث جدا شدن چربی‌های اضافی از بافت می‌گردند و در نهایت میله‌ی کانولا آن‌ها را به بیرون از بدن پمپاژ می‌کند. از آن‌جایی که کانولا از گرما –برای حذف چربی‌ها- استفاده نمی‌کند، این روش برای افراد تحت درمان بسیار ایمن بوده و بیماران بعد ازعمل، در کوتاه‌ترین زمان ممکن سلامتی خود را باز می‌یابند.

بعد از عمل لیپوماتیک چه مواردی را باید رعایت کرد؟


مواردی که باید بعد از عمل لیپوماتیک (لیپوساکشن بدون درد) رعایت کرد، بسیار ساده‌ هستند. بیماران معمولاً با گذشت چند روز به کارهای روزانه خود برمی‌گردند و اغلب در طی چند هفته  به‌طورکامل سلامتی خود را بازمی‌یابند. آن‌ها باید کاملا ً مراقب محل بریدگی‌شان باشند تا مانع از عفونی شدن آن گردند، به این منظور تنها کافی است  روزی یکبار محل بریدگی را تمیز کنند. پزشکان تنها در مواردی داروهای مسکن تجویز می‌کنند که بیمار برای بازیابی سلامتی کامل‌ به آن‌ها نیاز داشته باشد.

نتایج ویژه و بارز روش لیپوماتیک چیست؟


نتایج درمان به روش لیپوماتیک به شکل کاملاً واضحی، خارق‌العاده و چشمگیر است. تورم و کبودی کمتر در ناحیه تحت درمان و زمان بهبودی سریع‌تر، ثابت می‌کند که این روش بسیار کارآمد و ایمن است. هنگامی‌که پزشک شما در حال برداشتن چربی اضافه است می‌تواند نواحی تحت درمان را به بهترین شکل فرم‌دهی کند و در عین حال چین و چروک بسیار کمتری نسبت به لیپوساکشن سنتی به‌وجود آید. البته نتایج نهایی به خود بیماران بستگی دارد، اما بیشتر بیمارانی که این روش را برای حذف چربی انتخاب کرده‌اند از نتایج و تناسب اندام به‌دست آمده، بسیار راضی هستند.

3

مزایای روش لیپوماتیک


اکنون هرکسی می‌تواند از این تکنولوژی پیشرفته -که از قدرت مؤثر لرزش و چرخش به شکلی ممتاز  بهره می‌گیرد- بهره ببرد.

مزایای لیپوماتیک (لیپوساکشن بدون درد) عبارتند از:

  • آخرین فناوری مورد تأیید وزارت بهداشت و درمان(FDA)
  • بدون نیاز به بی‌هوشی عمومی
  • حذف چربی به‌شکل مؤثرتر و یکنواخت‌تر
  • استفاده از میله‌ی کانولای سرد که خطر سوختگی بافت را به صفر می‌رساند.
  • ضرب‌دیدگی و کبودی کمتر و دوره نقاهت کوتاهتر
  • انجام درمان در مطب (بدون نیاز به مراقب قبل و بعد از درمان)
  • ارتعاش سه بعدی که به آرامی و باملایمت چربی‌ها را تکه تکه کرده و از بافت جدا می‌کند.
  • ارتعاشات در این روش کلاژن را تحریک می‌کنند و باعث سفت شدن پوست می‌گردد.

سوالات رایج


تفاوت لیپوماتیک با دیگر روش‌ها در چیست؟

لیپوماتیک (لیپوساکشن بدون درد) آخرین فناوری در این زمینه است، این روش، روشی بی‌نظیر است که ارتعاشات سه‌بعدی تولید کرده و بافت چربی را در هم می‌شکند و بعد از تبدیل چربی به مایعی به نام امولاسیون، توسط میله‌‌‌ای بسیار کوچک‌ و ایمن‌ به نام کانولا، آن را از بدن خارج می‌کند. برخی از بیماران عنوان کرده‌اند که در زمان انجام این روش، به دلیل احساس حرکت لرزشی در زیر پوست، قلقلک می‌شده‌اند و به همین دلیل هم نام این روش را لیپوماتیک به معنی "لیپوساکشن قلقلکی" گذاشته اند.

آیا روش لیپوماتیک خطراتی نیز دارد؟

در عین حالی ‌که این روش بسیار ایمن و مورد تأیید وزارت بهداشت درمان(FDA) می‌باشد، اما همانند تمامی روش‌های لیپوساکشن،این روش نیز خطرات احتمالی مانند خونریزی، عفونت و اختلالات کوچک پوستی را می‌تواند داشته باشد. تمامی خطرات احتمالی مربوط به این روش در زمان مشاوره با بیمار در میان گذاشته خواهد شد.

ماندگاری نتایج روش لیپوماتیک چقدر است؟

نتایج به‌دست آمده از لیپوماتیک کاملاً ماندگار است یعنی چربی برداشته شده توسط این روش دوباره به جای خود برنمی‌گردد. بعد از انجام این روش شما باید خود را به وزن ایده‌آل برسانید و برای این کار، باید به چربی‌های جمع شده در دیگر قسمت‌های بدن نیز توجه کنید. دکتر طرزی اصرار دارد بیمارانش وزن ایده‌آل خود را حفظ کرده، همیشه غذاهای سالم بخورند و به طور منظم ورزش کنند تا همیشه از شکل و فرم جدیدی که بدن‌شان به خود گرفته احساس رضایت کنند.

در چه قسمت‌هایی از بدن می‌توان از روش لیپوماتیک بهره برد؟

از لیپوماتیک (لیپوساکشن بدون درد) اغلب در قسمت‌هایی از بدن مانند لاغر کردن ران ، کمر، شکم و کوچک کردن باسن و لاغر کردن بازو استفاده می‌شود، هرچند می‌توان لاغری لیپوماتیک را در قسمت‌های دیگر بدن از جمله رفع غبغب نیز مورد استفاده قرار داد. لیفت ران تنها برای برداشتن چربی اضافه صورت نمی گیرد . اگر پوست فرد دارای قوام خوب بوده و می تواند شکل جدید بدن را به خود بگیرد ، لیپوساکشن ران به تنهائی می تواند قادر به خارج کردن چربی ران است . در مواقعی که خاصیت ارتجاعی پوست کم است ترکیب لیپوساکشن و لیفت ران توصیه می گردد .

هزینه‌ی انجام روش لیپوماتیک چقدر‌ است؟

هزینه لیپوماتیک به ناحیه‌ی تحت درمان و نوع بی‌هوشی استفاده شده بستگی دارد. ما به علاقمندان استفاده از این روش توصیه می‌کنیم، ابتدا با یک پزشک متخصص به طور خصوصی مشاوره کنند تا مشخص شود که از کدام یک از روش‌های لیپوساکشن می‌توانند استفاده کنند تا بعد از آن قیمت لیپوماتیک تعیین شود.به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است