هایفوتراپی: جوانسازی و کشیدن پوست

555

تکنیک هایفو تراپی یک روش جوانسازی پوست شامل لیفت و افزایش قابلیت ارتجاعی پوست شل‌شده است. این تکنیک به منظور مقابله با اثرات پیری و نیروی گرانش بر پوست انجام می‌شود. یکی از اولین اثرات نیروی گرانش زمین این است که ابروها به سمت پایین متمایل شده و چشم‌ها به‌تدریج کوچک‌تر می‌شود. لیفت ابرو با تکنیک هایفوتراپی و استفاده از التراسونیک، به نوبه خود باعث کاهش پوست اضافی پلک‌ها و رفع حالت خواب آلودگی چشم‌ها می‌شود و در نهایت به شما ظاهری شاداب‌تر و جوان‌تر می‌بخشد.

موارد تاثیر این درمان عبارتند از:

 • لیفت با نخ و مشخص کردن خطوط فک تحتانی (رفع غبغب)
 • لیفت غیر جراحی برای جوان‌سازی چهره
 • لیفت ابرو
 • کاهش پوست اضافی در پلک فوقانی
 • لیفت پوست شل شده در اطراف شکم که ناشی از زایمان و یا کاهش وزن است.

شاید بهترین مزیت تکنیک هایفوتراپی این باشد که نیازی به دوره استراحت ندارد، به طوری که شما می‌توانید در همان روز به محل کار خود برگردید! هزینه هایفوتراپی بر اساس اینکه چه قسمت‌هایی از بدن و صورت تحت درمان قرار گیرند متفاوت است.

تکنیک هایفوتراپی، روش درمانی جدیدتری با استفاده از اولتراسوند است که برای مقابله با اثرات پیری و نیروی گرانش در صورت، گردن، خط فک و قفسه سینه می‌باشد و توسط FDA تایید شده است. تکنیک هایفوتراپی، یک درمان پزشکی موثر و بی‌خطر است که تحت هدایت و نظارت متخصص پوست مجرب انجام می‌پذیرد. پزشک متخصص ما با ارزیابی اختصاصی هر بیمار، طرح درمانی مخصوص هر بیمار را ارائه می‌دهد. متخصصان ما با نظارت، آموزش و تایید دستیاران مناسب و نیز با بهره‌گیری از امواج اولتراسوند، پیشرفته‌ترین ابزارها و آموزش جدیدترین تکنیک‌ها، بهترین نتایج مورد نظر را به شما ارائه می‌دهند.

طرز کار تکنیک هایفوتراپی چگونه است؟


در تکنیک هایفو تراپی، انرژی اولتراسوند بر لایه چربی در زیر پوست متمرکز می‌گردد. جراح پلاستیک همین لایه را در طول جراحی لیفتینگ صورت می‌کشد.

امروزه پزشکان در بهترین مرکز هایفوتراپی ، بدون جراحی، نه تنها در سطح پوست بلکه درلایه‌های عمیق‌تر پوست تا بافت مورد نظر، قادر به هدایت امواج صوتی هستند. این عمل بدون هیچ‌گونه برش و یا مداخله سطح پوست و تنها با گرم کردن بافت به آرامی، موجب لیفت و سفت شدن پوست شل و جوانسازی پوست می‌شود. التراسونیک علاوه بر اثرات قابل مشاهده لیفت و سفت شدن پوست، دارای تاثیر نامحسوس تولید کلاژن جدید نیز می‌باشد، که به حفظ جوانی پوست کمک می‌کند.

هایفوتراپی یک عملیات طولانی بیرون کشیدن و بسیار تهاجمی نیست. این تکنیک که بین 30 و 60 دقیقه طول می‌کشد، در واقع با روشی آرام و قابل اطمینان، از واکنش التیام بدن برای بازگرداندن تدریجی حافظه به پوست و بافت زمینه‌ای آن استفاده می‌کند. هایفوتراپی نیازی به بهبودی و یا آماده سازی خاص ندارد و معمولاً فقط یک جلسه درمان برای دریافت پاسخ معنی دار پوست، کافی است. بیماران بلافاصله پس از عمل شاهد برخی از اثرات اولیه آن هستند، اما لیفت نهایی فقط در 8 تا 12 هفته بعد رخ خواهد داد، زیرا کلاژن‌های خسته و قدیمی، شاداب و جوان می‌شوند و در کنار کلاژن‌های جدید و قوی‌تر باعث جوان‌تر شدن پوست می‌گردند.

دقیقاً مانند یک سونوگرافی که برای مشاهده جنین خود انجام می‌دهید، یک اپلیکاتور به راحتی بر پوست شما قرار داده می‌شود و با ایجاد یک تصویر بر روی صفحه نمایش، اجازه می‌دهد تا پزشک مناطق ارسال انرژی را تعیین کند. این اپلیکاتور برای ارسال سطوح پایین حرارت متمرکز فقط در عمق موردنظر پوست استفاده می‎شود. به این ترتیب، در حالی که سطح پوست شما دست نخورده می‌ماند، نتیجه مثبت مورد نظر بدست می‌آید. پاسخ پوست شما به انرژی این است که به تولید کلاژن جدید تحریک می‌شود، سفت شدن تدریجی و استحکام پوست رخ می‌دهد و نهایتاً لیفت طبیعی پوست در طول زمان حاصل می‌شود.

موارد کاربرد هایفوتراپی چیست؟


پوست صورت

در پاسخ به سوال هایفوتراپی چیست ، باید گفت که  در هایفوتراپی از "امواج اولتراسوند کانونی شدت یافته" برای هدف قرار دادن 3 لایه مختلف پوست استفاده می‌شود.

سیستم عضلانی اپونوروتیک سطحی (SMAS)

این همان لایه از بافت پوست است که جراحان پلاستیک در عمل لیفت و کشیدن پوست صورت آن را کشیده و فشرده می‌سازند. انرژی هایفوتراپی با گرم کردن پوست و تحریک آن برای تولید کلاژن و الاستین، موجب سفت کردن پوست زیرین می‌شود. این عمل باعث لیفت فوری پوست می‌گردد. به دلیل تدوام تشکیل کلاژن، بهبود پوست همچنان در طی 2-3 ماه بعدی ادامه خواهد داشت.

لایه درم تحتانی ( که در بالای لایه SMAS قرار دارد)

هایفوتراپی با بازسازی کلاژن و الاستین، موجب بهبود چین و چروک و لیفت پوست و جوانسازی دست خواهد شد.

لایه درم فوقانی

تولید کلاژن و الاستین در این لایه موجب بهبود چین و چروک و بسته شدن منافذ پوست می‌گردد. خاصیت کشسانی و ناهمواری بافت پوست نیز بهبود خواهد یافت.

هایفوتراپی می‌تواند در بخش‌های مختلف صورت (پیشانی، گردن، بالا و پایین صورت) انجام ‌شود. این تکنیک برای درمان مشکلات زیر اعمال می‌گردد:

فرم دهی بدن (بادی کانتورینگ)

هایفوتراپی یک روش غیر تهاجمی و غیر جراحی برای کاهش چربی است. هایفوتراپی با متمرکز کردن انرژی در لایه‌های چربی، منجر به نکروز سلولهای چربی ناشی از حرارت می‌شود.

این عمل به طور انتخابی موجب حذف دائمی سلول‌های چربی در مناطق مشکل ساز می‌شود.

با گذشت زمان، بدن به طور طبیعی بافت چربی و انقباض فیبرهای کلاژن را از بین می‌برد و نهایتاً دور کمر باریک در طی 8-12 هفته به دست خواهد آمد. مطالعات نشان می‌دهد کاهش دور کمر به طور متوسط 1 اینچ یا 2.5 سانتی متر، پس از یک جلسه درمان خواهد بود.

jj17

کاربردهای هایفوتراپی برای فرم دهی بدن

 • چربی شکم
 • پهلوها
 • پهلوی ران
 • چال زیربغل
 • بازو
 • ران
 • باسن
 • ساق پا
 • بزرگ شدن شکم پس از بارداری

ویژگی خاص و متمایز هایفوتراپی چیست؟


هایفوتراپی تنها روش غیر جراحی برای جوان سازی پوست و کشیدن پوست است که به طور خاص می‌تواند لایه زمینه‌ای و عمیق بافت را در دسترس پزشکان قرار دهد، تا بدون جراحی آن را مورد هدف قرار داده و تقویت کنند. قابلیت هایفوتراپی برای درمان پوست و نیز لایه زمینه‌ای نگهدارنده آن (از داخل به خارج) تضمین کننده نتایج بی خطر، رضایت بخش و بدون دوره استراحت می‌باشد.

آیا انجام این روش با درد همراه است؟


ممکن است هتگام ارسال امواج، مقداری ناراحتی احساس کنید، اما این احساس موقتی بوده و نشانه این است  که روند کلاژن سازی آغاز شده است. آستانه آسایش بیماران متفاوت است و پزشکان گزینه‌هایی را برای خوشایند کردن این عمل تا حد ممکن در اختیار شما خواهند گذاشت. بیماران به طور معمول با احساس خشنودی و هیجان زده از نتایج به دست آمده مطب پزشک را ترک می‌کنند.

پس از جلسه درمان، چه چیزی در انتظار شماست؟


پس از جلسه درمان، شما بلافاصله قادر به بازگشت به فعالیت‌های عادی خود خواهید بود و نیاز به انجام هیچ اقدام خاصی نخواهید داشت. عوارض هایفوتراپی بسیار ناچیز است. پوست شما ممکن است کمی بعد از درمان، قرمز به نظر برسد، اما هر گونه آثار قرمزی باید در عرض چند ساعت ناپدید شود. تورم خفیف برای چند روز بعد از عمل و یا گزگز / حساسیت به لمس، برای چند روز تا چند هفته بعد از عمل، بعنوان عوارض هایفو چندان دور از انتظار نیست، اما این حالات به طور معمول، موقتی و ملایم هستند.همچنین امکان عوارض هایفوتراپی که کمتر شایع هستند پس از عمل وجود دارد، مانند کبودی یا بی‌حسی موقت در مناطق کوچکی از پوست که پزشک در مورد آن با شما صحبت خواهد کرد.

آیا هایفوتراپی بی‌خطر است؟


کاربرد امواج اولتراسوند دارای سابقه اثبات شده  در زمینه پزشکی، به  مدت بیش از 50 سال است. آزمایشات بالینی، امنیت جدیدترین کاربرد آن (هایفوتراپی در ایران ) را نشان داده است.

چه نتایجی را می‌توان انتظار داشت؟


با تقبل هزینه هایفوتراپی تنها با یک جلسه درمان، روند احیا و زایش مجدد سلول‌های پوست آغاز می‌شود، اما اثر کامل آن به تدریج در طول دوره 8 تا 12 هفته رخ خواهد داد. برخی از بیماران ممکن است به بیش از یک جلسه درمان نیاز داشته باشند. اثرات قابل مشاهده آن شامل لیفت و افزایش کشسانی پوست شل است. این عمل منجر به کاهش شلی پوست بر روی پلک می‌شود و به طور کلی ظاهری جوان و شاداب به چشمها می‌بخشد. بیماران از پوست سفت‌تر و انطباق بهتر پوست در نواحی دیگری از صورت و گردن نیز بهره‌مند می‌شوند. نتیجه نامحسوس این روش، تولید کلاژن‌های جدید پوست است، که جوانی پوست را به آن بازمی‌گرداند.

چه افرادی کاندید مناسبی برای هایفوتراپی هستند؟


افرادی کاندید مناسب برای هایفوتراپی هستند که به نظر می‌رسد (و یا اغلب احساس می‌شود) که سفتی و استحکام پوست آنها کاهش یافته است. به عنوان مثال، افتادگی خط ابرو و یا افتادگی پوست پلک، اغلب اولین نشانه "پیری" پوست است. اگرچه هایفوتراپی با التراسونیک نتایج عمل جراحی را مضاعف نمی‌سازد، اما ثابت شده است که یک جایگزین قابل توجه برای کسانی است که تمایلی برای جراحی ندارند.

11118

امروزه از یک روش جدید به نام لیفتینگ با نخ برای لیفت و از بین بردن افتادگی پوست صورت بدون نیاز به عمل جراحی برای افراد استفاده می‌شود. لیفت صورت با نخ  ، روشی است که با استفاده از نخ‌های مخصوص و بدون ایجاد برش‌های جراحی در روش سنتی لیفت صورت، بخش‌های مختلف صورت را می‌کشد و بالا می‌برد. در لیفت با نخ دو نوع اصلی نخ یا بخیه قابل‌استفاده وجود دارد: نخ‌های آزاد و شناور دندانه‌دار یا نخ‌های خاردار که نیازی به معلق ماندن آن‌ها برای حفظ کشیدگی پوست نیست؛ نوع دوم نخ‌های نرم و معلق هستند که برای ایجاد یک ساختار پایدار برای چهره یا پوست سر به تکیه‌گاه نیاز دارند. عوارض لیفت با نخ بسیار ناچیز بوده و در صورت مراقبت مناسب نتایج بسیار خوبی بهمراه دارد .به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است