کاشت ابرو با موی طبیعی

A beautiful portrait of a fair-haired young woman with beautiful hair,grey eyes,sweet smile and beautiful eyebrows,dressed in a white t-shirt with a deep neckline,isolated on a gray background.

عمل کاشت ابرو، یک عمل ظریف و حساس برای بازیابی مو است که به بالاترین درجه مهارت و تجربه نیاز دارد. ابروی کاشته شده از جمله مهم‌ترین اجزاء زیباکننده چهره است که تأثیر زیادی در جوانی و شادابی هر فرد دارد و علاوه بر آن، در مواردی به عنوان عمل ترمیمی انجام می‌شود و هدف آن، بازسازی حالت اصلی و طبیعی صورت و یا بالابردن ابرو می‌باشد.

علت‌ها و دلایل ریزش ابرو


ریزش ابرو می‌تواند علت‌های مختلفی داشته باشد. بعضی از بیماری‌ها مانند کمبود هورمون تیروئید می‌تواند فرد بیمار را در معرض خطر ریزش ابروها قرار دهد. دلیل دیگری که می‌تواندباعث ریزش کامل یا جزئی ابروها شود، کندن زیاد موهای آن با موچین و کشیدن ناگهانی تارهای موی آن می‌باشد. علاوه بر آن، مصدومیت یا سوانح مختلف هم می‌تواند باعث ریزش ابرو شود. همچنین ریزش ابرو می‌تواند ناشی از انجام عمل جراحی برای بیماری سرطان پوست و یا سایر جراحی‌های مربوط به ناحیه ابرو باشد. بعضی از افراد از بدو تولد، ابروهای کم پشت و نازکی دارند و می‌خواهند با انجام عمل کاشت ابروی طبیعی، به ابروهای پرپشت‌تر و برجسته‌تری دست پیدا کنند که شکل چشم‌ها و صورت آن‌ها را زیباتر کند و در مجموع باعث جذاب‌تر شدن آن‌ها شود.

ما تلاش کرده‌ایم تا فرایند جراحی کاشت ابرو را تا جایی که ممکن است به صورت سازگار با شرایط متقاضیان انجام دهیم و تجارب ارزشمند خود را با افتخار در خدمت هر یک از مراجعه‌کنندگان قرار می‌دهیم و نتایج بسیار خوبی را برای آنان به ارمغان می‌آوریم. ما به خوبی می‌دانیم که اقدام برای تغییر دادن اجزاء چهره یک شخص تا چه حد می‌تواند مهیج و حساس باشد.

افراد مناسب برای کاشت ابرو


می‌توان گفت تقریباً همه افراد می‌توانند کاندید عمل کاشت ابرو طبیعی باشند. اما نکته کلیدی در تعیین اینکه یک نفر کاندید خوبی برای این عمل باشد، شناسایی علت ریزش ابرو در آن فرد است. در برخی از افراد، ریزش ابرو به خاطر بیماری‌های پزشکی خاصی است که لازم است آن بیماری اصلی قبل از انجام عمل کاشت مو، درمان شود. بنابراین نکته بسیار مهم آن است که ابتدا با یک جراح باتجربه و ماهر مشورت کنید تا علت ریزش ابروهای شما را شناسایی و آن را با روش کاشت ابروی مناسب درمان نماید.

کاشت ابرو در خانم‌ها

ابروی خانم‌ها، ویژگی‌های خاص خود را دارد و از نظر شکل و موقعیت، کاملاً با ابروی آقایان متفاوت است. در اغلب موارد، ابروهای خانم‌ها معمولاً حالت کمانی‌شکل و برجسته‌تری دارد و فاصله آن از بالای چشم‌ها بیشتر از ابروی آقایان است. علاوه بر این ویژگی‌های کلی، ابروی هر خانم، خصوصیات منحصر به فردی دارد که با سایر خانم‌ها نیز متفاوت است. تفاوت حالت ابروها نقش مهمی در ایجاد حالت زیبا و زنانه در چهره هر فرد دارد. انتخاب یک مدل مناسب ابرو برای یک خانم، موضوعی است که نیاز به تفسیر هنرمندانه دارد و برای هر یک از مراجعین، جای بحث زیادی در این زمینه وجود دارد. ابرویی که به زیبایی و بامهارت کاشته شده باشد، نه تنها باید چشم فرد را به نحو مناسبی زینت دهد، بلکه باید حالت زنانه‌ای داشته باشد که بتواند زیبایی زنانه از دست رفته در چهره یک فرد را بازگرداند. خانم‌ها می‌خواهند که بعد از عمل کاشت مو ابرو طبیعی ، چهره زیباتر و زنانه‌تری داشته باشند و این هدفی است که همیشه خانم‌ها از انجام عمل کاشت ابرو مد نظر دارند.

4

کاشت ابرو در آقایان

 آقایان نیز با روند فزاینده‌ای در حال تشخیص اهمیت بسیار زیاد ابروها در افزایش جذابیت‌های مردانه خود هستند. یک ابروی مردانه معمولاً در فاصله کمتری از چشم‌ها قرار می‌گیرد و ضخیم‌تر، صاف‌تر و بلندتر از ابروی خانم‌ها می‌باشد. هر چند این‌ها فقط برخی ویژگی‌های کلی برای ابروی مردانه محسوب می‌شود، اما جزئیات آن تا حد زیادی در هر فرد متفاوت است و بسته به جنسیت، نژاد و سایر خصوصیات چهره می‌تواند متغیر باشد. وقتی که ابروی یک فرد، مشخصات کلی یک ابروی مردانه را داشته باشد و سپس با انجام عمل‌های لازم، جزئیات آن نیز مطابق با ویژگی‌های آن فرد تنظیم شود، می‌تواند نتایج ایده‌آلی به دنبال داشته و تأثیر زیادی در بهبود جذابیت‌‌ها و خصوصیات مردانه در چهره یک فرد داشته باشد. از آنجا که چشم‌های هر فرد مرکز اصلی توجه مخاطبین و طرف‌های صحبت او در جامعه به شمار می‌رود، بنابراین وقتی که ابروهای یک مرد به روش مناسبی بازسازی گردد، تأثیر ناخودآگاه آن بر مخاطب می‌تواند هم ظریف و هم عمیق باشد.

2013-03-19-maleeyebrowtransplant-maleeyebrowtransplant

روش کاشت ابرو


از لحاظ تکنیک‌هایی که در زمان انجام عمل کاشت ابرو مورد استفاده قرار می‌گیرد، ضرورت دارد که متخصصی که این عمل را انجام می‌دهد، دقت و توجه زیادی نسبت به جزئیات فنی داشته باشد و در عین حال، ذوق هنری بی‌نظیری هم از خود نشان دهد. زاویه ابرو که برای هر کسی منحصربه‌فرد است، پیچش طبیعی ابرو و حالت کمانی شکل آن، مهم‌ترین ویژگی‌هایی هستند که در مجموع، یک ابرو را جذاب و زیبا می‌کنند و هدف نهایی از عمل کاشت ابرو نیز اصلاح همین ویژگی‌ها می‌باشد.

در زمان عمل جراحی کاشت ابرو، ریزترین موها، یکی یکی از قسمت پشت سر بیمار برداشته می‌شود. هر یک از  گرافت‌ها معمولاً شامل یک تار مو می‌باشد، اما ممکن است برای موهایی که خیلی ریز هستند، بعضاً از گرافت‌های دارای 2 تار مو برای کاشت در قسمت‌های داخلی ابرو استفاده شود. هر یک از گرافت‌های مو ابتدا با دقت آماده می‌شود و سپس با ظرافت خاصی در قسمتی از ابرو که دچار ریزش شده است، قرار داده می‌شود. نکته بسیار مهم در این زمینه آن است که زاویه هر یک از تارهای موی ابرو باید به طور صحیح و در راستای جهت رویش طبیعی ابرو تنظیم شود تا حالت نهایی ابرو بعد از عمل نیز طبیعی باشد. زاویه موهای ابرو باید بسیار همسطح پوست باشد و شکل آنها در سمت نزدیک به بینی به صورت یک گُرز در حال تشعشع می‌باشد و هر چه به سمت دُم ابرو پیش می‌رود، حالت هاشورهای متقاطع پیدا می‌کند.

نتایج کاشت ابرو


صرف نظر از اینکه چه عاملی باعث ریزش ابروها شده باشد، بهترین و مؤثرترین راهکار برای بازیابی شکل دلخواه آن، انجام جراحی کاشت مو می‌باشد. سرعت رشد موهایی که در ناحیه ابرو کاشته می‌شوند، در ابتدا مشابه با موهای ناحیه دهنده در پوست سر خواهد بود، اما به مرور زمان (مخصوصاً بعد از سال اول یا دوم) سرعت رشد آنها کاهش پیدا می‌کند و به حالت مشابه با رشد طبيعي موی ابرو درمی‌آید. این تغییر در سرعت رشد موها به خاطر تأثیر پوست ناحیه ابرو بر رشد موها می‌باشد. به طوری که پوست این ناحیه بر سرعت رشد موها اثر منفی می‌گذارد. این اثر تحت عنوان "غالبیت ناحیه پذیرنده" نامیده می‌شود.

هزینه کاشت ابرو


برای افراد مختلف هزینه کاشت ابرو متفاوت است؛ قیمت کاشت ابرو به ویژگی‌های خاص هر فرد از جمله سطح کاشت ابروهای جدید، ضخامت و تراکم ابرو و تعداد گرافت‌های مورد نیاز برای ایجاد ابرویی با حالت طبیعی و زیبا بستگی دارد. قیمت کاشت ابرو با درنظر رفتن عوامل مختلف، در جلسه مشاوره برای شما تعیین خواهد شد.

بهبودی بعد از عمل کاشت ابرو


به طور کلی، ریکاوری بعد از جراحی کاشت ابرو به کمتر از 24 ساعت زمان نیاز دارد. معمولاً در روز بعد از انجام عمل، شما می‌توانید اغلب فعالیت‌های روزانه خود را از سر بگیرید، هر چند توصیه می‌شود که به منظور جلوگیری از عوارض کاشت ابرو و کاهش خطر خونریزی در ناحیه ابرو، تا یک هفته بعد از عمل، از انجام فعالیت‌های شدید خودداری کنید. شما می‌توانید در روز بعد از انجام عمل به محل کار خود باز گردید، البته خیلی از افراد ترجیح می‌دهند که چند روز بعد از عمل را مرخصی بگیرند. در محل تار موهای کاشته شده، پوسته پوسته‌های ریزی تشکیل می‌شود که بعد از چند روز می‌ریزد. همچنین ممکن است مقدار کمی ورم در ناحیه ابرو به وجود بیاید.

فرآیند کاشت ابرو چه مدت طول می‌کشد؟


زمان لازم برای عمل کاشت ابرو به سطحی از ابرو که دچار ریزش شده است، بستگی دارد و برای نقاط مختلف ابرو می‌تواند از 1 تا 4 یا 5 ساعت متغیر باشد. همچنین اگر همزمان با عمل کاشت ابرو، عمل‌های دیگری برای درمان ریزش مو نیز انجام شود، ممکن است به زمان طولانی‌تری برای دستیابی به بهترین نتایج ممکن لازم باشد.

دوره استراحت بعد از عمل چقدر است؟


بعد از عمل کاشت ابرو، به استراحت طولانی مدت نیازی نیست. در محل بریدگی‌های ایجاد شده برای کاشت تارهای مو ممکن است کمی قرمزی دیده شود. این حالت می‌تواند 1 تا 2 هفته ادامه داشته باشد، اما به فاصله بسیار کوتاهی بعد از انجام عمل می‌توانید اغلب فعالیت‌های عادی خود را دوباره شروع کنید.به این پست امتیاز دهید.
کاشت ابرو با موی طبیعی
5 از 2 رای