کشیدن (لیفتینگ و سفت کردن) و درمان افتادگی پوست صورت

وقتي که ما پير مي‌شويم، يا وزن خود را به مقدار زيادي کم مي‌کنيم و يا هنگامي که به مدت‌هاي طولاني در معرض نور آفتاب و پرتوهاي ماوراء بنفش موجود در آن قرار داشته باشيم، پوست صورت ما شروع به شُل شدن مي‌کند و دچار افتادگي مي‌شود. اين به دليل از دست رفتن نرمي و انعطاف پذيري پوست صورت است که البته براي پوست هر قسمت ديگر از بدن هم ممکن است اتفاق بيفتد. افتادگي پوست بيشتر در قسمت صورت، گردن، بالاي بازوها، سينه و ناحيه شکم شايع مي‌باشد. ما چندين روش درماني مختلف براي کشيدن و سفت کردن پوست و همچنین کوچک کردن بازو ارائه مي‌کنيم که بهترین روش به صورت اختصاصي براي کشيدن پوست صورت (لیفتینگ پوست صورت)و افزايش شادابي و لطافت چهره شما انتخاب می‌شود. هزینه لیفتینگ صورت بسته به روش انتخابی برای افراد مختلف، متفاوت خواهد بود.

 

براي ارزيابي وضعيت پوست خود و تعيين بهترين روش درماني براي کشيدن پوست صورت (لیفتینگ صورت) و دستيابي به چهره زيبا وشادابي که هميشه دوست داشته‌ايد، می‌توانید که يک نوبت مشاوره اوليه با دکتر طرزي تعيين کنيد.

چه عاملي باعث افتادگي پوست مي‌شود؟


افزايش سن و مواجهه طولاني مدت با پرتوهاي ماوراء بنفش موجود در نور آفتاب موجب پير شدن و افتادگي پوست از طريق فرايندي به نام "پيري ناشي از نور" مي‌شود. شل شدن و افتادگي پوست همراه با از دست رفتن لطافت و انعطاف‌پذيري آن به عنوان مشهودترين نشانه‌هاي فرايند پيري ناشي از نور شناخته مي‌شوند. علاوه بر آن، چندين فرايند بيولوژيکي ديگر هم در شل شدن و افتادگي پوست نقش دارند که از مهم‌ترين آنها مي‌توان به تسريع در روند تخريب کلاژن در بافت پوست، کاهش تعداد فيبروبلاست‌ها (سلول‌هايي که رشته‌هاي کلاژن را توليد مي‌کنند) و نيز کاهش فزاينده تعداد شبکه‌هاي مويرگي که موجب افت قابل ملاحظه تأمين عناصر غذايي براي بافت پوست مي‌شود، اشاره کرد. با انجام يک عمل زيبايي پوست که به طور مؤثر و کارآمدي انجام شود، مي‌توان اين فرايندهاي منجر به پيري را در پوست اصلاح کرد به رفع شل شدگی پوست پرداخت و پوستي سالم‌تر، لطيف‌تر و زيباتر داشت.

مزاياي کشيدن پوست صورت بدون انجام جراحي


 

مهم‌ترين مزاياي عمل کشيدن پوست  صورت عبارت است از:

  • کشيدن پوست صورت و سفت کردن پوست بدون انجام عمل‌هاي جراحي تهاجمي
  • عدم نياز به استراحت بعد از عمل
  • هزينه کمتر نسبت به عمل جراحي زيبايي
  • عملکرد بسيار خوب و ايده‌آل براي افراد جواني که دچار افتادگي خفيف پوست شده‌اند.

روش‌هاي موجود براي عمل زيبايي کشيدن پوست صورت


Her best friend

هايفوتراپي

هايفوتراپي در عمل، تنها روش غيرتهاجمي براي کشيدن پوست صورت است که توسط سازمان غذا و داروي آمريکا (FDA) مورد تأييد مي‌باشد. اين عمل به طريق غيرجراحي موجب لیفت گردن، زير چانه و لیفت پیشانی مي‌شود. در عمل هايفوتراپي، از طريق رساندن انرژي امواج اولتراسوند تمرکز يافته به سلول‌هاي لايه پايه‌اي در عمق پوست، توليد کلاژن در اين سلول‌ها تحريک مي‌شود. عوارض لیفت صورت بدون جراحی با این روش بسیار ناچیز می باشد .سلول‌هاي عمقي، در واقع همان قسمتي از پوست است که در عمل جراحي زيبايي بر روي آن کار مي‌شود، منتها در عمل هايفوتراپي، تحريک اين سلول‌ها بدون نياز به بريدن پوست و بدون تخريب لايه‌هاي سطحي آن انجام مي‌گيرد. و موجب سفت شدن پوست میگردد . انرژي حاصل از امواج اولتراسوند موجب القاي يک واکنش طبيعي در لايه زاينده پوست و توليد کلاژن تازه و جديد در پوست مي‌شود. با وجود آنکه عمل هايفوتراپي در مقايسه با عمل جراحي زيبايي صورت نمي‌تواند نتايج بهتري در رفع افتادگی پوست داشته باشد، اما يک روش غيرتهاجمي بسيار خوب است که کارآيي آن در آزمايش‌هاي کلينيکي کاملاً به اثبات رسيده است. علاوه بر آن، با توجه به اينکه در روش هايفوتراپي تنها از انرژي امواج اوتراسوند استفاده مي‌شود، بنابراين يک روش کاملاً ايمن براي تمامي انواع پوست‌ها شناخته مي‌شود.

اسمارت لیپو (Smartlipo)

در گذشته عمل کشيدن پوست صورت  و لیفت پوست گردن تنها از طريق ايجاد بريدگي‌هايي در اطراف گوش‌ها و برداشتن پوست اضافه از محل اين بريدگي‌ها امکان‌پذير بود. اما امروزه با روش اسمارت ليپو از امواج ليزر پُرانرژي استفاده مي‌شود که توسط پوست جذب شده و انرژي گرمايي حاصل از آنها موجب گرم شدن محل اتصال پوست به بافت همبند زيرين آن و القاي توليد کلاژن جديد در پوست مي‌شود. اين فرايندها باعث آغاز يک روند طبيعي و مستمر از کشيده شدن و سفت شدن پوست صورت و نيز فرم‌دهي صورت از طريق ليپوليز چربي‌هاي آن مي‌شود. اين عمل را مي‌توان با ايجاد منافذ ريزي در پوست زير نرمه گوش و يا در زير چانه به منظور دسترسي ليزر به عمق پوست انجام داد. پيامد اين عمل، رفع افتادگی پوست زير چانه و گونه‌ها و کشيده شدن لايه سطحي پوست صورت، با حداقل زمان استراحت و بهبودي بعد از عمل مي‌باشد. نتايج اين عمل هم خيلي سريع بروز پيدا مي‌کند و هم به مرور زمان بيشتر مشخص مي‌شود. همچنين، از آنجا که انرژي ليزر مستقيماً به محل لايه زيرين پوست هدايت مي‌شود، بر خود لايه سطحي پوست هيچ تأثيري نمي‌گذارد و به همين دليل،عوارض لیفت صورت با این روش بسیار ناچیز است و اين عمل تقريباً براي تمامي انواع پوست‌ها با ساختارها و رنگ‌هاي مختلف، مناسب مي‌باشد. انجام اين عمل به سادگي و در عرض کمتر از يک ساعت تحت شرايط بي‌حسي موضعي قابل انجام است. ممکن است در زمان عمل، علاوه بر بي‌حسي موضعي، يک داروي ضد اضطراب ملايم هم به بيمار داده شود. عملکرد راحت و تأثيرگذاري هدفمند اين عمل بر بافت‌هاي خاص مورد نظر در پوست، اين عمل را به گزينه‌اي ايده‌آل براي بيماراني که مي‌خواهند بهترين نتايج ممکن را با حداقل زمان استراحت بعد از عمل بگيرند، تبديل ساخته است.

2

کشيدن پوست صورت با عمل راديوفرکانسي (آر اف)

عمل راديوفرکانسي، روشي ايمن و کارآمد براي فرم‌دهي و کشيدن پوست صورت بدون نياز به استراحت بعد از عمل مي‌باشد. بر خلاف بسياري از روش‌هاي ديگر مبتني بر ليزر که براي جوانسازي پوست مورد استفاده قرار مي‌گيرند، انرژي امواج آر اف را مي‌توان با ايمني و کارآيي بالايي براي اغلب انواع و رنگ‌هاي پوست استفاده کرد. در جوانسازی پوست با rf ، انرژي راديوفرکانسي، لايه زيرين پوست را گرم مي‌کند و باعث القاي توليد کلاژن در پوست مي‌شود. در نتيجه، چين و چروک و افتادگي پوست برطرف مي‌شود و به کشيده شدن پوست زير چانه و صاف کردن خط اخم و خطوط خنده در صورت کمک مي‌کند. در زمان انجام تکنیک آر‌اف فرکشنال ، گرمايي در حد متوسط تا شديد در زير پوست احساس مي‌شود، اما نيازي به استفاده از بي‌حسي وجود ندارد. بعد از انجام عمل کشیدن پوست صورت (لیفتینگ صورت) هم شما مي‌توانيد بلافاصله فعاليت‌هاي عادي و روزمره خود را از سر بگيريد. براي دستيابي به نتايج مطلوب لازم است که اين عمل در چند جلسه متوالي انجام شود. نتايج آن هم ممکن است خيلي زود بعد از عمل قابل مشاهده باشد، اما آثار اصلي آن در بهبود وضعيت پوست در فاصله سه ماه بعد از آخرين جلسه درماني قابل مشاهده خواهد بود.

لايه‌برداري پوست با ليزر

گسترش تدریجی چروک‌های صورت اعم از خطوط ریز سطحی و یا چروک‌ها و تاخوردگی‌های عمقی به عنوان اولین نشانه آسیب‌های تجمعی بر پوست و علائم اجتناب‌ناپذیر پیری به شمار می‌رود. پیری زودرس و چروکیدگی پوست می‌تواند در اثر مواجهه بیش از حد با نور آفتاب و چندین عامل محیطی دیگر، سرعت بیشتری پیدا کند. همه این عوامل باعث شده است که امروزه پیری زودرس بیشتر از هر زمانی در گذشته شیوع پیدا کند. در نتیجه، همه افرادی که از اثرات مخرب نور آفتاب بر پوست خود رنج می‌برند، چه مردان و چه زنان به دنبال آن هستند که این آثار پیری و چروکیدگی پوست را از طریق عمل جراحی پلاستیک صورت برطرف کنند. عمل جراحی همچنین می‌تواند ظاهر ناخوشایند جای جوش‌ها و عوارض پوستی پیش‌سرطانی به نام کراتوزیس را برطرف نماید. از جراحی لیزر می‌توان برای لایه‌برداری پوست صورت و رفع چروک‌های ناشی از تابش زیاد آفتاب، چروک‌های اطراف چشم و جای جوش و آکنه در صورت استفاده کرد. در عمل لایه‌برداری پوست با آر اف فرکشنال ، قسمتی از اپیدرم یا همان لایه سطحی پوست برداشته می‌شود و لیزر به لایه زاینده پوست نفوذ می‌کند و در آنجا تولید کلاژن جدید را القاء می‌نماید. به این ترتیب خطوط و چروک‌های لایه سطحی پوست برطرف می‌شود و رنگ و ساختار پوست به طور قابل ملاحظه‌ای بهبود پیدا می‌کند.

249_zoom-1024x791

کشیدن پوست با نخ (PDO)

عمل فرم‌دهی پوست با نخ، بهترین عمل زیبایی برای کشیدن پوست شُل شده و افزایش لطافت پوست در هر نقطه از بدن می‌باشد. لیفتینگ با نخ هم از طریق افزایش تجزیه چربی‌های زائد در صورت و هم القاء تولید کلاژن جدید در بافت پوست، تأثیر خود را به جا می‌گذارد. روش PDO یک روش درمانی اختصاصی برای بیمار است که می‌توان آن را بر اساس نیازهای شما در هر زمان تنظیم کرد و یا آن را با عمل‌های دیگری از قبیل پلاسمای غنی از پلاکت، تزریق ژل و تزریق بوتاکس ترکیب نمود تا نتایج بسیار بهتری از آن به دست آید.

نخ‌های رشته‌ای آنتی میکروبیال و قابل جذب که برای عمل لیفت صورت با نخ مورد استفاده قرار می‌گیرند، یک خاصیت لطیف‌کنندگی و سفت‌کنندگی پوست دارند که شدت بروز آثار آن در بهبودی ساختار پوست، بعد از حدود 6 ماه به حداکثر خود می‌رسد و در اثر تولید کلاژن بیشتر، یک ساختار لطیف و بادوام در پوست صورت ایجاد می‌کند. نتایج این عمل تا حدود دو تا سه سال ماندگاری دارد و در هر زمانی که بخواهید می‌توانید آن را تجدید کنید.

این عمل به طور خاص برای کاهش گردشدگی صورت و گونه‌ها و فرم‌دهی دوباره اجزای صورت کارآیی دارد. زیرا استفاده از نخ‌های ریز برای شکل‌دهی صورت باعث ایجاد تغییراتی در عملکرد بافت‌های چربی می‌شود و آنها را به سمت بافت‌های رشته‌ای و محکم پوست که چربی در اصل در آنجا مورد نیاز است، منتقل می‌کند.

4

عمل جراحی لیفت صورت

عمل لیفت صورت معمولاً چندین ساعت زمان می‌برد و در صورتی که بخواهید دو یا چند عمل دیگر را نیز به صورت ترکیبی با این عمل انجام دهید، ممکن است زمان آن خیلی طولانی‌تر شود. به طوری که بعضی از جراحان ترجیح می‌دهند که عمل‌های طولانی و سخت را در دو جلسه جداگانه انجام دهند.

بریدگی‌هایی که برای جراحی لیفتینگ صورت ایجاد می‌شود معمولاً از قسمت بالای خط رویش مو در شقیقه‌ها شروع می‌شود و در امتداد یک خط طبیعی در جلوی گوش (و یا دقیقاً در داخل غضروف گوش خارجی) امتداد می‌یابد و از پشت نرمه گوش به پایین پوست سر می‌رسد. اگر لازم باشد که کشیدن پوست گردن هم انجام می شود ، احتمالاً یک بریدگی کوچک هم در پوست زیر چانه ایجاد می‌شود.

به طور کلی با تقبل هزینه لیفت صورت کاری که جراحان در عمل لیفت صورت انجام می‌دهند آن است که بافت پوست را از چربی‌ها و عضلات زیر آن جدا می‌کنند. ممکن است بافت چربی اضافه‌ای که در اطراف گردن و چانه انباشته شده است نیز بریده شده و یا قسمت‌هایی از آن برداشته شود تا شکل گردن و چانه بهتر شود. سپس جراح که جراحی لیفت صورت را انجام می دهد، عضلات و غشای زیر پوست را سفت می‌کند و سپس پوست روی آن را می‌کشد و قسمت اضافی آن را جدا می‌کند. در نهایت، بریدگی‌های موجود در پوست و بافت‌های زیرین آن به وسیله بخیه بسته می‌شود. همچنین ممکن است از گیره‌های فلزی بر روی پوست سر نیز استفاده شود.

بعد از پایان جراحی ممکن است یک لوله کوچک و نازک به صورت موقتی در زیر پوست شما در قسمت پشت گوش قرار داده شود تا در صورتی که هر گونه خون و مایعات در زیر پوست جمع شود، آن را تخلیه نماید. همچنین ممکن است که جراح سر شما را با يک بانداژ نسبتاً شُل، پانسمان کند تا احتمال خون‌مردگی و تورم پوست به حداقل برسد. برای اطلاع دقیق از هزینه لیفتینگ صورت هم باید با پزشک مشورت نمایید.به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است