کوچک کردن سینه با جراحی (ماموپلاستی کاهش)

6

باوجوداینکه داشتن سینه‌های بزرگ یکی از نشانه‌های زیبایی است اما واقعیت این است که برای بسیاری از خانم‌ها، مضرات داشتن سینه‌هایی با سایز بزرگ بسیار بیشتر از منافع آن است. کمر و گردن درد، وضعیت بدنی و حرکات ضعیف، دشوار بودن انجام فعالیت‌های ورزشی، ناراحتی، داشتن مشکل در پیدا کردن لباس مناسب و کم‌رویی ، افتادگی سینه همگی از عوامل احتمالی هستند که یک خانم تصمیم به عمل کوچک کردن سینه می‌گیرد.

جراحی زیبایی کوچک کردن سینه (ماموپلاستی کاهش) یکی از راه های کوچک کردن سینه است که برای حذف چربی اضافی، بافت غده‌ای و پوست سینه استفاده می‌شود تا سایز کلی سینه را کاهش دهد. نتایج کوچک کردن سینه می‌تواند واقعاً هیجان‌آور باشد. بیماران معمولاً با کاهش وزن سینه‌های خود، احساس بهتری دارند و درد شانه، کمر و گردن آن‌ها به‌مرورزمان کاهش می‌یابد. با انجام جراحی کوچک کردن سینه (ماموپلاستی کاهش)، نه‌تنها بیماران احساس بهتری می‌کنند، بلکه سینه‌ها بالاتر آمده، شکل آن جذاب‌تر شده و سینه‌بند و لباس‌ها متناسب‌تر می‌شوند.

افراد مناسب برای کوچک کردن سینه‌ها


 b13

باوجوداینکه کوچک کردن سینه‌ها برای تمام خانم‌هایی با سینه‌های بزرگ مناسب است اما جراحی مناسبی برای همه نیست. داوطلبین مناسب برای انجام این عمل، خانم‌هایی با سینه‌های بسیار بزرگ و سنگین نسبت به اندام خود هستند که منجر به مشکلاتی مانند گردن و کمردرد، وضعیت بدنی ضعیف و یا کم‌رویی شدید در آن‌ها می‌شود. بیماران باید از سلامتی خوبی برخوردار باشند و عادت خطرناک و نادرستی مانند سیگار کشیدن که می‌تواند تاثیرعمل را به خطر بیندازد، نداشته باشند. به‌علاوه، بیماران باید انتظارات واقع‌بینانه‌ای از نتایج عمل داشته باشند و نسبت به محدودیت‌های این عمل آگاه باشند. بیماران با علائم خاص و یا کسانی که نیاز دارند مقدار مشخصی بافت از آن‌ها خارج شود ممکن است تحت پوشش بیمه قرار بگیرند، اما معمولاً عمل‌های کوچک کردن سینه‌ (ماموپلاستی کاهش) که به‌طورکلی برای اهداف زیبایی انجام می‌شود تحت پوشش بیمه نیستند.

فرآیند جراحی کوچک کردن سینه


مشاوره

 در جلسه مشاوره، شما در مورد جنبه‌های بسیار مختلف جراحی کوچک کردن سینه (ماموپلاستی کاهش) با دکتر طرزی بحث و گفتگو می‌کنید. اولین گام این است که شما اهدافتان را برای عمل مطرح کنید و در مورد مقدار بافتی که از سینه خود که برای دستیابی به اعتمادبه‌نفس و راحتی بیشتر، می‌خواهید حذف کنید، تصمیم بگیرید.

مشاوره با دکتر طرزی فرصت ارزشمندی است تا در مورد اهداف و نگرانی‌هایتان صحبت کنید، سؤالات خود را در مورد شرایطتان بپرسید. شما همچنین می‌توانید مناسب بودن عمل جراحی ماموپلاستی و همچنین توانایی خود برای انجام عمل را ارزیابی کنید. همچنین در جلسه مشاوره می‌توانید در مورد هر عمل اضافی که می‌خواهید با عمل کوچک کردن سینه ترکیب شود، بحث و گفت‌وگو کنید. متخصصین جراحی زیبایی می‌توانند یکی از چندین تکنیک‌ مختلف جراحی را هنگام انجام جراحی کوچک کردن سینه استفاده ‌کنند. روش کوچک کردن سینه برای هر بیمار، بستگی به آناتومی سینه بیمار، نوع و مقدار بافتی که باید برداشته شود و نتیجه مورد نظر بیمار دارد.

درمان

به دلیل اینکه کوچک کردن سینه، عمل جراحی مهمی است، بیمار برای امنیت و راحتی به‌طور عمومی بی‌هوش می‌شود. جراحی کوچک کردن سینه (ماموپلاستی کاهش) به‌طورمعمول به‌صورت سرپایی انجام می‌شود و به‌طور میانگین 2 تا 3 ساعت طول می‌کشد. برش از اطراف هاله دور سینه )همان ناحیه‌ی سیاه‌رنگ در اطراف نوک سینه است) آغاز می‌شود و به‌صورت یک خط مستقیم تا زیر سینه ادامه پیدا می‌کند. برش اضافی در عمل کوچک کردن سینه برای سینه‌هایی با حجم زیاد و افتادگی شدید در محل برآمدگی سینه زده می‌شود. وقتی این برش‌ها ایجاد شد، چربی اضافی، پوست و بافت غده‌ای سینه حذف می‌شوند، سینه محکم شده و به طرف بالا کشیده و فرم داده می‌شود.

ریکاوری (بهبودی) کوچک کردن سینه

بعد از عمل کوچک کردن سینه (ماموپلاستی کاهش)، بیماران نیاز دارند چند روز اول را استراحت کنند و اغلب آن‌ها ممکن است بعد از 7 تا 10 روز حس کنند که می‌توانند به کارشان برگردند. در بیشتر موارد بخیه‌ی قابل‌جذب استفاده می‌شود بنابراین کشیدن بخیه معمولاً نیازی نیست. در طی دوران ریکاوری اولیه و چند هفته بعد، فعالیت شدید به‌ویژه آن‌هایی که قسمت‌های بالایی بدن را درگیر می‌کنند باید ممنوع و محدود شود، اما انجام ورزش‌های سبک قابل‌تحمل، تشویق می‌شود. بیماران نیاز دارند که سینه‌بند ویژه‌ای بپوشند که به فرآیند معالجه و جوش خوردن سینه‌ها کمک کند. ورم به‌تدریج در طی ماه‌ها فرومی‌نشیند اما بیماران می‌توانند نتایج اولیه را در ماه اول یا دوم بعد از عمل ببینند و ترمیم بعضی از علائم تقریباً فوری است.

نتایج نهایی عمل کوچک کردن سینه

به دلیل اینکه همه‌ی عمل‌های جراحی با ورم همراه هستند، شما باید صبور باشید تا نتایج نهایی عمل کوچک کردن سینه را ببینید. در هفته‌های اول ریکاوری عمل کوچک کردن سینه (ماموپلاستی کاهش)، سینه‌های شما متورم هستند و برش‌ها التیام نیافته‌اند که باعث می‌شود به نظر برسد سینه‌ها همچنان بسیار بزرگ‌اند. طی چند ماه بعد ورم فرومی‌نشیند و شما قادر خواهید بود نتایج نهایی را طی 6 ماه تا 12 ماه (بعد از عمل) ببینید.

خطرات و عوارض کوچک کردن سینه


عمل زیبایی معمولاً اگر توسط جراح زیبایی که دارای بورد تخصصی و صلاحیت در این زمینه است، انجام شود بسیار ایمن است؛ اما همیشه خطرات و عوارض کوچکی وجود دارد. دانستن این عوارض در زمان بهبودی برای بیماران اهمیت بالایی دارد. بعضی از عوارض احتمالی در کوچک کردن سینه عبارت‌اند از:

  • خونریزی
  • عوارض بخیه
  • به‌جای ماندن زخم
  • عفونت
  • التیام یافتن ضعیف
  • نتایج (اختلالات) ضعیف در زیبایی
  • رنگ‌پریدگی پوست
  • آسیب به نورون‌ها (سلول‌های عصبی)
  • تجمع مایع
  • زخم و جراحت باز

جایگزین عمل کوچک کردن سینه


لیپوساکشن سینه درمان جایگزین برای خانم‌هایی است که قصد دارند سایز سینه‌های خود را به دلیل درد، ناراحتی، وضعیت بدنی ضعیف و ناراضی بودن از شکل ظاهری آن، کم کنند. به‌طور سنتی، کوچک کردن سینه به عمل تهاجمی با برش‌های بزرگ و مدت زمان ریکاوری زیاد نیاز دارد؛ اما تکنیک مشابهی که برای لیپوساکشن (لیپو به معنای مربوط به چربی و ساکشن به معنای مکش است) بدن انجام می‌شود، همچنین می‌تواند برای حذف بافت چربی ناخواسته از سینه‌ها استفاده شود و سینه‌ای با اندازه و شکل جدید ایجاد کند. لیپوساکشن به همراه زیبایی موضعی انجام می‌شود و یک پروسه‌ی سرپایی است. برش‌های کوچکی در چین‌خوردگی سینه صورت می‌گیرد تا بافت چربی اضافی در این پروسه که کمتر از 3 ساعت به طول می‌انجامد مکیده شود. بیشتر بیماران می‌توانند همان روز به خانه برگردند و بعد از 1 تا 2 روز استراحت به کارشان برگردند. ریکاوری کامل، کل هفته طول می‌کشد. کوچک کردن سینه از طریق لیپوساکشن می‌تواند دید جدیدی را ایجاد کند که به بیماران کمک کند که از فعالیت‌هایی مانند ورزش، فعالیت بدنی، رقص و فعالیت‌های دیگری که احتمالاً قبلاً از آن‌ها لذت نمی‌بردند، لذت ببرند.

سؤالات رایج پرسیده شده در مورد کوچک کردن سینه


آیا جراحی کوچک کردن سینه باعث می‌شود سینه‌های من جوان‌تر به نظر برسند؟

کوچک کردن سینه فقط خارج کردن حجمی (از چربی) نیست، بلکه این پروسه با تکنیک‌هایی از لیفتینگ سینه (لیفت سینه) سینه نیز همراه شده. به‌علاوه، کوچک‌تر، سبک‌تر و محکم‌تر شدن سینه‌ها باعث می‌شود سینه‌ها بعد از جراحی کوچک کردن، چابک‌تر و بالاتر به نظر بیایند. زیرا بافت آویزان کمتری وجود دارد که سینه‌ها را به طرف پایین بکشد. سایز سیاهی دور نوک سینه‌ها هم کاهش می‌یابد. همچنین با فرم دادن به سینه‌ها طی عمل جراحی کوچک کردن، سینه‌ها بعد از عمل، بالاتر و ظاهر جوان‌تر دارند.

آیا جراحی کوچک کردن سینه می‌تواند نامتقارن بودن سینه‌ها را برطرف کند؟

البته. عمل کاهش، به سینه‌ها فرم می‌دهد و آن‌ها را بالا می‌آورد. خارج کردن چربی، پوست و بافت غده‌ای برای دست‌یابی به نتایج زیبایی مطلوب نیاز است. این پروسه برای هر بیمار سفارشی و اختصاصی است، به این معنا که خانم‌هایی با سینه‌های نامتقارن مقداری بافت از سینه‌هایشان خارج می‌شود تا سینه‌ها هر دو کوچک‌تر و متقارن‌تر به نظر آیند.

آیا جای زخم قابل مشاهده‌ای بعد از عمل کوچک کردن وجود خواهد داشت؟

به دلیل روشی که در این پروسه انجام می‌شود، بعد از عمل جراحی تعدادی جای زخم قابل مشاهده وجود خواهد داشت. اما جای زخم در 1 سال اول یا مدتی بعد از جراحی، کمرنگ‌تر می‌شود. جای زخم ناشی از جراحی کوچک کردن سینه (ماموپلاستی کاهش) در ناحیه‌ی areola (پوستی در اطراف نوک سینه) و به‌طور مستقیم تا زیر سینه قرار دارد و ممکن است گسترش بیشتری داشته باشد که بستگی به مقدار حجم خارج شده دارد.

چگونه بدانم که چه حجمی از بافت سینه باید خارج شود؟

شما و جراحتان در مورد سایز و شکل مطلوب موردنظر شما باهم بحث می‌کنید. در این زمان جراح شما مقدار حجمی که باید خارج شود را تعیین می‌کند. بهتر است به نتایج جراحی نسبت به مقدار بافت خاج شده، بیشتر تمرکز کنید.

جراحی کوچک کردن بر توانایی من در شیر دادن به کودکم تأثیر دارد؟

کاهش توانایی در شیر دادن نگرانی رایج خانم‌ها در مورد جراحی کوچک کردن پستان است. برخی از خانم‌ها می‌توانند بعد از عمل کوچک کردن سینه (ماموپلاستی کاهش) هم شیر دهند. اما ممکن است تاثیر کوچکی بر روی شیر دادن شما بگذارد.به این پست امتیاز دهید.
کوچک کردن سینه با جراحی (ماموپلاستی کاهش)
5 از 1 رای