کوچک کردن و رفع افتادگی شکم، پهلو و سینه بعد از زایمان و سزارین

4

بدون شک زایمان یکی از ارزشمندترین تجربه‌های یک زن است که همیشه در ذهن او خواهد ماند. با این حال تأثیرات فیزیکی بارداری و زایمان می‌تواند برای برخی زنان ناخوشایند باشد؛ در بیشتر مواقع این تأثیرات فیزیکی دائمی هستند. متأسفانه بعد از زایمان برخی از مناطق بدن به طور کامل به حالت قبلی خود برنمی‌گردند. به طور معمول، ظاهر شکم و سینه‌ها بیشتر تحت تأثیر بارداری قرار می‌گیرد و اغلب عدم رسیدن به تناسب اندام بعد از زایمان یک تأثیر منفی روی اعتمادبه‌نفس فرد می‌گذارد.

برای بسیاری از زنان، مادر بودن به این معنی است که نیازهای خانواده را مقدم بر نیازهای خود بدانید؛ اما به خاطر داشته باشید که مراقبت از دیگران نباید مانع مراقبت از خودتان شود. امروزه زنان بیش از پیش برای دریافت عمل‌های زیبایی تحت عنوان «عمل تناسب اندام مادر بعد از زایمان» به کلینیک ما مراجعه می‌کنند تا اندامشان مانند روزهای قبل از حاملگی شود و اعتماد به نفس خود را افزایش دهند.

عمل کوچک کردن شکم بعد از زایمان چیست؟


where-to-measure-your-hip-contou1111r

عمل کوچک کردن شکم بعد از زایمان می‌تواند شامل یک یا چندین عمل باشد و هدف آن بازگرداندن تغییرات فیزیکی است که در طول بارداری و بعد از زایمان روی بدن ایجاد شده‌اند. زنانی که از افتادگی سینه‌هایشان راضی نیستند، می‌توانند برای درمان افتادگی سینه خود از عمل‌های بزرگ و برجسته کردن سینه بهره ببرند؛ برخی از این عمل‌ها عبارتند از:

  • بالا بردن سینه: چربی و پوست اضافی که در طول بارداری در سینه‌ها انباشته شده‌اند، اغلب بعد از زایمان از بین می‌روند و سینه‌ها را دچار افتادگی می‌کنند. عمل جراحی بالا بردن سینه با کشیدن سینه‌ها به یک موقعیت بالاتر و برداشتن پوست اضافی آن‌ها، برای درمان افتادگی سینه موثر است و سینه‌ها را نرم‌تر، هموارتر و خوش‌فرم‌تر می‌کند.
  • بزرگ و برجسته کردن سینه با استفاده از پروتز: مادرانی که می‌خواهند سینه‌های خود را یک پله بیشتر از روش بالا بردن سینه، بزرگ و برجسته کنند و حجم آن را افزایش دهند، می‌توانند از این روش بهره‌مند شوند. جراحان پلاستیک ما می‌توانند حجم سینه‌های شما را طوری افزایش دهند که مناسب چارچوب بدنی شما باشد. متخصصین جراحی زیبایی می‌توانند یکی از چندین تکنیک‌ مختلف جراحی را هنگام انجام جراحی کوچک کردن سینه استفاده ‌کنند. روش کوچک کردن سینه برای هر بیمار، بستگی به آناتومی سینه بیمار، نوع و مقدار بافتی که باید برداشته شود و نتیجه مورد نظر بیمار دارد.

زنانی که از وجود پوست اضافی و کشیده شده در شکم، از برآمدگی عضلات شکم و یا از ذخیره‌های چربی رنج می‌برند می‌توانند از عمل‌های زیبایی زیر بهره‌مند شوند:

  • عمل جراحی زیبایی شکم: کوچک کردن شکم بعد از زایمان (عمل جراحی ابدومینوپلاستی) یکی از قابل‌مشاهده‌ترین تغییرات فیزیکی بعد از بارداری را برطرف می‌کند و آن تغییرات ایجاد شده روی شکم است. كوچك كردن شكم بعد از سزارين عضلات شکم را سفت می‌کند، پوست آن را می‌کشد، سپس پوست اضافی را برمی‌دارد و در نهایت یک ظاهر نرم، هموار و ورزشی برای شکم ایجاد می‌کند.
  • عمل کوچک کردن شکم بعد از زایمان به صورت جزئی
  • لیپوساکشن: یکی از محبوب‌ترین عمل‌های جراحی پلاستیک و جراحی شکم که امروزه انجام می‌شود، لیپوساکشن است. لیپوساکشن شکم و دیگر نواحی مستعد انباشت چربی می‌تواند شما را از شرّ ذخایر چربی‌های سرسخت و اضافی که در نواحی مختلف بدن وجود دارند، راحت کند. این عمل به ویژه برای چربی‌هایی مفید است که حتی نسبت به سخت‌ترین رژیم‌های غذایی و برنامه‌های ورزشی نیز مقاوم هستند.لیپوساکشن شکم از متداولترین نوع لیپوساکشن می باشد .
  • کرایولیپولیز: کرایولیپولیز از یک فرایند خنک‌کننده استفاده می‌کند تا سلول‌های چربی را به اصطلاح فریز و تخریب کند. از آنجایی که فقط سلول‌های چربی زیرپوستی تحت تأثیر قرار می‌گیرند، بافت‌های اطراف به هیچ‌وجه آسیبی نمی‌بینند و این منجر به بهبودی سریع‌تر بیمار می‌شود. بعد از اینکه سلول‌های چربی متبلور شدند، سیستم بدن به طور خود به خود ذخایر چربی را مورد هدف قرار می‌دهد و به طور طبیعی آنها را از بدن دفع می‌کند.

اگرچه عمل‌های زیبایی بدن، مانند کوچک کردن شکم بعد از سزارین محبوب‌ترین گزینه‌های کوچک کردن شکم بعد از زایمان هستند؛ با این حال بسیاری از زنان مایل‌اند به ظاهر چهره و وضعیت کلی پوست خود نیز رسیدگی کنند. بدون شک هورمون‌ها و نوسانات وزن در حین و بعد از بارداری می‌تواند عوارضی روی پوست باقی بگذارد. ما نگرانی‌های شما را درک می‌کنید و می‌توانیم با روش‌های غیرجراحی به شما کمک کنیم، طوری که بهترین نگاه و احساس را از سر تا نوک انگشت پایتان داشته باشید. ما برای تغییر رنگ یا ملاسما (ماسک حاملگی) روش‌های زیر را توصیه می‌کنیم:

  • لایه‌برداری شیمیایی: لایه‌برداری شیمیایی یکی از روش‌های مقرون به صرفه و امتحان شده است که از پوستی زیبا حجاب برمی‌دارد. مواد لایه‌برداری مخصوص و بهداشتی هستند و روی پوست اعمال می‌شوند تا بیرونی‌ترین لایه‌ی خشن، پیر و آسیب‌دیده پوست را از بین ببرند. این روش درمانی غیرجراحی به زمان خیلی کمی نیاز دارد، با این حال نتایج آن می‌تواند بسیار چشمگیر باشد. در صورتی که مایلید یک روش درمانی سطحی، متوسط یا حتی روشی پیشرفته‌تر را دریافت کنید، می‌توانید به پرسنل متخصص ما اعتماد کنید تا آن‌ها مناسب‌ترین روش را برای شما تعیین کنند.
  • لیزر جوان‌سازی: لیزر یک فناوری پیشرفته است که برای ارتقاء سطح طراوت، شادابی و جوانی پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. از نظر علمی ثابت شده است که لیزرهای مخصوص پوست، میزان رشد کلاژن‌های جدید را افزایش می‌دهند و در نتیجه پوست را سفت‌تر می‌کنند و چین و چروک و خطوط ریز روی پوست را کاهش می‌دهند. همچنین لیزر از طریق بهبود بافت پوست، کاهش منافذ بزرگ و به حداقل رساندن قرمزی و لکه‌های ناشی از پارگی مویرگ‌ها؛ پوست را پالایش می‌کند.

روش‌های زیر برای رهایی از چین و چروک‌ها یا بازگرداندن حجم ازدست‌رفته‌ی صورت، پیشنهاد می‌شود:

  • بوتاکس: بوتاکس یک پروتئین تصفیه‌شده است که با چند تزریق کوچک و سریع انجام می‌شود. بوتاکس عضلاتی را که باعث ایجاد چین و چروک‌های دینامیک شده‌اند را شُل و آزاد می‌کند. چین و چروک‌های دینامیک ناشی از حرکات تکراری صورت که باعث انقباض عضلات می‌شوند، هستند. دینامیک‌ترین چین و چروک‌ها در مناطقی از صورت ظاهر می‌شوند که در طول روز دارای حرکات زیادی هستند؛ مانند پیشانی، بین ابروها، اطراف چشم‌ها، چانه و بالای لب. با شُل و آزاد کردن این عضلات، خطوط و چین و چروک‌ها این شانس را دارند که به طور طبیعی صاف و هموار شوند.
  • پُرکننده‌های قابل تزریق: پُرکننده‌های تزریقی با استفاده از یک سوزن ریز به مناطق موردنظر تزریق می‌شوند. بسیاری از پُرکننده‌های ما با لیدوکائین ترکیب شده‌اند تا بیمار درد و ناراحتی کمتری را تجربه کند.

کاندیدا‌های مناسب برای عمل کوچک کردن شکم بعد از زایمان


 

معمولاً زنانی که فرزند دارند و کسانی که در آینده قصد حامله شدن ندارد، کاندیداهای مناسبی برای عمل کوچک کردن شکم بعد از سزارین هستند. در صورتی که به صورت برنامه‌ریزی‌شده کاهش وزن قابل‌ملاحظه‌ای داشته‌اید، بهتر است قبل از عمل  کوچک کردن شکم بعد از زایمان  برنامه خود را ادامه دهید تا به وزن موردنظرتان برسید. حفظ انتظارات واقع‌بینانه در مورد آنچه عمل جراحی می‌تواند انجام دهد نیز بسیار مهم است؛ گرچه به احتمال زیاد شما از تغییراتی که پزشکان و کارشناسان مراقبت از پوست کلینیک ما ایجاد می‌کنند بسیار شگفت‌زده می‌شوید.

مشاوره


با وجود این همه گزینه‌های هیجان‌انگیز، به طور طبیعی پرسش‌های زیادی برای شما پیش خواهد آمد. به همین دلیل لازم است یک جلسه مشاوره با دکتر طرزی داشته باشید. در این جلسه شما نیز در مورد اهداف خود صحبت می‌کنید و بر این اساس پزشک یک راه‌حل مناسب برای شما طراحی می‎‌کند. دکتر طرزی بیماران خود را به بهترین نحو درمان می‌کند و همیشه آماده است تا به تمامی سؤالات شما پاسخ دهد.

پس از عمل کوچک کردن شکم بعد از زایمان


روند بهبودی به نوع عملی که شما انتخاب کرده‌اید بستگی خواهد داشت. روش‌های کمتر تهاجمی مانند لیپوساکشن، اغلب به صورت سرپایی انجام می‌شوند و به زمان استراحت خیلی کمی نیاز دارند. در عمل‌های گسترده‌تر مانند جراحی زیبایی شکم، فرد به یک تا دو هفته استراحت نیاز دارد تا بتواند به فعالیت‌های روزانه خود بازگردد و برای ورزش کردن و سایر فعالیت‌های شدید باید چند هفته استراحت کرد. روش‌های غیرجراحی مانند روش‌های تزریقی، لیزر جوان‌سازی و کرایولیپولیز به هیچ زمان استراحتی نیاز ندارند.

ظاهر جدید شماپس از کوچک کردن شکم بعد از سزارین


ظاهر باریک‌اندام، پابرجا، جوان و زیبایی که در روزهای قبل از بارداری داشتید، بازگشته است و شاید حتی بهتر از قبل شده باشید! فقط ممکن است تعجب کنید که چرا معطل شدید و زودتر برای لاغری شکم بعد از سزارین اقدام نکردید. شما شایستگی این را دارید که احساس اعتماد به نفس داشته باشید و این دقیقاً همان چیزی است که ما برای شما آرزو داریم.به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است