کویتیشن: لاغری و رفع چربی بدون جراحی

ucmachine

اولترا کویتیشن، درمانی کارآمد و غیرجراحی برای کاهش سلول‌های چربی است. در این روش با استفاده از فن‌آوری اولتراسوند (مافوق صوت) لایه زیر پوست در محل انباشت سلول‌های چربی هدف قرار داده می‌شود. امواج صوتی منتشر شده شده از دستگاه اولتراسوند حباب‌های بسیار ریز خلأزایی را در مایع بین سلولی ایجاد می‌کند. سپس این مایع بخاری را آزاد می‌کند که سلول‌های چربی را متلاشی می‌کند و به این ترتیب اسیدهای چربی تولید می‌شود که پس از انجام فرایند سوخت وساز از بدن خارج می‌شود.

در صورت وجود سلولیت یا تمایل به استفاده از راهکارهای غیرجراحی برای از بین بردن چربی اضافی موضعی، کویتیشن لاغری موضعی را تضمین کرده و  یکی از بهترین روش‌ها بهره‌گیری از بهترین و منحصربه‌فردترین فن‌آوری‌ای است که در حال حاضر برای مقابله با مشکلات پوستی وجود دارد. تاکنون هیچ روشی شناخته نشده است که کارآمدتر از فن‌آوری کویتیشن باشد.

امروزه اولتراسوند کویتیشن یکی از موثرترین روش‌های کاهش سلولیت و یکی از پیشرفته‌ترین فن‌آوری‌های از بین بردن چربی موضعی محسوب می‌شود. دکتر طرزی ضمن پیروی از پروتکل‌های درمانی پیشرفته و با به کار بردن دستگاه کویتیشن با فرکانس پایین، چربی‌های بدن را کاهش می‌دهد.

فن‌آوری کویتیشن لیپوساکشن اولتراسوند چیست؟


 

این فن‌آوری کاهش دائمی چربی و سلولیت را به ارمغان می‌آورد (علل سلولیت می تواند مربوط به وراثت، ضخامت پوست، جنسیت، مقدار و نحوه‌ی توزیع چربی در بدن و سن افراد باشد)، به علاوه نه تنها باعث شل شدن پوست نمی‌شود، بلکه پوست را سفت و رشد سلول‌های کلاژن جدید را تحریک می‌کند. این دستگاه بهترین روش پیکرتراشی را مطابق با خواسته‌های بیمار ارائه می‌دهد و بیمار می‌تواند تغییر دلخواه خود را ایجاد کند و به اندام رویایی‌اش دست یابد.

میدان اولتراسوند حباب‌هایی را در مایع دربرگیرنده سلول‌های چربی ایجاد می‌کند که به تدریج بزرگ می‌شوند و می‌ترکند. چون غشاء سلول‌های چربی ظرفیت ساختاری تحمل ارتعاش را ندارد، این سلول‌ها تحت تاثیر دستگاه کویتیشن به راحتی متلاشی می‌شود و در نتیجه بافت عضلانی، عصبی و عروقی آزاد می‌شود. از امولسیون تشکیل شده از چربی‌های جامد، مایع تری‌گلیسریدی آزاد می‌شود که به‌راحتی و به صورت طبیعی از راه سیستم لنفاوی و مجراهای متابولیک از بدن خارج می‌شود. درمان با دستگاه کویتیشن ایمن است و هیچ گونه عوارضی را به دنبال ندارد.

پس از متلاشی شدن سلول‌های چربی و امولسیون‌سازی، مایع تشکیل شده از سلول‌های چربی در قالب تری‌گلیسریدها وارد مایع بین سلولی می‌شود و فرایند سوخت‌وساز بر روی آن انجام می‌شود. دستگاه گردش خون گلیسرین (گلیسرول) محلول در آب را جذب می‌کند و از آن به عنوان منبع انرژی استفاده می‌کند، حال آن که اسیدهای چرب آزاد نامحلول به کبد انتقال داده می‌شوند و فرایندی مشابه فرایند اسیدهای چرب موجود در مواد غذایی بر روی آنها انجام می‌شود.

لاغری با اولتراسوند کویتیشن راهکار مناسب برای افرادی است که علی رغم مراجعه به متخصص تغذیه و رعایت رژیم‌های سنگین غذایی و ورزش‌های نفس‌گیر همچنان از تجمع چربی‌های مقاوم در بدن خود ناراضی هستند. کاهش چربی دائمی است، چرا که در این روش سلول‌های چربی متلاشی می‌شود. بنابراین نتایج عمل با داشتن رژیم غذایی مناسب و برنامه ورزشی منظم دائمی خواهد بود و بازگشت چربی رخ نخواهد داد. لاغری پا ، شکم، بازو، بخش داخلی و بیرونی ران، چانه، پشت بدن، ساق پا و در واقع تمام ناحیه‌های دارای چربی اضافی را می‌توان با کویتیشن امکانپذیر است. نتایج عمل، چه کاهش یک اینچی سایز باشد، چه بهبود وضعیت پوست، پس از هر جلسه درمان قابل مشاهده است. کویتیشن بیشترین کاربرد را برای باسن، شکم، پهلو، ران، لاغری بازو ، پشت زانو و سینه آقایان دارد.

عمل غیرجراحی از بین بردن چربی با دستگاه اولتراسوند کویتیشن


برای بزرگنمایی تصاویر کلیک کنید .

 

فن‌آوری پیشرفته رادیوفرکوئنسی/ اولتراسوند مبتنی بر پیشرفتی پزشکی است که در آن امواج مافوق صوت بایوکویتیشنال و انرژی رادیوفرکوئنسی برای تخریب گزینشی سلول‌های چربی و سلولیت آن هم بدون آسیب زدن به سلول‌ها و اندام‌های مجاور به کار برده می‌شود. بدن این سلول‌های چربی متلاشی شده را بلافاصله پس از درمان عمدتاً از راه کبد و طی سازوکارهای سوخت وساز طبیعی بدن دفع می‌کند.

این عمل ایمن، راحت و بدون درد است، هیچ اثر جانبی‌ای ندارد و نیازی به استفاده از داروی بی‌حسی یا آرام‌بخش نیست.

کویتیشن یا لیپوساکشن اولتراسوند یکی از عمل‌های غیرجراحی و پیشرفته کاهش چربی است که نخستین بار در اروپا انجام شد. از آنجایی که عمل بدون جراحی و بی‌حسی انجام می‌شود، نیازی به بستری شدن در بیمارستان، مرخصی گرفتن و استراحت کردن نیست. نتایج عمل بلافاصله پس از درمان قابل مشاهده است، به علاوه کاهش چربی تا یک هفته پس از عمل استمرار دارد و نتایج اولیه طی این مدت بهتر می‌شود.

ناحیه‌های قابل درمان با کویتیشن


کویتیشن بیشترین کاربرد را برای کوچک کردن باسن ، شکم، پهلو، ران، بازو، پشت زانو و سینه آقایان دارد. این عمل زیبایی هم برای بانوان و هم برای آقایان مناسب است. پس از عمل نیازی به مرخصی گرفتن و استراحت کردن نیست.

مزایای کویتیشن عبارت‌اند از:

 • کاهش دائمی چربی و سلولیت
 • شکل‌دهی و زیباتر کردن انحناها و خطوط بدن
 • محکم کردن بافت پیوندی
 • بهبود بافت پوست
 • رادیوفرکوئنسی پوست را محکم می‌کند و منجر به رشد کلاژن جدید می‌شود.

 توصیف عمل و احساس بیمار در طول درمان


اکثر افرادی که این عمل را انجام داده‌اند در مورد بدون درد و راحت بودن آن متفق القول‌اند. کویتیشن شبیه به ماساژ با سنگ داغ است؛ مراجعین معمولاً گرما یا گزگز ملایمی را در ناحیه تحت درمان حس می‌کنند که کاملاً طبیعی است.

ابتدا روی ناحیه مورد نظر ژل سونوگرافی استعمال می‌شود که باعث می‌شود بیمار سرمای ملایمی را احساس کند. سپس سر دستگاه کویتیشن روی بدن قرار داده می‌شود، سلول‌های چربی تخریب شده طی عمل مکش که منجر به متلاشی شدن تعداد بیشتری از سلول‌های چربی می‌شود از بدن خارج می‌گردد. به علاوه از رادیوفرکوئنسی برای محکم کردن و کشیدن پوست و رشد کلاژن جدید بهره گرفته می‌شود تا احتمال افتادگی پوست پس از تبدیل چربی به تری گلیسریدهای مایع از بین برود.

رادیوفرکوئنسی شبیه به ماساژ با سنگ داغ است و باعث گرم شدن پوست و بافت‌های زیر آن می‌شود  که پی‌آمد آن تولید و ایجاد سلول‌های کلاژن جدید و جوانسازی پوست است. نتایج این روش مشابه به درمان با لیزر و فن‌آوری‌های دیگر و حتی بهتر از آنها است.

برخی بیماران به دلیل صدای خاص ناشی از اولتراسوند که در بدن منتشر می‌شود، ناراحتی خفیفی را تجربه می‌کنند که بدون خطر است و به مجرد قطع تماس سر دستگاه با پوست بدن از بین می‌رود. این صدا که کاملاً بدون ضرر است، در حقیقت بیانگر تاثیرگذاری دستگاه است.

توصیه‌های قبل و بعد از درمان کویتیشن


پیش از درمان کویتیشن باید رژیم کم‌چرب و دارای کربوهیدرات پایین رعایت شود و از 24 ساعت قبل از عمل بیش از 8 لیوان آب نوشیده شود. نوشیدن 8 لیوان آب را باید یک تا سه روز پس از عمل ادامه داد تا خروج چربی و مواد سمی از بدن تسهیل شود. میزان دریافت آب، حذف چربی را تسریع می‌کند، بنابراین آب یکی از مولفه‌های حیاتی از بین بردن چربی است.

توصیه می‌شود ورزش کردن بلافاصله پس از عمل شروع شود تا جریان لنفاوی تحریک شود. انجام ورزش‌های مفیدی مانند شنا، پیاده روی سریع و ورزش‌های کم برخورد به مدت حداقل 10 دقیقه و در حالت ایده‌آل 30 دقیقه مفید خواهد بود. اما باید از وزنه‌برداری سنگین خودداری کرد، چون منجر به تولید اسید لاکتیک می‌شود. همچنین ماساژ لنفاوی و سم‌زدایی نیز برای بهینه‌سازی نتایج مفید خواهد بود. ماساژ لنفاوی به از بین بردن چربی و آزاد شدن مواد سمی و چربی در طول عمل کمک می‌کند.

با محدود کردن مصرف فراورده‌های تاثیرگذار بر جریان لنفاوی، مانند قهوه و شکر، می‌توان کارآمدی عمل را بیشینه ساخت. نوشیدن مشروبات الکلی به مدت 24 ساعت قبل و بعد از عمل مجاز نیست. با داشتن رژیم غذایی سالم و ورزش کردن می‌توان به بهترین نتایج دست یافت.

تعداد جلسه‌های لازم درمان


ما به اکثر مراجعین توصیه می‌کنیم تا حداقل 3 جلسه درمانی داشته باشند، البته اکثر بیماران پس از یک جلسه کاهش 2 تا 10 سانتی متری محیط ناحیه مورد نظر را تجربه می‌کنند. نتایج کویتیشن نمودی آنی و ماندگاری بالا دارد و به مرور زمان با دفع چربی بهتر شود.

تعاد جلسه‌های درمان به اهداف شخصی هر بیمار بستگی دارد؛ در مجموع برای دستیابی به نتایج بهینه باید 3 تا 10 جلسه درمان انجام شود.

عامل‌های متعددی مانند ساختار بافت‌های متفاوت، ناحیه درمان، سن، متابولیسم، دارو و تغییرهای هورمونی بر نتایج عمل تاثیر می‌گذارد. فعالیت بدنی و رژیم غذایی مناسب اثر چشمگیری بر حفظ نتایج دارد.

به خاطر داشته باشید که کویتیشن روشی برای کاهش وزن نیست، اما گزینه‌ای فوق العاده برای پیکرتراشی، شکل‌دهی بدن و زیبا کردن انحناهای بدن محسوب می‌شود. به کمک کویتیشن می‌توان با کیسه‌های چربی سرسخت و مقاوم در برابر رژیم و ورزش برای همیشه خداحافظی کرد. کویتیشن را می‌توان به بمب چربی‌های عمقی تشبیه کرد که شما را برای همیشه از این چربی‌های ناخوشایند خلاص می‌کند.

بانوان یا آقایان دارای وزن متوسط یا اضافه وزن می‌توانند به کمک این روش سایز کم کنند و ظرافت و زیبایی نوینی را به اندام خود ببخشند.

درمان کویتیشن برای چه افرادی مناسب نیست؟


درمان کویتیشن در موارد زیر توصیه نمی‌شود:

 • بارداری یا شیردهی
 • ابتلا به بیماری‌های جدی کبدی یا کلیوی
 • ابتلا به صرع
 • ابتلا به بیماری‌های مسری یا عفونی یا ناراحتی‌های پوستی
 • مشکلات قلبی یا انجام دادن عمل پیوند
 • ابتلا به سرطان و تحت شیمی درمانی بودن، مگر آن که بیش از 6 سال از خاموشی سرطان گذشته باشد.
 • وجود صفحه فلزی در ناحیه درمان یا ایمپلنت‌های فلزی یا دستگاه‌های برقی، مانند مفصل‌های فلزی لگن، پیس میکر (ضربان‌ساز)، پین و ...
 • قرار داشتن دستگاه IUD فلزی در بدن، البته چنانچه از گونه پلاستیکی و مدل‌های پیشرفته‌تری مانند میرنا استفاده شود، مشکلی به وجود نمی‌آید.
 • سن کمتر از 18 سال

عوارض و اثرهای جانبی


قرمز یا صورتی شدن ملایم پوست گاهی پس از عمل رخ می‌دهد که البته بدون درد است. گرمای ایجاد شده توسط دستگاه نیز به خوبی قابل تحمل است.

احتمال دارد گوش بیمار تا 24 ساعت پس از عمل وزوز کند یا زنگ بزند. آسیب دیدگی و ترومای پوست نادر است، بااین حال ناحیه درمان شده تا چند ساعت گرم است.

تغییر رنگ مدفوع یا چرب شدن آن تا یک یا دو روز پس از درمان دور از انتظار نیست. همچنین ممکن است ادرار به دلیل وجود مواد سمی و مواد زائد در آن بوی عجیبی داشته باشد. بروز این عوارض کاملاً طبیعی است.به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است