بزرگ و برجسته کردن چانه با تزریق ژل و چربی

اغلب نقش چانه در زیبایی صورت نادیده گرفته می‌شود. اما نقش چانه از لحاظ زیبایی‌شناسی در تعادل و تناسب اجزای صورت بسیار مهم است. چانه باید از شکل و اندازه مناسبی برخوردار باشد تا بتواند خود را با دیگر اجزای صورت تطبیق دهد. در این صورت چهره فرد در مجموع زیبا به نظر خواهد رسید. تزریق ژل و چربی می‌تواند حجم چانه ، لب ، گونه ها و .. را افزایش داده و آن را تقویت نماید. این کار باعث ایجاد تناسب میان اجزاء صورت مانند بینی، لب‌ها و فک می‌شود. همچنین تزریق ژل و چربی می‌تواند چین و چروک‌ها، جای زخم و خطوطی که ظاهرِ چانه را زشت می‌کنند، برطرف نماید. تزریق ژل و چربی می‌تواند هماهنگی صورت را افزایش دهد. از تزریق ژل برای پروتز لب نیز میتوان استفاده نمود .

به‌منظور بزرگ کردن چانه، به‌جای جراحی می‌توان از روش غیرتهاجمی تزریق ژل چانه یا چربی استفاده نمود. دکتر طرزی یکی از کارآزموده‌ترین پزشکان در این زمینه است. ایشان در طول دوره حرفه‌ای خود بیماران زیادی را از این طریق درمان نموده‌اند. استفاده از بهترین و مؤثرترین مواد و تکنولوژی‌ها و نیز آخرین استانداردها در تزریق ژل و چربی به چانه، رضایت کامل را برای مراجعین دکتر طرزی به ارمغان آورده است.

برخی از افراد به طور طبیعی، دارای خط فک پهن می‌باشند. این وضعیت که در اثر بزرگ شدن بیش از حد عضله‌ی ماستر به وجود می‌آید، در افرادی که براکسیزم داشته (به طور ناخودآگاه دندان قروچه می‌کنند) و یا زیاد آدامس می‌جوند ایجاد می‌شود. صورت زاویه‌دار و V مانند، در همه جای دنیا به عنوان زیباترین حالت صورت پذیرفته‌شده است و به همین دلیل مردم علاقهمند به زاویه دار کردن فک خود هستند . زاویه‌ی ایده آل بین سطح قایم و خط فک برای زیبا به نظر رسیدن، بین ۴ تا ۹ درجه به سمت داخل می‌باشد. برخی از مشکلات مربوط به صورت که این حالت ایده‌آل را خراب می‌کنند عبارت‌اند از فک مربعی (به دلیل بزرگ شدن بیش از حد عضله‌ی ماستر)، داشتن غبغب و یا رشد نکردن چانه. امروزه زاویه دار کردن صورت یکی از عمل های زیبایی رایج می باشد .

 چه کسانی کاندیدای مناسبی برای بزرگ کردن چانه می‌باشند؟


کسانی که چانه‌ای کوچک و یا بسیار کشیده‌ای برخوردارند، کاندیدای مناسبی برای بزرگ کردن چانه محسوب می‌شوند. این روش درمانی در بیماران آسیایی بسیار رایج است. تقبل هزینه تزریق ژل به چانه با برجسته کردن چانه کمک می‌کند تا ظاهر چهره افراد مثلثی گشته و ظاهر صورت آن‌ها جوان به نظر برسد. این عمل می‌تواند با تقویت خطوط چانه ، پروتز چانه و پروتز گونه‌ها نیز همراه شود تا چهره را بیشتر زیبا نماید، همانند ظاهری که در مدل‌های جوان مشاهده می‌نماییم.

برخی افراد هنگامی پروتز لب یا لیفت آن، چانهشان ظاهری شبیه پوست پرتقال به خود می‌گیرد، تزریق شل‌کننده‌های عضلانی، ژل و تزریق چربی به چانه می‌تواند این مشکل را برطرف نماید. در اثر افزایش سن چانه‌ها به سمت عقب کشیده شده و ظاهری فرو رفته و شبیه پوست پرتقال به خود می‌گیرد. استفاده از شل کننده‌های عضلانی، ژل‌ها و چربی می‌تواند چانه را به جایگاه اصلی خود بازگرداند و ظاهری مثلثی و جوان به چهره بدهد.

چرا از روش‌های غیرتهاجمی بزرگ کردن چانه استفاده کنیم؟


 جراحی برجسته کردن چانه ممکن است با عوارض ناخواسته‌ای همراه باشد، در نتیجه استفاده از روش‌های غیر جراحی می‌تواند از این عوارض جلوگیری به عمل آورد. در جراحی بزرگ کردن چانه احتمال جابجایی پروتز وجود دارد. ممکن است پروتز دچار حرکات فیزیکی شود که در نتیجه باعث ایجاد ناراحتی و تورم در بافت‌ها می‌شود. جای زخم، از کار افتادگی، عفونت، خونریزی، آسیب عصب‌ها، تحلیل استخوانی (تجزیه لایه کوچکی از استخوان) و اختلال در عملکرد لب‌ها، عوارضی هستند که هنگام انتخاب روش جراحی باید از آن‌ها آگاهی داشته باشید.

 انواع اختلالات چانه


  • چانه‌هایی که طولشان کمی کوتاه شده است. کاهش خفیف طول چانه را می‌توان با تزریق ژل به چانه و یا چربی بدون عمل جراحی، جبران نمود.

4

  • کشیده شدن فک به سمت عقب. در این مورد با عمل جراحی باید موقعیت چانه اصلاح شده و هم‌زمان تزریق چربی انجام شود.

5

  • حالت شدید عقب‌افتادگی چانه. از آنجا که اصلاح ساده چانه ممکن است ظاهر طبیعی ایجاد نکند، کل فک پایین باید موقعیتش اصلاح شود و یا دو جراحی فک لازم باشد.

6

برجسته کردن چانه نه تنها ضعف چانه را تصحیح می‌کند بلکه بیان احساسات صورت را نیز زیباتر می‌کند، همچنین ظاهر گردن را بلندتر نشان می‌دهد. چانه را نیز خوش فرم‌تر می‌کند.

بزرگ و برجسته کردن چانه با استفاده از تزریق ژل


در این روش با تزریق ژل به چانه از طریق یک سوزن (کانول) حجم چانه افزایش می‌یابد. در این روش بدون نیاز به جراحی تناسب صورت افزایش می‌یابد. در این روش به‌ندرت کبودی و تورم ایجاد می‌شود.

بزرگ کردن چانه با استفاده از تزریق چربی


تزریق ژل چانه گزینه خوبی برای امتحان و دیدن اثر برجسته کردن چانه است، از آنجا که اثر این روش دائمی نیست، شما متوجه خواهید شد آیا بزرگ کردن چانه برای شما مناسب است یا خیر. اگر می‌خواهید به نتایج دائمی دست یابید و از عمل جراحی استفاده نکنید، تزریق چانه بهترین گزینه برای شما است. چربی از نواحی دیگر بدن (مانند ران و باسن) جمع آوری شده و در لایه‌های مختلف چانه تزریق خواهد شد.

 پس از عمل بزرگ کردن چانه چه اتفاقی روی می‌دهد؟


  • ممکن است مقداری ناراحتی خفیف در طول درمان هنگام تزریق و یا در طی ماساژ ناحیه برای بیماران ایجاد شود، البته اغلب بیماران آن را دردناک نمی‌دانند.
  • ما با استفاده از بی‌حسی موضعی میزان درد را به حداقل ممکن خواهیم رساند.
  • ممکن است مقداری کبودی یا تورم خفیف در ناحیه تحت درمان ایجاد شود که معمولاً ظرف یک هفته ناپدید می‌شود.
  • ژل در عرض چند روز نرم شده و با بافت اطراف چانه ادغام خواهد شد.

مراقبت‌های پس از درمان


معمولاً مقداری کمی تورم پس از تقبل  هزینه تزریق ژل  یا چربی وجود خواهد داشت. توصیه می‌کنیم ۲۴ ساعت پس از درمان استراحت کرده و فعالیت‌های شدید فیزیکی خود را به حد اقل ممکن برسانید. استفاده از ضد التهاب‌هایی مانند ایبوپروفن می‌تواند به کاهش تورم ناحیه کمک نماید.

 آیا بزرگ کردن چانه دردناک است؟


تزریق شل کننده‌های عضلانی و یا ژل‌ها و یا تزریق چربی در چانه از طریق یک سوزن بسیار نازک انجام می‌گیرد، بنابراین حداقل ناراحتی ممکن به وجود می‌آید. خطر ایجاد کبودی است. تورم حاصل از تزریق شل کننده‌های عضلانی عملاً برطرف می‌شود، در حالی که تورم حاصل از ژل‌ها می‌تواند ۲ الی سه روز طول بکشد.

اثر برجسته کردن چانه چه مدت ماندگار است؟


 اثر تزریق ژل‌ها می‌تواند به مدت دو سال دوام داشته باشد. امروزه با وجود عمر طولانی مدت ژل‌های تزریقی، دیگر لازم نیست شما متحمل خطر عفونت و یا جای زخم به خاطر جراحی برجسته کردن چانه شوید. اثر تزریق چربی به چانه و  تزریق شل کننده‌های عضلانی در اکثر موارد ۳ تا ۴ ماه باقی خواهد، ماند البته در افراد مختلف ممکن است اثر آن متفاوت باشد.

 آیا عوارض بالقوه‌ای در خصوص بزرگ کردن چانه وجود دارد؟


تزریق ژل‌ها و شل کننده‌های عضلانی بسیار بی‌خطر است. خطر ابتلا به تورم و کبودی در این روش بسیار کم است.

 هزینه درمان چقدر است؟


هزینه‌ی بزرگ کردن چانه با استفاده از ژل‌ یا پروتز فک  به شرایط شما و انتظارات شما بستگی دارد، بنابراین هزینه به‌طور گسترده‌ای متفاوت است.هزینه تزریق چربی برای هر بیمار با توجه به مقدار چربی تخلیه شده و تعداد تزریق‌ها و نوع بی‌حسی تعیین می‌شود، البته این هزینه مراقبت قبل و بعد از عمل را نیز شامل می‌شود.به این پست امتیاز دهید.
بزرگ و برجسته کردن چانه با تزریق ژل و چربی
5 از 1 رای