لیزر موهای زائد بدن و صورت جهت رفع و از بین بردن آن

تراشیدن و کندن موهای زائد، موم انداختن، بند انداختن و ... همه کارهایی وقت‌گیر هستند، اما برای افرادی که می‌خواهند پوست لطیف و بدون مو داشته باشند، ممکن است این تنها راه موجود به نظر برسد. اما می‌توانید به جای همه این کارها، روشی با نتایج ماندگارتر یعنی برداشتن موهای زائد با لیزر موهای زائد را  بااستفاده از بهترین دستگاه لیزرموهای زائد رانتخاب کنید. این روش پیشرفته با استفاده از امواج نوری، فولیکول‌های مو را تخریب می‌کند و پوستی عاری از مو برای شما به ارمغان می‌آورد.

فرآیند از بین بردن موهای زائد با لیزر چگونه است؟


هر عملی که در عنوان آن کلمه " لیزر" وجود دارد، ممکن است ترسناک و پیچیده به نظر برسد، در حالی که در عمل، بسیار ساده است. در واقع در لیزر موهای زائد بیکینی و بدن، انرژی حاصل از نور لیزر توسط رنگدانه موجود در فولیکول مو جذب می‌شود و این باعث از بین رفتن ریشه مو خواهد شد. وقتی که ریشه مو از بین رفت، دیگر قادر به تولید تار موهای جدید نخواهد بود.

انواع لیزر برای رفع موهای زائد و طریق عملکرد آن‌ها


 در ادامه، یک بررسی اجمالی بر روی سه مورد از رایج‌ترین انواع لیزر خواهیم داشت:

  • دیود: لیزر دیود برای پوست‌های روشن و تیره از کارایی بسیار بالایی برخوردار است.
  • الکساندرایت: این سریع‌ترین نوع لیزر در بین تمامی انواع آن بوده و بهترین عملکرد آن برای لیزر مو بیکینی و قسمت‌های وسیع بدن و بیمارانی که رنگ پوست روشن تا سبزه دارند در لیزر مو بیکینی ، می‌باشد.
  • اندیاگ: این لیزر از نوع طول موج بلند است و می‌توان آن را با ایمنی کامل بر روی تمامی انواع پوست‌ها از جمله پوست‌های برنزه و تیره استفاده کرد. در مورد موهاي ريز و داراي رنگ روشن، کارایی این روش در مقایسه با سایر انواع لیزر، کمتر است.

دکتر طرزی در جلسه مشاوره با ارزیابی میزان زمانی که صرف این پروسه درمانی خواهد شد و انتخاب بهترین لیزر مناسب پوست و موی شما، کمک خواهد کرد تا شما با آرامش‌خاطر در جلسه درمانی خود حضور داشته و زمان بهبودی کوتاه‌تری را نیز تجربه کنید.

لیزر موهای زائد برای کدام قسمت‌های بدن کارایی بهتری دارد؟


اگرچه روش لیزر برای رفع موهای زائد در هر قسمت از بدن که بخواهید، کارایی دارد اما بیشترین کارایی آن در حذف موهای ناحیه سینه و لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی ، لب‌ها، چانه و زیر بغل می‌باشد. مراکز درمانی با خرید دستگاه لیزر پوست متنوع به‌ صورت سفارشی، بسته به محل و جنس و ظاهر پوست و مو آن ناحیه، لیزر مناسب را انتخاب می‌کنند که با پوست و موی آن ناحیه سازگار باشد و بتوان به بهترین نتایج ممکن رسید

بهترین کاندیدها برای رفع موهای زائد با لیزر چه کسانی هستند؟


اگر رنگ موی شما تیره است و از موهای زائدی که به طور مرتب آن‌ها را با زحمت حذف می‌کنید و دوباره رشد می‌کنند خسته شده‌اید، می‌توانید خوشحال باشید، زیرا روش لیزر برای حذف موهای زائد و پرمویی، بیشترین کارایی را در مورد موهای ضخیم، درشت و تیره دارد. "لیزر موهای زائد  توسط رنگدانه مو یا همان رنگی که در فولیکول مو وجود دارد، جذب می‌شود."

لازم به ذکر است، عمل لیزر برای حذف موهای ضخیم‌تر ممکن است کمی بیشتر طول بکشد. بعضی از تارهای مو خیلی مقاوم هستند و در بعضی موارد هم ممکن است به خاطر تغییرات هورمونی، موهای جدیدی در محل مورد عمل رشد کند و یا پیازهای جدید مو در زمان انجام عمل فعال شوند.

انجام لیزر مو چقدر زمان می‌برد؟


زمان و تعداد جلسات لازم برای انجام این عمل در افراد مختلف متفاوت است. عمل رفع موهای زاید با لیزر هنگامی انجام می‌شود که مو در حالت رشد فعال باشد. سرعت رشد مو در قسمت‌های مختلف بدن متفاوت است و بنابراین زمان عمل هم بسته به اینکه در کدام قسمت از بدن انجام شود، می‌تواند کوتاه یا طولانی باشد. با این حال اغلب افرادی که این عمل را انجام می‌دهند، به طور میانگین بین 6 تا 8 جلسه برای درمان کامل نیاز دارند.

آیا باید حتماً در همه جلسات شرکت کنید؟


یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی که افراد مختلف مرتکب می‌شوند آن است که در همه جلسات درمانی خود شرکت نمی‌کنند تا درمان آن‌ها به طور کامل انجام شود. در واقع وقتی که سرعت رشد موها کند شد، بیمار دیگر روند درمان را ادامه نمی‌دهد. اگر واقعاً می‌خواهید که درمان شما به طور مؤثر و ایمن انجام شود، پس به توصیه‌های پزشک خود گوش کنید و مطمئن باشید که پزشک روش کار را بهتر می‌شناسد.

فرآیند لیزر مو چه حسی ایجاد می‌کند؟ آیا آزار دهنده است؟


اگر عمل لیزر همراه با بی‌حسی انجام شود، خیلی ساده و راحت خواهد بود. بیمار در زمان عمل، احساسی شبیه به برخورد کردن یک کش لاستیکی بر روی پوست خود را دارد. از طرفی، اغلب افرادی که این عمل را انجام داده‌اند، در توصیف احساس خود می‌گویند که شبیه به نیشگون گرفتن آرام همراه با یک گرمای ملایم است.

چگونه باید برای انجام لیزر موهای زائد آماده شوید؟


قبل از انجام عمل لیزر موهای زاید از شما خواسته می‌شود که موهای ناحیه مورد عمل را به طور کامل بتراشید تا امواج لیزر بتواند به ریشه مو نفوذ کند و به موهایی که بر روی سطح پوست یا در خارج از پوست وجود دارند، برخورد نکند. البته باید از یک ماه قبل از عمل لیزر از موم انداختن، کندن مو با موچین یا استفاده از مواد رنگ برنده برای مو خود خودداری کنید. زیرا برای آنکه لیزر بتواند ریشه مو را به طور مؤثری از بین ببرد، لازم است که ریشه مو کاملاً سالم و دست نخورده باشد.

روش صحیح مراقبت از ناحیه مورد عمل چگونه است؟


اکیداً توصیه می‌شود که بعد از انجام عمل از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب خودداری کنید و حتماً از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. هر تار مویی که در فاصله بین جلسات لیزر در ناحیه مورد عمل رشد کرد، باید با تیغ تراشیده شود و نباید این ناحیه را موم یا بند انداخت.

هزینه لیزر موهای زائد به طور متوسط چقدر است؟


هزینه هر جلسه لیزر موهای بدن می‌تواند برای پزشکان مختلف و نیز قسمتی از بدن که موهای آن حذف می‌شود، متفاوت باشد.

با در نظر گرفتن اینکه برای توقف کامل رشد موها به چند جلسه لیزر نیاز است، بنابراین نمی‌توان گفت که هزینه لیزر موهای زائد ارزان است. اما اگر می‌خواهید پوستی عاری از مو داشته باشید، تصور کنید که در مقابل هزینه‌ای که برای رفتن به سالن‌های آرایش، موم انداختن و خرید وسایل اصلاح مو در مابقی عمر خود صرف می‌کنید، هزینه لیزر موهای زاید چندان بالا نخواهد بود و بیشتر باید به آن به عنوان یک سرمایه‌گذاری درازمدت نگاه کرد. علاوه بر آن اغلب مراکز ارائه کننده خدمات لیزر، تخفیف‌هایی برای مشتریانی که هزینه چند جلسه را به صورت یک‌جا پرداخت می‌کنند، در نظر می‌گیرند، بنابراین حتماً اطلاعات لازم در این مورد را از مرکز درمانی خود دریافت کنید.

خطرات و عوارض لیزر موهای زائد چقدر است؟


اگرچه عمل رفع موهای زائد با لیزر به عنوان یک عمل ایمن و بی‌خطر شناخته می‌شود اما در عمل، خطر سوزش پوست در اثر لیزر وجود دارد. علاوه بر آن، مواردی از قبیل تاول زدن، تغییر رنگ پوست، قرمزی و ایجاد جراحت نیز از طرف FDA به عنوان عوارض جانبی احتمالی برای این عمل ذکر شده است. همچنین این احتمال وجود دارد که موی شما مجدداً رشد کند، بنابراین ممکن است لازم باشد که این عمل را به صورت سالیانه تکرار کنید تا موی جدیدی در محل مورد نظر رشد نکند.به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است